بلیط هواپیما

معرفی فرودگاه سونگ شان تایپه

آشنایی با فرودگاه سونگ شان تایپه | Taipei Songshan Airport

فرودگاه بین المللی سونگ شان تایپه (Taipei Songshan Airport) یکی از فرودگاه های تجاری و مسافربری با موقعیتی متوسط در تایوان که خیلی ها به نام چین تایپه آن را می شناسند، می باشد. در ادامه با ما همراه باشد تا به اتفاق هم تاریخچه، اطلاعات ، راه های دسترسی، امکانات و اطلاعات لازم برای مسافران این فرودگاه را به اتفاق هم مورد بررسی قرار دهیم.

فرودگاه سونگ شان تایپه

تاریخچه ی فرودگاه سونگ شان تایپه

مطالب مرتبط:
تایپه، پایتخت رنگارنگ تایوان
راه اندازی دوچرخه سواری برای گردشگران در تایوان

فرودگاه سونگ شان تایپه که به زبان چینی، تایبی سونگ شان جیانگ خوانده و 臺北國際航空站 نوشته می شود، فرودگاهی است با مساحتی در حدود ۱۸۲ هکتار و کاربری که در حال حاضر تجاری و مسافربری است. بخش غیر نظامی و ترمینال حمل و نقل این فرودگاه در حال حاضر فعال ترین قسمت های فرودگاه هستند.

بیشتر پروازهای داخلی تایوان و کشورهایی همچون: چین، کره جنوبی و ژاپن به این فرودگاه انجام می شود. فرودگاه بین لمللی سونگ شان تایپه بعد از فرودگاه بین المللی تائویوآن (Taoyuan International Airport) به عنوان دومین فرودگاه بین المللی در تایوان محسوب می گردد و پروازهای بین المللی زیادی را به صورت برنامه ریزی شده در خود پذیرا است.

فرودگاه بین المللی سونگ شان تایپه

البته باید در ادامه این مورد را نیز اضافه کنیم که این فرودگاه پایگاه برخی از واحدهای نیروی هوایی جمهوری خلق چین نیز می باشد. ماموریت اصلی این واحد، خدمت به نخست وزیر و معاون نخست وزیر چین است. فرودگاه سوشان در سال ۱۹۳۶ در زمان حضور و تسلط ژاپنی ها به تایوان ساخته شد.

در ابتدا نام این فرودگاه، ماتسویاما (Matsuyama) که به ژاپنی تاهیئوکو هیکوژو خوانده و 臺北 飛行 場 نوشته می شود، بوده است.پس از جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۶، نام این فرودگاه توسط چینی ها عوض شد و نام فعلی به تصویب رسید. پیش از پایان جنگ داخلی چین و همچنین تاسیس جمهوری خلق چین، این فرودگاه پذیرای مسیرهای پروازی بین شانگهای و تایپه و فوجی شد. استفاده ی مشترک از فرودگاه سونگ شان بین دولت تایوان و چین از تاریخ ۱۶ آوریل سال ۱۹۵۰ برای مقاصد داخلی و بین المللی آغاز شد.

آشنایی با فرودگاه سونگ شان تایپه

اولین مقصدهای بین المللی که در این فرودگاه آغاز به کار نمودند عبارتند از: سیاتل، توکیو، بوسان، مانیل، بانکوک و هنگ کنگ. خطوط هوایی بین المللی که با این شرکت در ابتدا شروع به کار نمودند نیز عبارتند از: شرکت هواپیمایی نور وست، شرکت هواپیمایی پان آمریکن و شرکت هواپیمایی هنگ کنگ. در حال حاضر شرکت هواپیمایی کاتای پسفیک، یکی از بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی است که در این شرکت فعالیت می نماید.

این فرودگاه در سال ۱۹۷۹ به خاطر اعمال برخی قانون های مسافری در فرودگاه خود با کاهش ۵۳ درصدی مسافران روبرو شد. در واقع در سال ۱۹۷۹ مسافران این فرودگاه ۶٫۲ میلیون نفر و در سال بعد به ۲٫۹ میلیون نفر کاهش یافتند. فرودگاه بین المللی سونگ سان تایپه در سال ۱۹۹۷، بیشترین تعداد مسافر را در طول دوران های مختلف فعالیت خود داشته است.

سونگ شان تایپه

تعداد مسافران در آن سال برابر با ۱۵٫۳ میلیون نفر مسافر بوده است. در اواسط سال ۲۰۰۷، درآمد این فرودگاه با توقف فعالیت های ۲ ایرلاین به نام چیایی و تائه چونگ، با سرعت بسیار بالایی شروع به کاهش کرد. در این سال حجم مسافران در مقایسه با سال ۲۰۰۶ که ۶٫۷ میلیون نفر بود، با یک کاهش ۳۴ درصدی در پی همین تغییرات سال ۲۰۰۷ به ۴٫۴ میلیون نفر رسید.

در تاریخ ۴ ژووئیه ی سال ۲۰۰۸، شهردار تایپه برای این که ترمینال ترانزیت بین المللی را وسعت دهد، دستور توسعه ی این بخش را داد که البته با توجه به ارتفاع کم ساختمان ترمینال، نگرانی هایی برای افزایش آلودگی صوتی، مسدود شدن ارتباطات رادیویی و کم شدن تعداد پرواز ها به وجود آمد.

با توجه به رشد روز به روز شهر تایپه، فرودگاه سونگشان نسبت به گذشته هم شلوغ تر و هم شناخته شده تر می گردد. از این فرودگاه تا به مرکز شهر تنها ۳۰ دقیقه راه است.

اطلاعات فرودگاه سونگ شان تایپه

تا اکتبر سال ۲۰۱۰ این فرودگاه را بازسازی کرده و توسعه دادند. در این بازسازی یک ترمینال جدید بارگیری به این فرودگاه اضافه شده است. در ۲۹ مارس سال ۲۰۱۱، ترمینال شماره ی ۲ مورد بازسازی قرار گرفت.

این فرودگاه همچنان در دست بهسازی و توسعه ی بیشتر است تا بتواند پروازها بین الملی بهتر و بیشتری را پذیرا باشد. در حال حاضر در این فرودگاه پروازهای مستقیم زیادی توسط خطوط هوایی چین شرقی، شانگهای ایر، ایر چاینا، اوا ایر و ترانس آسیا ایر ویز انجام می پذیرد.

اطلاعات فرودگاه سونگ شان تایپه

نام فرودگاه سونگ شان تایپه: Taipei Songshan Airport

کد یاتا: TSA

کد ایکائو: RCSS

نوع فرودگاه: همگانی/ نظامی

ارتفاع از سطح دریا: ۵ متر

ترمینال ها: ۲ ترمینال مجزای مسافربری و ترانزیت

وب سایت رسمی فرودگاه سونگ شان تایپه: www.tsa.gov.tw

تاریخچه ی فرودگاه سونگ شان تایپه

راه های دسترسی به فرودگاه سونگ شان تایپه

مترو: ایستگاه متروی نیهو و همچنین متروی مخصوص فرودگاه سونگشان، مسافران این فرودگاه را تا به مرکز شهر و ایستگاه های مختلف دیگر شهر تایپه می رسانند.

اتوبوس: در محوطه ی این فرودگاه اتوبوس های فراوانی به مقصد مرکز شهر وجود دارند که آماده  حمل و نقل مسافران این فرودگاه هستند.

تاکسی: تاکسی های فراوانی در اطراف این فرودگاه وجود دارند که با دریافت کرایه ای بیشتر، مسافران را به هرکجای شهر که بخواهند می رسانند.

داخل ترمینال های فرودگاه

امکانات فرودگاه سونگ شان تایپه

  • در تمامی نقاط این فرودگاه مسافران و مراجعان این فرودگاه به اینترنت به صورت رایگان دسترسی دارند.
  • کابین مخصوص افراد سیگاری در این فرودگاه موجود است.
  • اتاق های مخصوص کودک و مادر در این فرودگاه موجود است.
  • شعبات بانکی و خودپرداز بانک های داخلی و خارجی در این فرودگاه موجود است.
  • در این فرودگاه شعبات صرافی موجود است.
ترمینال ها ی فرودگاه
امکانات فرودگاه سونگ شان تایپه
  • اپراتورهای مختلف تلفن همراه داخلی و بین المللی در این فرودگاه برای ارائه ی خدمات سیم کارت موجود است.
  • فروشگاه ها مخصوص خرید سوغاتی و هدیه و همچنین برندهای لباس و پوشاک مناسب همه ی سنین و همچنین فروشگاه های مخصوص لوازم بهداشتی و آرایشی در این فرودگاه موجود است، به این شعبات سر بزنید.
  • رستوران ها و کافه های مختلفی در ترمینال هالی این فرودگاه موجود است.
  • صندلی های این فرودگاه برای استراحت مناسب هستند.
  • حمل بار مسافر در فرودگاه رایگان است. بسته بندی وسایل وسایل شامل پرداخت هزینه ی اضافی می شود.
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی تایپه
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی تایپه
آشنایی با برج تایپه ۱۰۱ کشور تایوان
آشنایی با برج تایپه ۱۰۱ کشور تایوان
تایپه، پایتخت رنگارنگ تایوان
تایپه، پایتخت رنگارنگ تایوان
جاذبه های گردشگری شهر تایپه
جاذبه های گردشگری شهر تایپه