بلیط هواپیما

معرفی فرودگاه بین المللی ونکوور

آشنایی با فرودگاه بین المللی ونکوور

فرودگاه بین المللی ونکوور(Vancouver International Airport)  و یا YVR  در کشور کانادا و شهر ونکوور واقع شده است. این فرودگاه دومین فرودگاه پر رفت و آمد کشور کانادا پس از فرودگاه تورنتو پیرسون به حساب می آید. از بسیاری از نقاط دنیا و ۵ قاره ی جهان، در ۲۴ ساعت شبانه روز در این فرودگاه پرواز به زمین می نشیند. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم تاریخچه و امکانات این فرودگاه را بررسی کنیم.

اطلاعات فرودگاه بین المللی ونکوور

تاریخچه ی فرودگاه بین الملللی ونکوور

مطالب مرتبط:
بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در کانادا

این فرودگاه در سال ۱۹۲۹ در جزیره ی ریچموند ،بریتیش کلمبیا ونکوور ساخته شد. در ابتدا این فرودگاه تنها برای اهداف حمل و نقل و ترابری ساخته شد ولی در ادامه این فرودگاه تبدیل به مرکزی برای مسافر بری در ونکوور تغییر کاربری داد. این فرودگاه به خصوص ترمینال اصلی آن در زمان جنگ جهانی دوم توسط وزارت دفاع ملی و وزارت حمل و نقل کانادا بعه صورت مشترک اداره می شد. از این فرودگاه به منظور آموزشی هم استفاده می شده است. ترمینال اصلی و قدیمی این فرودگاه در سال ۱۹۶۸ تکمیل شد و پس از آن پرواز های داخلی و خارجی فرودگاه به مقصد ونکوور در این ترمینال پیگیری و انجام می شد. باند شمالی این فرودگاه در سال ۱۹۹۶ به صورت کامل تکمیل شد و به صورت کامل در اختیار این فرودگاه قرار گرفت.

فرودگاه بین المللی ونکوور

یکی از طرح های مختلفی که فرودگاه بین المللی ونکوور در دست اجرا دارد این است که، این فرودگاه در سال ۲۰۱۱ اعلام کرد که با هدف تشویق خطوط مختلف هواپیمایی آسیایی، تصمیم دارد که شمار پذیرش پروازهایش را از سمت قاره ی آسیا به ونکوور بالاتر ببرد. در واقع اصطلاح Pacific Gateway YVR به همین منظور مورد استفاده قرار می گیرد و ارتباطات تجاری بین کانادا و شرکای آسیاییش را نشان می دهد و البته فرودگاه ونکوور را دروازه ی مهم و اصلی این دو نقطه ی جهان معرفی می کند. ونکوور ایرپورت به عنوان سومین فرودگاه مهم اقیانوس آرام و آمریکای شمالی نیز محسوب می گردد. این فرودگاه جوایز بین المللی زیادی از جمله؛ بهترین فرودگاه اسکای ترکس در سال های ۲۰۰۷، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۷ را به دست آورده است. در سال های ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ این فرودگاه جزء ۱۰ فرودگاه برتر جهان نیز شناخته شد.

آشنایی با فرودگاه بین المللی ونکور

فرودگاه ونکوور به عنوان مرکز اصلی شرکت های هواپیمایی وست جت(West jet) و ایر کانادا(Air canada) به حساب می آید. دراین فرودگاه ترانزیت بار نیز انجام می گیرد. فرودگاه بین المللی ونکوور از جمله معدود فرودگاه هایی است که ترمینال هایش دارای برنامه های از پیش تعیین شده است و کاملا طبق آن برنامه پیش می روند. به تازگی فرودگاه ونکوور به عنوان بهترین فرودگاه آمریکای شمالی نیز شناخته شده است. در حال حاضر این فرودگاه در رتبه ی ۱۳ برترین فرودگاه های جهان قرار دارد. این فرودگاه ۱۲ کیلومتر تا مرکز شهر ونکوور فاصله دارد.

اطلاعات فرودگاه بین المللی ونکوور

نام فرودگاه بین المللی ونکوور: Vancouver International Airport

کد یاتا: YVR

کد ایکائو: CYVR

فاصله از دریا: ۴ متر

ترمینال: ۳ ترمینال مجزا

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی ونکوور:www.yvr.ca

باندهای فرودگاه بین المللی ونکوور

 ترمینال های فرودگاه بین المللی ونکوور

این فرودگاه دارای ۳ ترمینال مجزا است که در ادامه به تفکیک از هم به معرفی هر کدام از این ترمینال ها مپردازیم. . پایانه های داخلی و بین المللی متصل و بین المللی فاصله ی زیادی با هم ندارند و به گونه ای به یکدیگر متصل اند. اینترنت Wi-Fi رایگان در تمام بخش های مختلف ترمینال های فرودگاه در دسترس است.

