معرفی فرودگاه بین المللی کراکوف

فرودگاه بین المللی جان پل دوم کراکوف | Kraków John Paul II International Airport

کراکوف یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین شهرهای لهستان است که در جنوب کشور قرار دارد، شهری که تا سال ۱۶۰۹ پایتخت بود و بعد از ورشو دومین شهر بزرگ لهستان است. بدون شک کراکوف از جذاب ترین شهرهای اروپاست، شهری مملوء از جاذبه های تاریخی که از گزند جنگ در امان مانده و و در کنار رودخانه ویسلا جاذبه های ارزشمندی را در خود جای داده است. مطمئنا شهری تا این حد جذاب گردشگران زیادی دارد و فرودگاه کراکوف که سالیانه هزاران مسافر بین المللی و داخلی را جابجا می کند دومین فرودگاه پر رفت و آمد کشور است. می خواهیم درباره فرودگاه کراکوف حرف بزنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

معرفی فرودگاه بین المللی کراکوف

فرودگاه بین المللی جان پل دوم کراکوف | Kraków John Paul II International Airport

فرودگاه کراکوف که به فرودگاه بین المللی جان پل دوم معروف است در ۱۱ کیلومتری غرب مرکز شهر کراکوف، در روستای  Balice قرار دارد. این فرودگاه از نظر حجم مسافر دومین فرودگاه پر رفت و آمد لهستان است و گردشگران بیشمار شهر تماشایی کراکوف برای رفت و آمد از این فرودگاه استفاده می کنند.

اطلاعات کلی فرودگاه کرلکوف

نام فرودگاه بین المللی سیدنی: Kraków John Paul II International Airport

کد یاتا: KRK

کد ایکائو: EPKK

نوع فرودگاه: عمومی، نظامی

ارتفاع از سطح دریا: ۲۴۱ متر

ترمینال ها: ۱ ترمینال مجزا

وب سایت رسمی فرودگاه: krakowairport.pl

امکانات فرودگاه کراکوف

تاریخچه فرودگاه کراکوف

فرودگاه کراکوف در سال ۱۹۶۴ برای پروازهای داخلی تاسیس شد و تا سال ۱۹۶۸ یک سایت نظامی بود. ۴ سال بعد اولین ترمینال مسافرتی در این محل ساخته شد تا اینکه در سال ۱۹۸۸ مسئولان تصمیم به ساخت ترمینال جدیدی گرفتند که در سال ۱۹۹۳ به روی مردم باز شد. از آن جایی که مدت زیادی از تاسیس این فرودگاه می گذاشت در این سال ها نوسازی های زیادی روی فرودگاه انجام شد به طوری که در سال ۱۹۹۵ محل پارک و بارگیری هواپیماها به طور کامل مدرن  سازی شد. در سال ۱۹۹۵ اسم فرودگاه به جان پل دوم تغییر پیدا کرد و بعد از نوسازی های سال ۲۰۰۲ پروازهای بین المللی جدیدی در فرودگاه راه اندازی شد. در سال ۲۰۱۳ هتل هیلتون مدرنی در نزدیکی ترمینال فرودگاه ساخته شد.

فرودگاه بین المللی کراکوف

ترمینال های فرودگاه کراکوف

  • اولین ترمینال مسافرتی این فرودگاه در سال ۱۹۷۲ درست شد.
  • در سال ۲۰۰۷ یک ترمینال داخلی جدیدی ساخته شد.
  • در سال ۲۰۱۳ کار ساخت و ساز ترمینالی جدید درست در کنار ساختمان ترمینال قدیمی شروع و در سال ۲۰۱۶ کامل شد. ترمینال جدید در همه ماه های سال به صورت ۲۴ ساعته پروازهای بین المللی و داخلی انجام می دهد و ظرفیت آن سالیانه ۸ میلیون مسافر است. این ترمینال برای کنترل چمدان ها از سیستمی جدید استفاده می کند که کار مسافران را بسیار آسان کرده است. در داخل این ترمینال یک پل پیاده روی مسقف هست که ترمینال را به هتل وصل می کند. برای رفتن به شهر کراکوف به راحتی می توانید از این ترمینال سوار قطار شوید چون ایستگاه فرودگاه دسترسی مستقیمی به ایستگاه گلونی، بزرگ ترین و مرکزی ترین ایستگاه قطار کراکوف دارد.

امکانات فرودگاه کراکوف

عابر بانک، تبدیل ارز (در طبقه اول و در سالن ورودی)، رستوران، حمام، اداره پست (در طبقه همکف در نزدیکی محل پک این)، فروشگاه و مغازه، ۱۵ دققیه وای فای رایگان

ترمینال های فرودگاه کراکوف

هتل های فرودگاه

اگر مجبور به توقف در فرودگاه کراکوف شده اید و تمایلی برای گذراندن شب در فرودگاه ندارید می توانید از ۳ هتلی که در نزدیکی فرودگاه هستند استفاده کنید.

هتل هیلتون: این هتل مدرن در روبروی ترمینال شماره ۱ قرار دارد.

هتل Motel Morawica: این هتل تا فرودگاه ۳ دققیه فاصله دارد و اگر بار زیادی دارید می توانید از تاکسی ها استفاده کنید.

هتل Burowianka Noclegi : فاصله این هتل تا فرودگاه ۷ دققیه است.

راه های دسترسی به فرودگاه کراکوف

قطار: از فرودگاه کراکوف به راحتی می توانید سوار بر قطار شوید و مرکز شهر برسید. با این قطارها در عرض ۱۷ دقیقه به مرکز شهر می روید و حتی اگر می خواهید از معدن نمک یکی از معروف ترین جاذبه های کراکوف بروید می توانید چند دقیقه ای بیشتر در قطار بمانید و در ایستگاه بعد پیاده شوید. بلیط قطار را می توانید از دستگاه های سالن ورودی فرودگاه و یا کارکنان داخل قطار تهیه کنید.

قطار مسیر فرودگاه

اتوبوس: برای رفت و آمد مسیر بین فرودگاه و ایستگاه های اتوبوس و قطار کراکوف می توانید از اتوبوس استفاده کنید: اتوبوس های خط ۲۰۸ و ۲۵۲ مخصوص روز هستد که اولی هر یک ساعت یک بار و دومی هر نیم ساعت یک بار حرکت می کنند. اتوبوس ۹۰۲ هم مخصوص رفت و آمد در شب است. اتوبوس ارزان ترین وسیله حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد بین فرودگاه و مرکز شهر است. می توانید بعد از تهیه بلیط از باجه های بلیط فروشی و یا سالن ورودی فرودگاه به راحتی از این اتوبوس ها استفاده کنید.

تاکسی: در کنار ترمینال های فرودگاه، تاکسی های زیادی را می بینید که می توانید با آن ها رفت و آمد راحتی به مرکز شهر داشته باشید. مطمئنا هزینه ی کرایه این تاکسی ها نسبت به اتوبوس و قطار گران تر است پس اگر می خواهید سفر مقرون به صرفه ای داشته باشید به سراغ قطارها و اتوبوس ها بروید.

منبع: en.wikipedia.org

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد