بلیط هواپیما

معرفی هواپیمای بوئینگ ۷۰۷

هواپیمای بوئینگ ۷۰۷

یکی از هواپیماهای تجاری مشهور دنیا هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ است که یک هواپیمای مسافربری محبوب و اولین جت مسافری است که به موفقیت تجاری دست پیدا کرد. در این مطلب از الی گشت قصد داریم این هواپیما را بیشتر به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید:

هواپیمای بوئینگ 707
مطالب مرتبط:
همه چیز درباره هواپیمای بوئینگ ۷۷۷
ترفند حرفه ای ها برای خرید بلیط هواپیما

اوخر دهه ی ۵۰ میلادی بود که شرکت هواپیماسازی مشهور و شناخته شده ی بوئینگ تصمیم گرفت تا یک جت مسافری ۴ موتوره را بسازد و از همان زمان بود که ساخت آن شروع شد. هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ در واقع اولین هواپیمای جت این هواپیماسازی است و  عصر جت بوئینگ با این هواپیما طلوع کرد.

از آن جا که این هواپیما توانست در مدت کوتاهی در بین مردم محبوب شود، ناوگان هوایی ایران هم به سرعت چند فروند از این هواپیما را خریداری کرد و خود را به آن تجهیز کرد و این چنین بود که کار مسافرت های سریع هوایی هم آغاز شد.

بوئینگ 707

اولین شرکتی که این هواپیما را برای خطوط هوایی نیویورک به پاریس خود انتخاب کرد، شرکت آمریکایی پان امریکن بود. هواپیمایی های ایران ایر و ساها هم از این هواپیما برای خطوط هوایی خود استفاده کرده اند. این هواپیما در ابتدا از ۴ موتور توربو جت JT3C برای هواپیماهای خود استفاده کرد اما با گذشت زمان فناوری آن را ارتقا داد و از موتورهای جدیدتر، کم صداتر و پر قدرت تر سی اف ام اینترنشنال توربوفن بهره گرفت.

هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ اولین هواپیمای مسافربری جهان بوده است که بصورت انبوه تولید شده است، قدمت این هواپیما به ۵۰ سال پیش برمی گردد. اگر چه دیگر در بیشتر کشورهای دنیا این هواپیما بازنشسته شده اما هنوز هم در خطوط هواپیمایی ایران کاربرد دارد.

کابین هواپیمای بوئینگ 707

خصوصیات هواپیمای بوئینگ ۷۰۷

برد هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ حدود ۹۹۱۲ کیلومتر است. این هواپیما دارای طول ۴۶ متر است و می تواند تا ۹۹۷ کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد که برای هواپیمایی با این قدمت واقعا فوق العاده است. این هواپیما می تواند تا ۱۷۹ مسافر را در هر بار پرواز جابه جا کند.

بهترین و ایمن ترین خطوط هواپیمایی جهان (قسمت اول)
بهترین و ایمن ترین خطوط هواپیمایی جهان (قسمت اول)
معرفی پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی سنگاپور
معرفی پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی سنگاپور
چرا هواپیما باید در ارتفاع خیلی بالا پرواز کند؟
چرا هواپیما باید در ارتفاع خیلی بالا پرواز کند؟
پرواز ۳ ایرلاین بزرگ اروپایی بر آسمان ایران
پرواز ۳ ایرلاین بزرگ اروپایی بر آسمان ایران