معرفی فرودگاه والنسیا اسپانیا

فرودگاه والنسیا اسپانیا | Valencia Airport

از دیگر شهرهای مهم اسپانیا شهر والنسیا بوده که در هنگام ورود به آن طبعا وارد فرودگاه والنسیا اسپانیا می شوید. در این مطلب یک مرور کلی به تمام امکانات، پروازها، خدمات و اطلاعات تماس در فرودگاه والنسیا اسپانیا می پردازیم. جزئیاتی همانند آدرس ها، لینک های اطلاعات پروازی، لیست شرکت های کرایه ماشین، قوانین بلند مدت یا کوتاه مدت پارکینگ فرودگاه، امکانات غذایی و رستوران ها، اطلاعات توریستی، باربری و اداری را در این مطلب شاهد خواهید بود. با ما در مجله الی گشت همراه باشید تا اطلاعات قبل از سفر خود به والنسیا را کامل کنید. در مجله سعی شده است که اطلاعاتی راجع به تمام فرودگاه های سراسر دنیا به شما داده شود تا اگر در حین سفر، به فرودگاهی وارد شدید، بتوانید اطلاعات مفید و کاربردی راجع به آن را مطالعه کنید. همچنین از سایت یا اپلیکیشن الی گشت قادر خواهید بود که به بیشتر شهرها و کشورهای بلیط هواپیمای خود را خریداری کنید. چرا که الی گشت با بیش از ۹۰۰ ایرلاین در دنیا همکاری دارد.

فرودگاه والنسیا اسپانیا

درباره فرودگاه والنسیا اسپانیا

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به والنسیا در اسپانیا
چطور از فرودگاه والنسیا به مرکز شهر برویم؟
بهترین سفرهای قایقی از شهر والنسیا در اسپانیا

فرودگاه والنسیا اسپانیا به نام دیگری نیز مشهور است. به آن فرودگاه مانیسس Manises Airport نیز گفته می شود. این فرودگاه پروازهای بین المللی و داخلی به سمت استان والنسیا را اداره کرده و دومین فرودگاه بعد از فرودگاه آلیکانته Alicante Airport در این نواحی است. این مکان در ۸ کیلومتری غرب شهر والنسیا واقع شده و دهمین فرودگاه شلوغ اسپانیا محسوب می شود. بیشترین پروازهای انجام شده از این فرودگاه به شهرهای مادرید Madrid، پالما د مایورکا Palma de Mallorca، بارسلونا Barcelona و سویلا Sevilla در خود کشور اسپانیا و پروازهای بین المللی به شهرهای پاریس Paris، لندن London، رم Rome و آمستردام Amsterdam می باشد. در طول سال های گذشته فرودگاه والنسیا اسپانیا در حال رشد و بازسازی بوده است. در سال ۲۰۱۵ بیشتر از ۵ میلیون مسافر از طریق این فرودگاه جا به جا شده اند. چرا که پروازهای ایرالاین ایزی جت به این فرودگاه بیشتر شده و البته جاذبه ساحلی بلانکا در جنوب والنسیا قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۶ این فرودگاه حدود ۵ میلیون و ۷۹۹ هزار و ۱۰۴ مسافر را جا به جا نموده و در سال های بعد از آن این تعداد بیشتر شده است.

فرودگاه والنسیا

ترمینال های فرودگاه

فرودگاه والنسیا دارای ۲ ترمینال در یک ساختمان است. بخش ورودی در طبقه همکف، بخش خروجی در طبقه زیرزمین و امکانات در طبقه اول واقع شده اند. فرودگاه والنسیا اسپانیا همچنین دارای قسمت کوچکی به نام ترمینال شماره ۲ برای هواپیماهای کوچک است (هواپیماهایی با حداکثر ۱۰۰ صندلی). این قسمت در انتهای سمت راست ساختمان قرار دارد. فرودگاه والنسیا به بیش از ۶۵ مقصد دنیا پرواز داشته و شما از این محل می توانید با ایرلاین های متفاوتی به هر نقطه که می خواهید پرواز داشته باشید. اگر می خواهید به اطلاعات پروازی فرودگاه والنسیا اسپانیا دسترسی داشته باشید کافیست که به لینک اطلاعات پروازی آن دسترسی داشته باشید.

