بلیط هواپیما

معرفی فرودگاه بین المللی کپنهاگ

آشنایی با فرودگاه بین المللی کپنهاگ

با یکی از شلوغ ترین فرودگاه های منطقه ی اسکاندیناوی و دانمارک آشنا شوید؛ فرودگاه بین المللی کپنهاگ(Københavns Lufthavn). این فرودگاه در سال ۲۰۱۶ با جا به جایی ۲۹ میلیون مسافر، تبدیل به پر تردد ترین فرودگاه این منطقه و دانمارک نیز شده است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم تاریخچه ، اطلاعات و امکانات فرودگاه کپنهاگ دانمارک را مرور کنیم.

سالن انتظار فرودگاه کپنهاگ

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی کپنهاگ

مطالب مرتبط: 
هیچ وقت این کارها را در دانمارک انجام ندهید
راهنمای سفارت دانمارک و اخذ ویزای این کشور

فرودگاه کپنهاگ در ۲۰ آوریل سال ۱۹۲۵ در منطقه ی کاستروپ دانمارک افتتاح شد. در واقع اسم این فرودگاه در ابتدای کار، فرودگاه کاستروپ(Kastrup)  بوده است اما، در ادامه اسم این فرودگاه به نام کپنهاگ تغییر کرد. آیا می دانستید که فرودگاه کپنهاگ یکی از اولین فرودگاه های شهری در جهان بوده است؟ زمانی که کپنهاگ ساخته و افتتاح شده، همانند آن در دنیا کم بوده است. در ابتدا این فرودگاه شامل یک ترمینال بزرگ که از چوب و سنگ و آجر ساخته شده بود، یک برج مراقبت و پرواز و یک باند که اطراف آن چمنزاری بود که گوسفندهای اطراف در آن چرا می کردند، بوده است! در بین سال های ۱۹۳۲ تا ۱۹۳۹، میزان فرود دراین فرودگاه نسبت به دوره های قبل تر بسیار افزایش پیدا کرد. در این دوره تعداد مسافران این فرودگاه به ۷۲ هزار نفر رسید. بین سال های ۱۹۳۶ تا ۱۹۳۹، یک ترمینال جدید ساخته شد که تا به الان نیز یکی از نمونه های بسیار خوب باند سازی در اروپا محسوب می گردد. طراح این فضا یکی از مهندسان اروپایی به نام ویلهلم لوریتزن بوده است که به عنوان یکی از معماران پیشگام در عرصه ی هواپیمایی و فرودگاه به حساب می آید.

فرودگاه بین المللی کپنهاگ

در خلال جنگ جهانی دوم، فرودگاه کپنهاگ فقط به سمت سوئد، آلمان و اتریش آن هم برای مقاصد مدنی فعالیت می کرد. هنگامی که در سال ۱۹۴۵ جنگ جهانی تمام شد، فرودگاه بین المللی کپنهاگ دانمارک به عنوان یکی از فرودگاه های مدرن و مجهز اروپایی به شمار می رفت زیرا، با توجه به سیاستی که اتخاذ کرده بود اثری از خرابی های جنگ در خود نداشت. بالاخره در سال ۱۹۴۷، این فرودگاه به عنوان اصلی ترین مرکز و مقر خطوط هوایی اروپا شناخته شد. فرودگاه کپنهاگ روز به روز بیشتر از قبل به رشد خود ادامه داد و در طول سالیان متمادی، تبدیل به نه تنها یکی از بهترین فرودگاه های اروپا شد بلکه یکی از بهترین فرودگاه ها و پر رفت و آمد فرودگاه های جهان نیز می باشد. در حال حاضر این فرودگاه در حال حاضر در رتبه ی ۳ شلوغ ترین فرودگاه های شمال اروپا است. فرودگاه کپنهاگ در غرب مرکز مالمو واقع شده است. بر خلاف دیگر فرودگاه های منطقه ی اسکاندیناوی، این فرودگاه بیشترین مسافران بین المللی را دارد. دراین فرودگاه ۱۷۰۰ کارمند کار می کنند.

امکانات فرودگاه بین المللی کپنهاگ

در حال حاضر این فرودگاه در دست بازسازی وعمران است و ظرفیتش در حال گسترش است. البته گسترش ظرفیت این فرودگاه از سال ۱۹۸۲ دردست اقدام می باشد. بسیاری از پروژه های مهم در دست ساخت این فرودگاه درد سال ۱۹۹۸ به پایان رسید که شامل: یک پل اتصالی بین ۲ ترمینال داخلی و خارجی، سالن ورودی با امکانات مدرن و جدید می باشد. این فرودگاه در حال حاضر قطب شرکت های هواپیمایی ایر گیرن لند، کیمبر، دانیش ایر ترانسپورت، جت تایم، نروژین ایر شاتل، هواپیمایی اسکاندیناوی، توماس کوک و تی یو آی فلای نوردیک می باشد.

