بلیط هواپیما

معرفی هواپیمایی قشم ایر

هواپیمایی قشم ایر

در میان ایرلاین های ایران به شرکتی به اسم قشم ایر می رسیم که با هواپیماهای خوب و پروازهای موفقی که داشته توانسته مشتریان پروپا‌قرصی پیدا کند. الی گشت در این پست کمی درباره تاریخچه و فعالیت های این ایرلاین در طول این سال ها صحبت می کند، ما را همراهی کنید تا اگر خواستید پروازی با شرکت هواپیمایی قشم ایر داشته باشید بدانید با چه ایرلاینی سروکار دارید.

قشم ایر
مطالب مرتبط:
معرفی شرکت هواپیمایی اطلس جت
حقایقی که باید در مورد هواپیمایی قطر بدانید

هواپیمایی قشم ایر یکی از هواپیماهای دولتی ایران است که در سال ۱۳۷۲ هواپیماهایی را اجاره و به اسم شرکت هواپیمایی فراز قشم فعالیت خودش را شروع کرد. این شرکت حدود ۳ سالی را با همین شرایط گذراند تا اینکه برای پیشرفت در کارش قرارداد اجاره با هواپیماهای مسافربری پهن پیکر بست تا در مسیرهای تهران- قشم، تهران-دبی و چند شهر دیگر پرواز داشته باشد. این ایرلاین هم مثل بسیاری از ایرلاین های نوپای دیگر با هواپیماهای کم شروع به کار کرد و در ابتدا فقط ۲ هواپیمای مسافربری داشت اما تا سال ۱۳۷۹ موفق شد تعداد هواپیماهای مسافربری اش را به ۷ عدد برساند.

هواپیمایی قشم ایر

در سال ۱۳۸۵ بود که مالکین این ایرلاین تصمیم گرفتند که آنرا واگذار کنند این واگذاری حدود ۳ سال طول کشید و در سال ۱۳۸۸ شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم صاحب جدید این ایرلاین شد البته این مالکیت چندان طول نکشید و این شرکت در سال ۱۳۹۳ به وزارت نفت واگذار شد. اسم این ایرلاین که تا سال ۱۳۹۱ «فراز قشم» بود در همین سال به قشم ایر تغییر نام داد.

مهماندار قشم ایر

با هواپیمایی قشم ایر به غیر از اینکه می توانید به شهرهای داخلی مشهد، ساری، شیراز، رشت، کیش، قشم، بندرعباس، شهرکرد، تهران، اهواز، ابوموسی، ماهشهر، اصفهان  و شهرهای زیارتی عتبات عالیات و دمشق بروید می توانید به مسیرهای خارجی مثل دبی، شارجه، راس الخیمه و منامه هم پرواز داشته باشید. هواپیماهای این ایرلاین فقط محدود به هواپیماهای مسافربری نیست و دو هواپیمای باری هم دارد که تا ۵۰ تن بار را جابجا کنند.اوج فعالیت این شرکت در بین سال های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۳ بود. در این دوره قشم ایر هواپیماهای جدیدی خرید و نیروی کار زیادی استخدام کرد و موفق شد که مقاصد پروازی خود را بیشتر از گذشته کند.

قشم ایر

حتما برایتان جالب است که بدانید که هواپیمای ایرباس آ-۳۰۰-۶۰۰  قشم ایر، هواپیمای اختصاصی باشگاه پرسپولیس است. هواپیمایی قشم ایر در حال حاضر ۱۸ فروند هواپیما دارد و به حدود ۱۴ مقصد پرواز انجام می دهد تعدادی از هواپیماهای این شرکت شامل هواپیمای ۱۰۰RJ، هواپیمای فوکر ۱۰۰، ایرباس ۳۲۰ و ایرباس  A300-600 هستند.

معرفی شرکت هوایپمایی سنگاپور
معرفی شرکت هوایپمایی سنگاپور
آیا در هواپیما موبایل باید در حالت پرواز باشد؟
آیا در هواپیما موبایل باید در حالت پرواز باشد؟
داخل کابین خلبان | عکس روز نشنال جئوگرافیک
داخل کابین خلبان | عکس روز نشنال جئوگرافیک
خطر باتری های لیتیومی در هواپیما چیست؟
خطر باتری های لیتیومی در هواپیما چیست؟