ازدحام بی سابقه گردشگران در فرودگاه دبی

سیل ورود گردشگران به دبی در تعطیلات سال نو

با فرا رسیدن سال نو میلادی و تعطیلات، شرکت های هواپیمایی مختلف خود را آماده ورود سیل عظیم گردشگران خارجی به فرودگاه دبی می کنند. هواپیمایی امارات اعلام کرده که رکورد ورود گردشگر در سال نو به رقمی بی سابقه خواهد رسید. تنها از تاریخ ۲۸ دسامبر تا ۱ ژانویه ۲۵۰ هزار مسافر خارجی برای سپری کردن تعطیلات سال نو به دبی سفر می کنند. اگر در این بازه زمانی قصد سفر به دبی را دارید خواندن این مطلب به شما توصیه می شود. با الی گشت همراه باشید تا در مورد این خبر بیشتر بدانیم.

ازدحام گردشگران به فرودگاه دبی
مطالب مرتبط:
آتش بازی سال نو در دبی + ویدیو
می خواهید به فستیوال خرید دبی بروید؟ این نکات را بخوانید!

با توجه به جشنواره خرید دبی در تعطیلات سال نو و امکانات تفریحی و گردشگری فراوانی که در دبی وجود دارد انتظار می رود گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای سپری کردن تعطیلات و البته خرید! به این کشور سفر کنند. آب و هوای مطبوع و مناسب دبی در این بازه زمانی هم مزید بر علت شده تا گردشگران زیادی این چند روز را برای سفر به دبی انتخاب کنند. هواپیمایی امارات که یکی از بزرگ ترین خطوط هوایی خاورمیانه است، روز چهارشنبه گذشته اعلام کرد که از این هفته تا ۱ ژانویه، نزدیک به یک میلیون پرواز از ترمینال های مسافربری شهر دبی انجام خواهد شد. محمد مطر، معاون ارشد خدمات فرودگاه شرکت هواپیمایی امارات بیان کرد: «در چند روز تعطیلات سال نو میلادی انتظار داریم به رکوردی بی سابقه از نظر ورود گردشگر برسیم و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا عبور و مرور در فرودگاه و انجام مراحل سوار شدن به هواپیما با کمترین نگرانی و به بهترین شکل انجام شود. با این حال به مسافران عزیز توصیه می کنیم برای اطمینان خاطر بیشتر چند ساعت زودتر از معمول در فرودگاه حضور پیدا کنند تا به موقع به گیت پروازشان برسند.»

ازدحام در فرودگاه دبی

دبی در چند سال گذشته به عنوان یکی از مقاصد جذاب گردشگری در کل جهان شناخته شده است و گردشگران بیشماری برای تفریح و سپری کردن تعطیلات به این شهر توریستی سفر می کنند. به گفته هواپیمایی امارات، ترافیک هوایی و ازدحام گردشگران از چند روز قبل از سال نو آغاز و تا پس از جشن های سال نو ادامه خواهد داشت. تنها در فاصله ۲۸ دسامبر تا ۱ ژانویه دویست و پنجاه هزار گردشگر وارد فرودگاه دبی می شوند و ۲۰۰ هزار مسافر نیز در همین بازه زمانی از فرودگاه دبی به مقاصد مختلف پرواز می کنند. با توجه به ازدحام گردشگران در دبی به مسافرانی که قصد سفر به دبی را دارند توصیه می شود حتما زودتر از معمول به فرودگاه بروید تا به دلیل شلوغی و ازدحام از پروازشان جا نمانید. به گفته هواپیمایی امارات شلوغ ترین زمان برای پروازهای خروجی از بعدازظهر ۱ ژانویه آغاز می شود و تا روز  سه شنبه دوم ژانویه و چهارشنبه سه ژانویه ادامه خواهد داشت.