ترمینال بین المللی: ترمینال داخلی که همان ترمینال شماه ی۱ است، مهم ترین ترمینال این  فرودگاه به شمار می آید و به ۲ بخش ترمینال داخلی و ترمینال بین المللی تقسیم می شود. اکثر پرواز های مهم و اصلی از این ترمینال انجام می گردد. هر ۲ بخش پروازهای داخلی و بین المللی قبل و بعد از گیت امنیت به هم متصل می شوند.

ترمینال داخلی: این ترمینال در سال ۱۹۶۸ توسط شرکت تامپسون ساخته شد و در این اواخر مجددا مورد بازساری قرار گرفته است. ترمینال داخلی شامل ۳ ورودی  A,BوC است که هر کدام برای ایرلاین های مختلفی است که در این فرودگاه پرواز داخلی دارند. ایرلاین های داخلی عبارتند از ایر نورث، ایر ترانسات، سنترال مونتین، فلیر ایرلاینز و سان وینگ ایر لاینز می باشد.

ترمینال جنوبی: دراین ترمینال اکثرا هلیکوپتر ها و پروازهای آزمایشی انجام می گیرد.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی ونکوور

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی ونکوور

تاکسی: شما می توانید با پرداخت نرخ هزینه ی معمول و از پیش تعیین شده ای که شرکت های تاکسیرانی ونکوور برای فرودگاه تعیین کرده اند، به راحت ترین و بهترین حالت ممکن به وسیله ی تاکسی های فرودگاه که دسترسی به آن ها بسیار هم آسان است، استفاده کنید.

ماشین: بسیاری از شرکت هایی که ماشین های دربست را در اختیار متقاضیان و مسافران قرار می دهند در فرودگاه ونکوور حضور دارند. شما می توانید اطلاع از نرخ ها وبا مقایسه ی آنان، ماشین مورد نظرتان را برای مدتی معلوم اجاره کنید.

لیموزین و خدمات اتومبیل های مجلل: شما می توانید از خدمات ماشین های مجلل و لوکسی همانند لیموزین این فرودگاه استفاده کنید. حتما قبل از رسیدن به فرودگاه ماشین مورد نظرتان را رزرو کنید.

مترو و قطار: هر ۷ دقیقه ۱ بار قطار های شهر ونکوور به ایستگاه ها فرودگاه ونکوور می آید. بین فرودگاه تا مرکز شهر ونکوور، ۱۶ ایستگاه وجود دارد.

ترمنال بین المللی

امکانات فرودگاه بین المللی ونکوور

  • در تمامی ترمینال های این فرودگاه امکاناتی همچون رستوران های مختلف، کافه و مارکت های مختلف است.
  • فضای مخصوص برای سیگاری ها موجود است.
  • صندلی های این فرودگاه برای استراحت نیز بسیار مناسب اند.
  • می توانید در یکی از هتل های نزدیک فرودگاه اقامت کنید.
  • از فروشگاه های مختلف در این فرودگاه دیدن و خرید کنید.
امکانات فرودگاه بین المللی ونکوور
  • می توانید از خدمات بانکی، صرافی ها و بادجه های خودپرداز داخل فرودگاه در تمامی ترمینال ها استفاده کنید.
  • دراین فرودگاه امکان حمل و بسته بندی چمدان ها و وسایل همراه شما با دریافت هزینه ی جداگانه موجود است.
  • در تمامی نقاط این فرودگاه اینترنت رایگان در دسترس مسافرین و مراجعین است.
  • مسافران خارجی می توانند از خدمات اپراتورهای مختلف تلفن همراه در این فرودگاه استفاده کنند.
معرفی فرودگاه بین المللی همدان
معرفی فرودگاه بین المللی همدان
معرفی فرودگاه بین المللی دوسلدورف آلمان
معرفی فرودگاه بین المللی دوسلدورف آلمان
معرفی فرودگاه ازمیر
معرفی فرودگاه ازمیر
معرفی فرودگاه بین المللی مانیل در فیلیپین
معرفی فرودگاه بین المللی مانیل در فیلیپین