معرفی فرودگاه بین المللی شانگلیو، چنگدو چین

فرودگاه چنگدو چین | Chengdu Shuangliu International Airport

چنگدو که در گذشته به چنگتو (Chengtu) نیز خوانده می شد، شهری است که به عنوان پایتخت استان سیچوان (Sichuan) جمهوری خلق چین شناخته می شود. چنگدو یکی از ۳ شهر پرجمعیت در غرب کشور چین بوده که دو شهر دیگر آن شیان (Xi’an) و چونگ کینگ (Chongqing) می باشند. از سال ۲۰۱۴ این منطقه شهری جمعیتی بیش از ۱۴ میلیون نفر داشته و جمعیت شهر چنگدود بیش از ۱۰ میلیون نفر بوده است. در زمان سرشماری سال ۲۰۱۰ شهر چنگدو با جمعیتی ۱۰ میلیون نفری به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت کشور چین شناخته می شد. علاوه بر این چنگدو شهری با طبقه بندی بنا پلاس (Beta+) در شبکه جهانی شهری می باشد. در ادامه معرفی فرودگاه های جهان، قصد داریم تا در این مطلب فرودگاه چنگدو چین و خدمات این فرودگاه بین المللی را به عنوان یکی از مراکز بزرگ در غرب این کشور معرفی نماییم پس با الی گشت همراه شوید.

فرودگاه چنگدو چین و خدمات این فرودگاه بین المللی

فرودگاه بین المللی شانگلیو، چنگدو چین

مطالب مرتبط:
راهنمای دریافت ویزای کار چین
بهترین هتل های پنج ستاره در شانگهای چین
اپلیکیشن‌ های کاربردی برای سفر به چین

فرودگاه چنگدو چین که به فرودگاه بین المللی شانگلیو نیز مشهور می باشد با کد یاتا CYU و کد ایکائو ZUUU به عنوان فرودگاه پایتخت استان سیچوان چین شناخته می شود. فرودگاه بین المللی چنگدو چین در حدود ۱۶ کیلومتری در جنوب غربی مرکز این شهر و در شمال منطقه شانگلیو قرار داشته و از جمله مراکز خطوط هوایی در غرب کشور چین می باشد. فرودگاه بین المللی چنگدو یکی از دو هسته اصلی در کنار شهر پکن برای هواپیمایی ایرچاینا (Air China) می باشد. علاوه بر این، فرودگاه چنگدو چین مرکز اصلی خطوط هوایی سیچوان (Sichuan Airlines) و خطوط هوایی چنگدو (Chengdu Airlines) نیز می باشد. از سوی دیگر شرکت های هواپیمایی چاینا ایسترن (China Eastern Airlines)، چاینا ساترن (China Southern Airlines)، شنزن ایرلاین (Shenzhen Airlines)، لاکی ایر (Lucky Air) و تبت ایر (Tibet Airlines) در فرودگاه بین المللی چنگدو دارای پایگاه هستند. این فرودگاه بین المللی که در سال ۲۰۱۵ بیش از ۴۲ میلیون مسافر را جا به جا کرده است دارای امکان ۱۴۴ ساعت ترانزیت بدون ویزا برای مسافران تمامی کشورهای دنیا می باشد. فرودگاه چنگدو چین یکی از ۳۰ فرودگاه شلوغ در جهان، چهارمنی فرودگاه شلوغ در سراسر کشور چین و همچنین شلوغ ترین فرودگاه در غرب این کشور می باشد.

فرودگاه بین المللی شانگلیو، چنگدو چین

ترمینال ها باند فرود فرودگاه چنگدو چین

گسترش در پروازهای منطقه ای و ناوبری از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۱ آغاز گردید. این باند به طول ۳۶۰۰ متر افزایش یافته و به کلاس ۴E ارتقا یافت تا بتواند امکان نشست و برخاست بویینگ ۷۴۷ را نیز فراهم کند. فراین ساخت باند دوم از سال ۲۰۰۸ آغاز و در سال ۲۰۰۹ به بهره برداری رسید. این باند نیز با ۳۶۰۰ متر طول و ۶۰ متر عرض توانست کلاس ۴F را برای فرود ایرباس ۳۸۰ به دست آورد. ساخت ترمینال شماره ۲ فرودگاه بین المللی چنگدو چین در سال ۲۰۰۹ آغاز و این ترمینال در سال ۲۰۱۲ به بهره برداری رسید. ترمینال شماره تقریبا دو برابر ترمینال یک بوده و تا ۵۰ میلیون مسافر در سال را می تواند جا به جا نماید. شرکت هواپیمایی کی ال ام در سال ۲۰۰۶ اولین پرواز بین قاره ای را به این فرودگاه بین المللی برقرار کرده و پس از اه اندازه ترمینال شماره ۲، شرکت هواپیمایی یونایتد پرواز بدون توقف از سانفرانسیسکو به چنگدو را برقرار ساخت. شرکت هواپیمایی هاینان (Hainan Airlines) نیز پرواز غیرمستقیم به لس آنجلس و پرواز بدون توقف به نیویورک را در سال های اخیر برقرار کرده است. در مجموع از فرودگاه بین المللی چنگدو چین به ۵۰ مقصد بین المللی و بیش از ۱۷۰ مقصد داخلی و منطقه ای پرواز صورت می گیرد.

