معرفی فرودگاه بین المللی کولتسوو

آشنایی با فرودگاه بین المللی کولتسوو | Koltsovo Airport

در آستانه ی شروع جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در روسیه هستیم و بی شک شناختن فرودگاه های این کشور مخصوصا شهرهایی که در آن بازی ها برگزار می شود خالی از لطف نیست. امروز می خواهیم با فرودگاه بین المللی کولتسوو (Koltsovo Airport) در شهر یکاترینبورگ روسیه آشنا شویم. این فرودگاه با توجه به تورنمنتی که در پیش است گویا قرار است که به یکی از فرودگاه های شلوغ این کشور تبدیل شود. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر فرودگاه بین المللی کولتسوو را مورد بررسی قرار دهیم.

آشنایی با فرودگاه بین المللی کولتسوو

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی کولتسوو

مطالب مرتبط:
معرفی کامل ورزشگاه های میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
در سفر به جام جهانی روسیه این غذاها را فراموش نکنید!

فرودگاه بین المللی کولتسوو همانطور که گفتیم در شهر یکاترینبورگ تاسیس شده است. این فرودگاه که به دستور نیروی هوایی شوروی سابق ساخته شده است، در ابتدا یک پایگاه هوایی نظامی بود.

فرودگاه کولتسوو در بین سال‌‌ های ۱۹۲۸ تا ۱۹۳۰ میلادی ساخته شده است و در حال حاضر هم این فرودگاه تنها برای کاربری های عمومی همچون مسافربری و کارگو فعالیت های فرودگاهی دارد. در سال ۱۹۵۱ میلادی، این فرودگاه مورد بازسازی قرار گرفت و پس از آن اولین پروازهای پکن به آن نیز آغاز شد. بعد از این مسیر بود که شهرهای مختلف چین هم تبدیل به یکی از مسیرهای این فرودگاه شدند. در سال ۱۹۵۴ میلادی بود که یک ترمینال جدید دراین فرودگاه افتتاح شد. درسال ۱۹۶۳ بود که این فرودگاه یک هتل ۳ ستاره با ۲۳۵ اتاق خواب افتتاح کرد.

در ژانویه ی سال ۱۹۶۷ بود که این فرودگاه ترمینال پروازهای داخلی خود راافتتاح نمود. با منحل شدن اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ این فرودگاه از تحت نظارت دولت درآمد و تحت نظارت خطوط هوایی وردالفسک ایر (Sverdlovsk Air) در آمد. در سال ۱۹۹۳ میلادی بود که این فرودگاه توانست به یکی از فرودگاه های بین المللی روسیه تبدیل شود و به همین علت این نشان را حتی به اسم فرودگاهش نیز اضافه نمود.

در سال ۲۰۰۳ میلادی، این فرودگاه با اجرای یک برنامه ریزی منظم و مدون، توانست تا به یکی از فرودگاه های هاب برای شرکت های هواپیمایی شود که با توجه به خطوط و مسیرهای هوایی، می توانند در این فرودگاه توقف داشته باشند. البته این مسئله با پشتوانه مالی که از طرف سازمان حمل و نقل روسیه و گروه سرمایه گذاری سورولودسک انجام دادند، صورت پذیرفت.

امکانات فرودگاه بین المللی کولتسوو

در سال ۲۰۰۵ بود که ترمینال بین المللی جدید برای فرودگاه بین المللی کولتسوو افتتاح گشت. در سال ۲۰۰۶ این فرودگاه ترمینال قدیمی و اصلی خود را مورد بازسازی کامل قرار داد و ظرفیت این فرودگاه را بسیار بیش از پیش افزایش داد. از سال ۲۰۰۸ به بعد بود که با بالا رفتن گنجایش و تجهیزات این فرودگاه بسیاری از هواپیمایی های مختلف تصمیم به اعلام همکاری با این فرودگاه را گرفتند. از آن زمان به بعد در این فرودگاه یک هتل ۴ ستاره به نام هتل آنجلو، برج کنترل جدید، افزایش پهنای باند های فرودگاه،… و بسیاری از اقدامات دیگر دراین فرودگاه صورت پذیرفت.

در ژوئن سال ۲۰۱۳ میلادی، برای مسافران مسیرهای داخلی این فرودگاه یک ترمینال مجهز جدید افتتاح گشت و مسافران بیشتری را از آن به بعد در خود پذیرا شد. در این فرودگاه بر طبق آمار رسمی که وجود دارد به صورت میانگین بیش از ۵ میلیون نفر مسافر جا به جا می شوند. یکاترینبورگ، شهری که این فرودگاه در آن قرار گرفته است همانطور که در مقدمه نیز به آن اشاره کردیم، یکی از شهرهای کشور روسیه است که جام جهانی در آن برگزار می‌ شود. این فرودگاه بین المللی در جنوب شرقی مرکز این شهر و در فاصله ی ۱۶ کیلومتری آن قرار گرفته است.