به گفته یکی از مسئولین گردشگری دبی هنوز نمی توانیم تعداد دقیق مسافران ورودی را تخمین بزنیم. چون بسیاری از افراد برای خرید بلیط هواپیمای دبی تا لحظه آخر صبر می کنند، همچنین سعی می کنند از تورهای لحظه آخری دبی استفاده کنند تا هزینه کمتری بپردازند. شاید در زمان های دیگر این راهکار جوابگو باشد اما در تعطیلات سال نو احتمال خالی ماندن صندلی های هواپیما و جای خالی وجود داشتن بسیار اندک است. در مورد رزرو هتل دبی نیز بسیاری همچنان منتظرند تا قیمت ها شکسته شود و با قیمت پایین تری هتل خود را رزرو کنند. به همین دلیل انتظار می رود در یک بازه زمانی چند روزه بیشترین حجم ترافیک را داشته باشیم.

فرودگاه دبی در سال نو

با این حال که دبی زیرساخت های شهری و بزرگراه های متعددی برای دسترسی آسان مسافران از فرودگاه به شهر و بالعکس ایجاد کرده است، اما با توجه به ترافیک بالای گردشگران در این چند روز باز هم توصیه می شود که چند ساعتی را برای تاخیر و معطل شدن در نظر بگیرید. برای سهولت در مراحل سوار شدن به هواپیما مسافران دبی می توانند تا ۶ ساعت قبل از پرواز نیز حضورا چک-این کنند و کارت پرواز خود را خیلی زودتر از زمان پرواز دریافت کنند. به گفته هواپیمایی امارات، به دلیل حجم بالای گردشگران در تعطیلات سال نو، مسافرانی که کمتر از یک ساعت قبل از زمان پرواز چک-این انجام بدهند نمی توانند سوار هواپیما شوند. فرودگاه دبی امکانات و تجهیزات مدرنی برای تهسیل روند پرواز فراهم کرده تا از ناهماهنگی های احتمالی جلوگیری کند. مسافران هواپیمایی امارات می توانند از طریق لپتاپ یا موبایل به صورت آنلاین مرحله چک-این را انجام دهند و دیگر نگران معطل شدن در صف شلوغ چک-این در فرودگاه نباشند. اگر قصد دارید به صورت آنلاین چک-این کنید از ۴۸ ساعت تا ۹۰ دقیقه قبل از پرواز برای این کار فرصت دارید. همچنین بخش چک-این پارکینگ فرودگاه از ۲۴ ساعت قبل از زمان پرواز آماده ارائه خدمات به مسافران است.

شلوغی فرودگاه دبی

از آنجا که در این زمان بسیاری از مسافران به صورت خانوادگی به دبی سفر می کنند امکانات و خدمات رفاهی ویژه خانواده ها نیز در نظر گرفته شده است. برای راحتی و رفاه خانواده ها قسمت هایی به چک-این خانواده ها اختصاص پیدا کرده است که شامل ۱۰ کانتر بلیط اکونومی در بخش ۲ ترمینال شماره ۳ است. در سالن های استراحت فرودگاه دبی وسایل بازی و سرگرمی هایی مناسب کودکان و همچنین قسمت بازی های کامپیوتری وجود دارد تا در زمان باقی مانده تا پرواز مسافران را سرگرم کند. برای تسریع در روند چک-این و عبور از قسمت امنیت پرواز به مسافران توصیه می شود حتما قبل از پرواز قوانین و مقررات امنیتی پرواز را مطالعه کنند تا اشیاء یا کالاهای غیرمجاز همراه نداشته باشند. به گفته هواپیمایی امارات، باتری های لیتیومی که در دستگاه های الکترونیکی مثل لپتاپ، دوربین و موبایل استفاده می شود باید در مرحله کنترل بار و چمدان بررسی شوند. در مورد مایعات، ژل، عطر، خمیردندان، کرم و مانند آن نیز محدودیت های وجود دارد و وزن این قبیل کالاها نباید بیشتر از ۱۰۰ میلی لیتر باشد. با اطلاع از قوانین و شرایط پرواز می توانید نگران معطل شدن در بخش امنیت پرواز را نداشته باشید و بدون دغدغه و با خیال راحت به موقع به پروازتان برسید.

منبع: gulfnews.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code