ترمینال ها باند فرود فرودگاه چنگدو چین

خدمات و امکانات فرودگاه چنگدو چین

اینترنت وای فای: خدمات اینترنت وای فای در فرودگاه بین المللی چنگدو چین در سالن های استراحت قابل دسترسی می باشد.

کانتر اطلاعات: کانتر اطلاعات جهت اهنمایی مسافران در ترمینال شماره یک در سالن دریافت کارت پرواز و نزدیک گیت ۵، در ترمینال شماره ۲ نیز در سالن دریافت کارت پرواز و نزدیک گیت ۱۱ و همچنین در بخش مسافران و پروازهای خروجی وجود دارد.

فروشگاه فری شاپ و خرید: فروشگاه های فری شاپ یا بدون مالیات در ترمینال شماره ۲ قابل دسترس می باشند. این در حالی است که انواعی از خدمات فروشگاهی در هر دو ترمینال برای گذراندن وقت وجود دارند.

نقشه فرودگاه بین المللی چنگدو چین

رستوران و کافی شاپ: گزینه های متنوعی از رستوران ها و کافی شاپ ها در هر دو ترمینال شماره یک و دو در بخش های عمومی و مسافران فرودگاه بین المللی چنگدو چین وجود دارند. علاوه بر این آبخوری ها نیز در بسیاری از نقاط ترمینال های یک و دو قابل دسترس می باشند.

خدمات پولی و صرافی: دستگاه های خودپرداز و ATM در سراسر فرودگاه بین المللی چنگدو چین و در هر دو بخش مسافران و عمومی فرودگاه وجود دارند. این دستگاه ها خدمات پول نقد را ارائه کرده اما ممکن است هزینه های کارمزد را از آن کسر نماید. علاوه بر این خدمات تبادل ارز و صرافی نیز در هر دو ترمینال ارائه می شود. در ترمینال شماره یک خدمات صرافی تراولکس (Travelex) در کنار درب شماره یک در طبقه دوم و در سالن پروازهای خروجی قرار دارد. خدمات صرافی ICE در کنار درب خروج شماره یک در طبقه اول و در سالن ورودی فرودگاه بین المللی می باشد. علاوه بر این خدمات صرافی ICE در کنار کانترهای کارت پرواز شماره ۲۰ و ۲۱ می باشد. خدمات تبادل ارزی در ترمینال شماره ۲ شامل بانک چین در کنار درب شماره ۹ و همچنین خدمات صرافی ICE در کنار گیت امنیتی FG و در سالن پروازهای خروجی داخلی می باشد.

روش های حمل و نقل در فرودگاه بین المللی چنگدو چین

شاتل های بین ترمینال: فرودگاه بین المللی چنگدو چین دارای اتوبوس های شاتل بوده که خدمات حمل و نقل بین ترمینال های یک و دو را ارائه می کنند. این شاتل ها از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ شب خدمات خود را ارائه می نمایند.

اتوبوس های بین شهری: اتوبوس های بین شهری در فرودگاه بین المللی چنگدو خدمات حمل و نقل خارج از شهر چنگدو و اتوبوس های بین شهری را ارائه می کند. این اتوبوس ها در بین ترمینال های یک و دو قرار گرفته اند.

قطار سریع السیر: قطارهای سریع السیر در فرودگاه بین المللی چنگدو ایستگاه داشته و خدمات حمل و نقل بین شهری را به خوبی ارائه می نمایند.

مترو: خط متروی شماره ۱۰ شهر چنگدو به هر دو ترمینال این فرودگاه بین المللی متصل شده و خدمات حمل و نقل به مرکز شهر چنگدو را فراهم می کند. خدمات متروی فرودگاه از ساعت ۶ و ۵ دقیقه صبح آغاز شده و تا ۱۱:۴۰ شب ادامه می یابد.

روش های حمل و نقل در فرودگاه بین المللی چنگدو چین

تاکسی: خدمات تاکسی در ترمینال شماره یک در خارج از گیت شماره ۲ و در نزدیکی سالن پروازهای ورودی قرار گرفته است. از سوی دیگر در ترمینال شماره ۲ خدمات تاکسی ها در گیت ۴ و ۵ و در نزدیکی سالن پروازهای ورودی ارائه می شود.

اجاره اتومبیل: علاوه بر خدمات حمل و نقل عمومی و تاکسی امکان اجاره اتومبیل نیز در فرودگاه بین المللی چنگدو چین وجود دارد.

ساخت هتل هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ در کاستاریکا
پاسخ به (تمام) سوالاتی که همیشه دوست داشتید از خلبان ها بپرسید!
چگونه بعد از پرواز دوباره انرژی خود را به دست بیاوریم
اگر درهای هواپیما در حال پرواز باز شود، چه اتفاقی می‌افتد؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code