لینک اطلاعات پروازی: flightradar24.com

اگر به دنبال پروازهای ارزان از طریق فرودگاه هستید، در این فرودگاه گزینه های بسیاری دارید. ایرلاین هایی همانند رایان ایر Ryan Air، ایزی جت Easy Jet و وئلینگ Vueling جزو ایرلاین های ارزان در این فرودگاه هستند. اگر به دنبال پروازهای ارزان هستید، چند نکته را رعایت کنید:

  • ترجیحا پرواز خود را برای  وسط هفته رزرو کنید.
  • مسیرهای طولانی می تواند بیشتر تخفیف داشته باشد.
  • از ایرلاین هایی که تخفیف بیشتری می دهند، بلیط هواپیمای خود را خریداری کنید.
  • به دنبال پروازهای صبح خیلی زود یا خیلی دیر در شب باشید.

این فرودگاه در کل دارای ۳ ترمینال مسافربری است.

  • ترمینال شماره ۱ و ۲

هر دوی این ترمینال ها در کنار هم و با سقفی متصل طراحی شده اند. در نتیجه ساختمان آن ها شبیه به هم می باشد. هر دو ترمینال شماره ۱ و شماره ۲ پروازهای داخلی و بین المللی را برگزار می کنند. همچنین پروازهای شینگن و غیر شینگن نیز به فرودگاه والنسیا اسپانیا پرواز دارند.

  • ترمینال منطقه ای

ترمینال شماره ۳ است که تنها توسط پروازهای ایر نوسترام Air Nostrum استفاده می شود. این قسمت همچنین در ساختمان ترمینال اصلی قرار گرفته و به ترمینال شماره ۱ و شماره ۲ با یک راهروی داخلی متصل شده است.

ترمینال های فرودگاه والنسیا اسپانیا

اطلاعات کلی فرودگاه والنسیا اسپانیا

نام فرودگاه والنسیا اسپانیا: Valencia Airport

نوع فرودگاه: همگانی

کد یاتا: VLC

کد ایکائو: LEVC

ارتفاع از سطح دریا:  ۷۳ متر

ترمینال ها: ۲ ترمینال

سایت: lovevalencia.com

آدرس: Carretera del Aeropuerto, s/n, 46940 Manises, Valencia, Spain

تلفن: +۳۴ ۹۱ ۳۲۱ ۱۰۰۰ / +۳۴ ۹۰ ۲۴۰ ۴۷۰۴

فرودگاه والنسیا در اسپانیا

امکانات فرودگاه

خدمات متعددی را در این فرودگاه پیدا خواهید کرد. اگر به داروهای خاص احتیاج داشتید، به داروخانه بروید. در صورت نیاز می توانید از سرویس اجاره صندلی چرخدار و دیگر امکانات برای معلولان درخواست دهید. اداره اشیای گم شده در طبقه اول قرار دارد. باجه بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده، آژانس های جدید و منطقه استراحت در اختیارتان است. قسمت تلفن های عمومی، تحویل یا بسته بندی چمدان، اتصال رایگان Wi-Fi، سالن های فرودگاه، غرفه های ایرلاین ها، میز اطلاعات، امکانات بانکی، اتاق های ملاقات، بخش چمدان های گمشده، ایستگاه کمک های اولیه، ایستگاه پلیس، باجه اطلاعات گردشگری والنسیا، اتاق والدین، انبار چمدان، دستگاه های خودپرداز، سرویس بهداشتی، تبدیل ارز، اتاق عبادت (کلیسای فرودگاه)، اتاق کنفرانس، دوش، امکانات ملاقات و … در ساختمان اصلی و در ترمینال های شماره ۱ و ۲ قرار دارند.

غذای فست فودی و برگر کینگ در رستوران های فرودگاه قابل سفارش خواهد بود. اگر به دنبال غذاهای محلی در فرودگاه هستید نیز به فروشگاه د لیزاران تاپاس چین the Lizarran tapas chain بروید. در هر طبقه از ساختمان فرودگاه که باشید می توانید از امکانات غذاخوری برخوردار شوید.

فرودگاه والنسیا اسپانیا-داخل فرودگاه

حمل و نقل فرودگاه والنسیا اسپانیا

  • مترو

دسترسی از مرکز شهر تا فرودگاه والنسیا بسیار راحت بوده و با روش های مختلفی می توانید به این محل بروید. خطوط مترو ۳ و ۵ والنسیا مستقیم و هر ۲۵ دقیقه از مرکز شهر شما را به فرودگاه می رسانند. یک بلیط تک سفره به فرودگاه، هزینه ۴٫۹۰ € داشته که به راحتی با آن می توانید از مرکز شهر به سمت فرودگاه والنسیا اسپانیا و پرواز خود بروید.