در نظر داشته باشید که با این که در حال حاضر پرواز مستقیم از تهران به فرودگاه کولتسوو صورت نمی‌ گیرد اما اگر شما از مسافران و تماشاچیان جام جهانی باشید، بی شک برای دنبال کردن بازی ها، مسیرتان به اینم فرودگاه خواهد افتاد. با این حال دانستن این نکته مفید است که بدانید فاصله ی هوایی این فرودگاه تا تهران برابر است با ۲۴۳۸ کیلومتر که معادل است با حدودا ۹ ساعت پرواز که البته این مدت تحت تاثیر شرایط وابسته به شرایط پرواز است.

اطلاعات فرودگاه بین الملیل کولتسوو

نام فرودگاه بین المللی کولتسوو: Koltsovo Airport

کد یاتا: SVX

کد ایکائو: USSS

نوع فرودگاه: مسافربری

ارتفاع از سطح دریا: ۲۳۳ متر

ترمینال ها: ۳ ترمینال مجزا

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی کولتسوو: www.koltsovo.ru

اطلاعات فرودگاه بین الملیل کولتسوو

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی کولتسوو

برای این که خود را از فرودگاه به مرکز شهر و یا بالعکس برسانید می توانید از بزرگراه کولتسوو ترکت استفاده کنید و در بهترین و کم ترین فاصله ی زمانی موجود از این بزرگراه استفاده نمایید. این بزرگراه تنها حدود ۲۰ کیلومتر با فرودگاه بین‌ المللی کولتسوو فاصله دارد.

کرایه ی تاکسی از فرودگاه تا شهر یکاترینبورگ معادل ۳۰۰ تا ۴۰۰ روبل به پول روسیه است و از گزینه های گران به حساب می آید. قطار برقی اکسپرس کولتسوو دو بار در روز از فرودگاه به ایستگاه قطار یکاترینبورگ حرکت می ‌کند که در حدود ۴۰ دقیقه طول می‌ کشد و حدود ۳۰ تا ۶۰ روبل تمام می ‌شود که به مقصد شما هم البته بستگی دارد و به نظر می رید که اقتصادی ترین گزینه ی موجود باشد. بلیت های مورد نیازتان را می ‌توانید از دفاتر فروش بلیت یا ترمینال‌ های سلف سرویس در ایستگاه‌ های قطار تهیه کنید.۲ ایستگاه اتوبوس نیز در فرودگاه فعالیت می‌ کنند که ایستگاه شماره ۰۱، یک شاتل ۲۴ ساعته است و بین فرودگاه و ایستگاه قطار تردد می ‌کند و هیچ توقفی ندارد. این اتوبوس هر ۳۰ دقیقه حرکت دارد و حدود ۴۰ دقیقه نیز زمان برای رسیدن به مقصد می ‌برد. اتوبوس شماره ۱ نیز بین فرودگاه و ایستگاه قطار تردد می ‌کند که ۳۰ ایستگاه دارد و از ۶ صبح تا نیمه شب فعالیت دارد.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی کولتسوو

ترمینال های فرودگاه بین المللی کولتسوو

فرودگاه بین المللی کولتسوو دارای دو ترمینال به نام ‌های A و B و یک ترمینال VIP است. ترمینال B این فرودگاه مخصوص پرواز‌های بین ‌المللی و ترمینال A برای پرواز‌های داخلی فرودگاه است.

امکانات فرودگاه بین المللی کولتسوو

از امکاناتی که در این فرودگاه وجود دارد می ‌توان به تبدیل ارز، دستگاه ATM، دفتر پست در پایانه ی B، سالن استراحت در هر ۳ ترمینال، اینترنت رایگان و پرسرعت، فروشگاه ‌های مختلف، کافه و رستوران، مرکز درمانی در پایانه ی A، خدمات مخصوص ناتوانان و اتاق سیگار اشاره نمود.

این گل از دانه ی ۳۰ هزار ساله رشد کرده است!
معرفی هانوی مسکو آپارت هتل | ۴ ستاره
معروف ترین کلیساهای مسکو که ارزش حداقل یکبار دیدن را دارند!
سیستم حمل و نقل در مسکو چگونه است؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code