معرفی فرودگاه بین المللی کی یف

آشنایی با فرودگاه بین المللی کی یف | Kyiv International Airport

امروز می خواهیم یکی از فرودگاه های مهم کشور اوکراین را به شما معرفی نماییم، فرودگاه بین المللی کی یف ژولیانی (Kyiv International Airport) که البته به آن فرودگاه کی یف نیز می گویند. این فرودگاه به عنوان یکی از دو فرودگاه مهم و اصلی شهر کی یف، پایتخت اوکراین فعالیت می نماید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر تاریخچه ی این فرودگاه، اطلاعات، ترمینال های این فرودگاه، راه های دسترسی به آن و در انتها امکانات آن برای مراجعین و مسافرین را مورد بررسی قرار دهیم.

امکانات فرودگاه بین المللی کی یف

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی کی یف

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به اوکراین
معرفی شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال

این فرودگاه علاوه بر این که یکی از دو فرودگاه مهم و اصی شهر کی یف است بلکه اصلی ترین فرودگاه حمل و نقل هوایی در اوکراین نیز می باشد و به عنوان یکی از شلوغ ترین فرودگاه های تجاری در اروپا نیز شناخته می شود. فرودگاه کی یف ژولیانی (Kyiv Zhuliany Airport) که با نام فرودگاه کی یف شناخته می شود یکی از دو فرودگاه اصلی شهر کی یف اکراین است.

فرودگاه کی یف از نظر جا به جایی مسافر، دومین فرودگاه پررفت و آمد این کشور محسوب می شود و بسیاری از مسافران اکراین بلیط هواپیمای خود را به مقصد این فرودگاه رزرو می کنند. این فرودگاه از سال ۱۹۲۳ ساخته و افتتاح گشته است.

در ابتدا فرودگاه کی یف را به عنوان فرودگاهی نظامی افتتاح کرده بودند و تا سال ۱۹۳۴ همن روند نظامی برای این فرودگاه ادامه داشت. در همین سال بود که این فرودگاه جز یکی از قطب های شرکت هواپیمایی ایرفلوت روسیه شد و از کاربری نظامی خارج شد.

ترمینال فرودگاه بعد از سال ۱۹۴۹ بعنی بعد از جنگ جهانی دوم ساخته شد. جالب است بدانید که در سال ۱۹۶۰ فرودگاه کی یف ژولیانی تنها فرودگاه شهر کی یف بود.

اطلاعات فرودگاه بین المللی کی یف

در این سال بود که فرودگاه بوریسپل در این شهر ساخته شد و در مدیریت ترافیک هوایی این منطقه به فرودگاه کی یف کمک نمود. البته در همین زمان مسئولان فرودگاه و سازمان هوایی اوکراین تصمیم گرفتند که فرودگاه بین المللی کی یف تنها برای پروازهای داخلی در منطقه ی شوروی مورد استفاده قرار گیرد.

در سال ۱۹۹۱ بود که پس از فروپاشی شوروی، اوکراین به استقلال رسید و در همان زمان بود که پذیرش پروازهای بین المللی به این فرودگاه مجددا آغاز شد. با شروع سال ۲۰۰۰، پیشرفت ها و احیای این فرودگاه نیز آغاز گشت.

راه پر فراز و نشیبی را این فرودگاه پیمود تا این که به جایگاه امروز خود دست یابد. در سال ۲۰۱۱ میلادی بود که شرکت هواپیمای ویز ایر که پروازهای ارزان قیمت را مدیریت می نماید، تمامی پروازهای خود را از فرودگاه بوریسپول به این فرودگاه انتقال داد.

همین امر باعث شد بین ۱۵ الی ۲۰ درصد مسافران این فرودگاه نسبت به سال های قبل افزایش داشته باشند. جالب است بدانید که این فرودگاه در سال ۲۰۱۲ میلادی هیچ پروازی را بدون تاخیر و یا حتی لغو پرواز نداشته است!

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی کی یف ژولیانی

از ابتدای سال ۲۰۱۳ بود که ترافیک مسافری این فرودگاه نسبت به سال قبلش نزدیک به ۳ برابر تعداد سال گذشته ی خود در پروازهای خارجی شد و همچنین این رقم برابر با ۵ درصد افزایش در سفرهای داخلی برای این فرودگاه بود. از ماه ژوئیه ی سال ۲۰۱۳، مسکو، ترویزو و دورتموند محبوب ترین مقصد های بین المللی از فرودگاه با سیمفروپل، دونتسک و اودسا در میان مقصد داخلی انتخاب شدند.

فرودگاه کی یف ژولیانی در ۹ کیلومتری شهری کی یف و در نزدیکی منطقه ژولیانی قرار گرفته و به همین دلیل فرودگاه کی یف ژولیانی نامیده می شود. فرودگاه کی یف ۳ ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی دارد. فرودگاه A که خود به دو بخش تقسیم می شود به پروازهای بین المللی اختصاص دارد و دو ترمینال دیگر عمدتا پروازهای تجاری و داخلی را انجام می دهند.

ویز ایر که یک ایرلاین ارزان قیمت اروپایی است پروازهای زیادی به مقصد این فرودگاه انجام می دهد و قطب اصلی فعالیت هایش را در این فرودگاه قرار داده است. فاصله ی مرکز شهر با فرودگاه زیاد نیست و با استفاده از تاکسی، اتوبوس و کرایه اتومبیل می توانید به راحتی به هتل و مرکز شهر برسید.

اطلاعات فرودگاه بین المللی کی یف

نام فرودگاه بین المللی کی یف: Kyiv International Airport

کد یاتا: IEV

کد ایکائو: UKKK

نوع فرودگاه: عمومی/ نظامی

ارتفاع از سطح دریا: ۱۷۹ متر

ترمینال ها: ۳ ترمینال مجزا

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی کی یف: iev.aero/en

معرفی فرودگاه بین المللی کی یف

ترمینال های فرودگاه بین المللی کی یف

این فرودگاه دارای ۳ ترمینال مجزا از یکدیگر است که آخرین آن ها در سال ۲۰۱۳ افتتاح شد. یکی از این ترمینال ها کاملا مختص به پروازهای داخلی و دیگری برای پروازهای بیزنسی است.

امکانات فرودگاه بین المللی کی یف

  • برای شارژ لپ تاپ و یا گوشی همراه خود، مکان های بسیار گسترده ای تعبیه شده است.
  • در هر ۳ ترمینالی که در این فرودگاه موجود است، رستوران ها، کافه و فروشگاه های مختلفی وجود دارد.
ترمینال های فرودگاه بین المللی کی یف

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی کی یف

اتوبوس یکی از ارزان ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه کی یف است و اگر طرفدار سفر ارزان هستید می توانید از این اتوبوس ها استفاده کنید. مینی بوس های مختلفی به نام مارشروتکا (Marshrutka) در فرودگاه حضور دارند که مسافران را به مرکز شهر کی یف می رسانند. فرودگاه کی یف ژولیانی تنها ۹ کیلومتر با مرکز شهر کی یف فاصله دارد و با تاکسی در کمتر از نیم ساعت می توانید به مرکز شهر برسید.

تاکسی بهترین و پرطرفدارترین و امن ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه کی یف است و اکثر گردشگران تاکسی را ترجیح می دهند. ایستگاه تاکسی ها بیرون سالن پروازهای ورودی قرار دارند و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید. تاکسی ها به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته فعالیت می کنند، بنابراین اگر دیروقت به فرودگاه رسیدید خیالتان راحت باشد.

اگر دوست دارید آزادی عمل و استقلال بیشتری در سفر داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. شرکت های مختلف بین المللی در فرودگاه کی یف حضور دارند و خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند.

راهنمای سفارت اوکراین و اخذ ویزای این کشور
راهنمای سفارت اوکراین و اخذ ویزای این کشور
تصاویری زیبا از طبیعت اوکراین
تصاویری زیبا از طبیعت اوکراین
معروف ترین غذاهای اوکراینی
معروف ترین غذاهای اوکراینی
راهنمای سفر به اودسا اوکراین
راهنمای سفر به اودسا اوکراین

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code