  • اتوبوس

همچنین شما می توانید با سیستم اتوبوسEMT  والنسیا وارد مرکز شهر شوید. خط اتوبوس شماره ۱۵۰ شما را در مدت ۴۰ دقیقه به از فرودگاه مرکز شهر می برد. این اتوبوس در ایستگاه های Mislata، Manises و Quart de Poblet نگه داشته و قیمت بلیط آن به طور منظم ۱٫۴۵ یورو است. برای کسانی که سنی بیش از ۶۵ سال دارند، این قیمت ۰٫۹۵ یورو و برای خانواده های بزرگ، ۱٫۱۵ یورو است. این اتوبوس هر ۲۵ دقیقه در روزهای هفته و هر ۲۰ دقیقه در روز شنبه ها به ایستگاه می رسد. (یکشنبه و تعطیلات این سرویس در دسترس نیست). بلیط ها را می توانید در خود اتوبوس خریداری کنید.

  • تاکسی

تاکسی ها نیز می توانند شما را از فرودگاه به مرکز شهر برسانند. قیمت آن ها بسته به مسافتی که طی می کنند متفاوت است اما میانگین قیمت تا مرکز شهر حدود ۲۰ یورو است. همچنین قیمت ۳٫۵ یورو به عنوان نرخ پایه تاکسی ها محاسبه می شود که باید پرداخت کنید.

  • کرایه ماشین

می توانید از طریق شرکت های هرتز Hertz، Europocar، AurigaCrown،Avis  یا Atesa در فرودگاه ماشین کرایه کنید.

مترو فرودگاه والنسیا اسپانیا

معرفی شهر والنسیا اسپانیا

شهر والنسیا، در استان والنسیا و سومین شهر بزرگ اسپانیا پس از شهرهای مادرید و بارسلونا است. این شهر در شرق کشور و در کنار سواحل آذاهار the Azahar Coast واقع شده است. والنسیا یکی از سنت های منحصر به فرد در اسپانیا،به نام فالاس را در خود دارد. این میراث در سال ۲۰۱۶ توسط یونسکو به عنوان میراث فرهنگی نامشهود، به ثبت رسیده است. این شهر در سال ۷۱۴ تحت سلطه مسلمانان، در زمینه مذهب، زبان و فن آوری رشد یافت و بسیار مشهور شد. بسیاری از بناهای تاریخی و جاذبه های والنسیا در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. جاذبه هایی همانند  Tribunal de les Aigües de València، محله کارمن The Carmen Quarters، شهر قدیمی والنسیا، سرانس برج ها، برج های کوارت Quart Towers و صومعه سنت میکوئل دلس ریس Saint Miquel dels Reis monastery، حتما دیدن کنید. اگر علاقه مند به خوردن غذاهای بومی شهر والنسیا هستید، می توانید غذای پائلا paella را امتحان کنید. همچنین این شهر به خاطر پرتقال هایشان معروف است.

معرفی فرودگاه والنسیا اسپانیا

با آشنایی بیشتر با فرودگاهی که به آن پرواز دارید، اطمینان خاطر پیدا کرده و برنامه ریزی سفر خود را به راحتی انجام خواهید داد. فرودگاه والنسیا می تواند یکی از مقاصد بین راهی شما در سفر باشد. به راحتی از این فرودگاه می توانید خود را به هتل و محل اقامت خود برسانید. مترو بهترین گزینه برای رسیدن به مرکز شهر است. در نزدیک ترین ایستگاه به هتل خود پیاده شوید و باقی مسیر را یا تاکسی بگیرید یا سوار اتوبوس شوید. در هر صورت مدت طولانی در راه نخواهید بود. می توانید نقشه ایستگاه های مترو و اتوبوس را به راحتی در تمام سایت های شهر والنسیا پیدا کنید. خطوط ۵ و ۳ شما را به دیگر خطوط مترو و مناطق مختلف شهر متصل می کند. خط ۵ مترو مستقیم به سمت بندر گرا کنیاملار Grau Canyamelar می رود و در ادامه مسیر شما را به جزیره های اطراف متصل می کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد