معرفی فرودگاه بین المللی آیندهوون

آشنایی با فرودگاه بین المللی آیندهوون | Eindhoven Airport

با یکی از فرودگاه های کشور گل ها، هلند آشنا شوید: فرودگاه بین المللی آیندهوون (Eindhoven Airport). این فرودگاه در شهری به همین نام قرار گرفته است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم تاریخچه، اطلاعات، ترمینال ها، راه های دسترسی و امکانات و اطلاعات لازم برای مسافران این فرودگاه را به اتفاق هم بررسی نماییم.

آشنایی با فرودگاه بین المللی آیندهوون

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی آیندهوون

مطالب مرتبط:
غذاهای خوشمزه هلندی+ تصویر
راهنمای سفارت هلند و اخذ ویزای این کشور

فرودگاه بین المللی آیندهوون در قسمت غربی کشور هلند در شهری به همین نام قرار گرفته است. اگر بخواهیم از نظر تعداد مسافر این فرودگاه را با دیگر فرودگاه های کشور هلند مورد مقایسه قرار دهیم، این فرودگاه با داشتن ۵٫۷ میلیون نفر مسافر در سال ۲۰۱۷، در رده ی دوم این لیست قرار گرفته است. البته باید این نکته لحاظ گردد که فرودگاه اسپیخول در همین مدت مشابه ۶۸ میلیون را پذیرا بوده است و با اقتدار در رده ی اول این لیست قرار گرفته است! فرودگاه بین المللی آیندهوون، فرودگاهی است که هم کاربری نظامی و هم غیر نظامی دارد. این فرودگاه برای اولین بار در سال ۱۹۳۲ با کاربری آزمایشی ساخته شد.

سالن دیدار

در سال ۱۹۳۹ این فرودگاه به دست نیروی هوایی سپرده شد زیرا بیم این می رفت که هر لحظه بین هلند و آلمان درگیری نظامی رخ دهد. متاسفانه  درگیری که از آن گفته شد، بین این دو همسایه ی اروپایی اتفاق افتاد و این فرودگاه به سرعت به دست نیروهای نظامی آلمان افتاد و به نام Fliegerhorst Eindhoven تغییر اسم داد. البته باید بگوییم که با این که فرودگاه اشغال شد اما در این میان، فرودگاه توسط آلمانی ها گسترش و بهبود پیدا کرد. آلمانی ها به این تاسیسات؛ ۳ باند و گودال، چند انبار مختلف و ساختمان های پشتیبانی را اضافه کردند. پس از سقوط نازی ها، این فرودگاه مجددا به صاحبان اصلیش پس داده شد و هلندی ها مجددا اداره ی فرودگاه را در اختیار گرفتند. در سال ۱۹۸۴ تصمیم بر بازسازی و نوسازی فرودگاه گرفته شد. در این طرح تصمیم بر ساخت و افتتاح ترمینالی غیر نظامی جدید بر اساس طرحی از لئو دبورر گرفته شد.

اطلاعات فرودگاه بین المللی آیندهوون

بعد از پایان جنگ سرد در جهان، آیندهوون تبدیل به فرودگاهی برای حمل و نقل های نظامی تبدیل شده بود. این فرودگاه تا مدت ها محل استقرار هواپیمای فوکر و دیگر هواپیماهای نظامی شده بود تا این که در تاریخ ۱ ژوئیه ی سال ۱۹۹۶ یک فروند هواپیمای بلژیکی در این منطقه سقوط کرد و در اثر آتش سوزی ناشی از آن ۳۴ نفر جان باختند. به خاطر معذوریت های استفاده از این فرودگاه، روند کمک رسانی بسیار مختل شده بود و به همین خاطر در همان زمان شبهاتی در استفاده ی فقط نظامی در زمینه ی این فرودگاه به وجود آمد. از آن زمان به بعد کاربری مسافربری و همگانی به این فرودگاه اضافه شد. حتی از سال ۲۰۱۲ به بعد برنامه ای برای توسعه ی هر چه بیشتر این فرودگاه در زمینه ی مسافربری تدوین گشت.  قسمت غیر نظامی فرودگاه حتی الان هم در حال رشد است و تبدیل به دومین فرودگاه هلند از نظر تعداد مسافرین و ترافیک هوایی است.

