ورود گردشگران به کولوسئوم همانند یک گلادیاتور

کولوسئوم

بازدید کنندگان یکی از محبوب ترین اماکن تاریخی رم – پایتخت ایتالیا ،

قرار است طعم واقعی ورود به کولوسئوم به مانند یک گلادیاتور در قرن یکم را بچشند .

قرار است یک ورودی جدید از این هفته به این مکان اضافه شود که به این گردشگران تاریخی اجازه می دهد از قسمت منحنی شرقی بنا و از میان معابر زیرزمینی به قسمت همکف آن برسند . این سومین ورودی اضافه شده به کولوسئوم است و مسئولین آن امیدوارند که تعداد متقاضیان بازدید از بنا افزایش پیدا کند ، شایان ذکر است که هر ساله بیش از ۶ میلیون نفر گردشگر از این بنا دیدن می کنند .

مطالب مرتبط:
صنعت توریسم ایتالیا و میراث شگفت انگیز بجامانده از آن
جاذبه های گردشگری ایتالیا را بهتر بشناسید

کولوسئوم در سال ۷۲ بعد از میلاد توسط امپراطوری وسپاسیان در منطقه شرقی امپراطوری روم بنا شده است . کولوسئوم همچنین بزرگترین آمفی تئاتر دنیا ست که در حال حاضر در دست بازسازی قرار دارد . این ورودی جدید باید از قبل برای تورهای گروهی رزرو شود و بازدید آنها به صورت ویژه و با راهنمایان رسمی همراه است .

بازدیدکنندگان بدون شک با ورود به عمق این بنای نمادین و کسب اطلاعات بیشتر هیجان زده می شوند . بنایی که خاطرات مبارزات بدنام و خشونت بار گلادیاتور ها را برای ۵۵٫۰۰۰ تماشاگر در آن روزها ، در خود جای داده است . قرار است این محوطه تاریخی در ماه های پیش رو شاهد مرمت و بازسازی بیشتری باشد . در ۳ سال گذشته طی یک پروسه چند میلیون یورویی اقدام به خاکروبی نمای بیرونی این بنای ۲۰۰۰ ساله شده است و در حال حاضر کارگران مشغول غبار روبی فضای داخلی آن هستند .

دولت ایتالیا مبلغ ۱ میلیارد دلار به بخش فرهنگی کشور اختصاص داده است که برای موزه ها ، بناهای تاریخی و موارد دیگر هزینه می شود . اما جالب است بدانید که دولت از بخش خصوصی نیز کمک گرفته و با سرمایه گذاری برند های معروفی مثل Fendi و Bulgari اقدام به مرمت تمام بناهای تاریخی کشور کرده است . ایتالیا بیشترین تعداد آثار ثبت شده در فهرست آثار جهانی یونسکو را در اختیار دارد .

منبع : lonelyplanet

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code