اطلاعات فرودگاه بین المللی کپنهاگ

نام فرودگاه بین المللی کپنهاگ: Copenhagen Airport

کد یاتا: CPH

کد ایکائو: EKCH

نوع فرودگاه: همگانی

ارتفاع از دریا: ۵متر

ترمینال: ۲ ترمینال( در اصل ۳ ترمینال است که یکی از آن ها از دسترس خارج شده است.)

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی کپنهاگ: www.cph.dk

باند فرود ترمینال شماره ی2

ترمینال های فرودگاه بین المللی کپنهاگ

این فرودگاه دارای دو ترمینال ۲ و ۳ است. در اصل این فرودگاه دارای ۳ ترمینال است اما ترمینال شماره ی ۱ از ۲۹ مارس سال ۲۰۱۵ از دسترس خارج شده است.

پروازهای خارجی از ترمینال شماره ی ۳ انجام می گیرند. همچنین دفتر ایزی جت، ترانساویا و رایان ایر در این ترمینال است. دسترسی از این ترمینال به وسایل حمل و نقل برای رسیدن به مرکز شهر بسیار آسان است. تمامی پروازهای اسکای تیم  و وان ورلد از ترمینال شماره ی ۲ صورت می پذیرد. پروزاهای کم هزینه و چارتر نیز از این ترمینال انجام می شوند.  برنامه های تاسیس و ساخت ترمینال شماره ی ۴ نیز در دست اقدام است تا امکانات فعلی را برای مسافران فرودگاه کپنهاگ بیشتر از پیش کند.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی کپنهاگ

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی کپنهاگ

تاکسی: تاکسی ها در بیرون از ترمینال ۳ قرار گرفته اند و نسبت به دیگر وسایل نقلیه گران تر اما، راحت تر است.

اتوبوس: ایستگاه های اتوبوس بیرون از ترمینال شماره ی ۲ قرار گرفته اند. در فرودگاه تنها چند اتوبوس محلی برای ۳ لاین مختلف ایستگاه دارند.

مترو: بیرون از ترمینال شماره ی ۳ می توانید خود را به ایستگاه مترو برسانید. با مترو می توانید در عرض ۱۵ دقیقه به مرکز شهر کپنهاگ برسید.

دسترسی به فرودگاه بین المللی کپنهاگ

امکانات فرودگاه بین المللی کپنهاگ

  • در هر دو ترمینال فعال این فرودگاه، پلیس مستقر است.
  • مرکز چک این امنیتی هر دو ترمینال در طبقه ی اول ساختمان مرکزی است. فرودگاه کپنهاگ در سال ۲۰۱۳ جایزه ی بهترین خدمات امنیتی فرودگاهی را توسط اسکای ترکس به دست آورد.
  • در سالن انتظار فرودگاه کپنهاک مسافران می توانند از امکاناتی همچون سالن های کوچک تر و مختلف تری که در سالن قرار دارد استفاده کنند. آسپیر، آویاتوراز جمله ی مراکزی هستند که در سالن انتظار قرار دارند و به ارائه ی خدماتی همچون: رستوران ها مختلف، اینترنت رایگان و … را دارا هستند. این سالن های کوچک بیشتر شبیه کافه می مانند.
آشنایی با فرودگاه بین المللی کپنهاگ
  • شما در هر دو ترمینال می توانید همه نوع رستورانی و با برندهای مختلف بیابید. برگر کینگ، یام یام توگو، ۷، مک دومالدز، چائو، کپنهاگن، ماش، پرگو، خانه ی خاویار و… از جمله رستوران هایی هستند که هم غذاهای بین المللی و هم فست فود سرو می کنند.
  • فاصله ی شما تا اطراف فرودگاه ۱۵ دقیقه پیاده روی است. اگر در فرودگاه توقف دارید، پیشنهاد می کنیم که از اطراف این فرودگاه زیبا دیدن کنید.
  • فروشگاه هایی همچون: high-end fashion and accessories و فروشگاه اسکاندیناوی ها در فرودگاه نمونه ای از فروشگاه هایی هستند که می توانید از آن ها خرید داشته باشید.
دانمارک و جاذبه هایی که نباید از دست داد + تصاویر
دانمارک و جاذبه هایی که نباید از دست داد + تصاویر
خانه های عجیبی که کاپشن پوشیده اند!+ تصویر
خانه های عجیبی که کاپشن پوشیده اند!+ تصویر
راهنمای سفر به کپنهاگ
راهنمای سفر به کپنهاگ
هیچ وقت این کارها را در دانمارک انجام ندهید
هیچ وقت این کارها را در دانمارک انجام ندهید