داخل فرودگاه

در حال حاضر این فرودگاه ۱۲۰ اتاق در هتل خود دارد. این فرودگاه دارای یک باند فرود سنگ فرش است که طول باند آن ۳ هزار متر است. از جمله فعالیت های نظامی که در این فرودگاه انجام می گیرد باید به این موضوع اشاره نمود که تنها یک پایگاه ناتو به تازگی در این فرودگاه در دسته بندی فعالیت های نظامیش ایجاد شده است. از سپتامبر ۲۰۱۰ هم فرودگاه آیندهوون، همچنین میزبانی فرماندهی حمل و نقل هوایی منطقه اروپا را بر عهده دارد که شامل ۷ کشور اروپایی است. این ائتلاف و فرماندهی آن به این صورت است که دارایی های نظامی هوایی این ۷ کشور را فرودگاه آیندهوون در یک فرمان واحد عملیاتی مشترک، تحت نظر دارد.

اطلاعات فرودگاه بین المللی آیندهوون

نام فرودگاه بین المللی آیندهوون:  Eindhoven Airport

کد یاتا: EIN

کد ایکائو: EHEH

نوع فرودگاه: نظامی و مسافربری

ارتفاع از سطح دریا: ۲۳ متر

ترمینال ها: ۱ ترمینال

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی آیندهوون: www.eindhovenairport.nl

باند فرودگاه

ترمینال های فرودگاه بین المللی آیندهوون

فرودگاه آیندهوون تنها یک ترمینال دارد که تمام پروازهای ورودی و خروجی مقاصد داخلی و بین المللی در آن انجام می گردد. در این ترمینال هر امکاناتی که برای یک مسافر در فرودگاه لازم است وجود دارد که ما به صورت موردی در بخش های بعدی به آن ها حتما خواهیم پرداخت. در تنها ترمینال این فرودگاه، باجه ی اطلاعات هم برای هلندی ها و آلمانی زبان ها وجود دارد و هم باجه برای افراد انگلیسی زبان.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی آیندهوون

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی آیندهوون

فرودگاه آیندهوون با توجه به موقعیت قرار گیریش در نزدیکی بزرگراه، A2 واقع شده است که ارتباط مستقیم با شهرهای آمستردام، اوترخت و ماستریخت را به وجود می آورد. خط ۴۰۱، خط حمل و نقل سریع اتوبوس های آیندهوون است که فرودگاه را به مرکز شهر و ایستگاه اصلی خود متصل می کند. خط ۴۰۰ نیز خط خدمات اتوبوس شاتل است که فرودگاه را به ایستگاه اصلی خود در شهرهای اطراف متصل می کند. خط ۲۰ مترو هم مخصوص مرکز شهر و فرودگاه است. خط ۱۰۳ راه آهن نیز خطی مخصوص بین فرودگاه و نقاط مختلف شهر است.

یکی از رستوران های فرودگاه

امکانات فرودگاه بین المللی آیندهوون

  • این فرودگاه دارای فروشگاه های مختلف است که اکثرا همه چیز دارند و مسافران در اوقات فراغت خود می توانند در این فروشگاه ها مایحتاج خود را تهیه نمایند.
  • رستوران های فرودگاه هم غذاهای بین المللی و هم فست فود را ارائه می دهند.
  • حمل و بسته بندی بار در این فرودگاه موجود است.
  • همانطور که در سطور قبل تر گفتیم شما می توانید در هتل این فرودگاه برای سهولت دسترسی اقامت نمایید.
امکانات فرودگاه بین المللی آیندهوون
  • پلیس محلی و پلیس بین الملل در این فرودگاه حضور دارند.
  • در این فرودگاه می توانید با کارکنانش ارتباط آسان و راحتی بگیرید زیرا علاوه بر بخش اطلاعات، اکثر کارمندان این فرودگاه به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند و می توانند شما را کمک نمایند.
  • در فرودگاه خدمات تورهای گردشگری داخلی برای مسافران در صورت نیاز انجام می پذیرد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد