نکات بسیار مهم پرواز برای خانم های باردار

پرواز برای خانم های باردار

زمانی که شما می خواهید سفری هوایی باشید، ممکن است در شرایط خاصی اجازه پرواز به شما ندهد؛ یکی از این شرایط در ماه های خاصی از دوران بارداری است که بسته به ایرلاین متفاوت است. اما این بدان معنی نیست که پرواز برای خانم های باردار به طور کلی ممنوع است بلکه یعنی اگر شما اجازه سفر هوایی را از سوی دکتر و ایرلاین داشته باشید، با رعایت چند نکته ساده می توانید سفری امن را تجربه کنید. الی گشت در ادامه نکاتی را در رابطه با پرواز برای خانم های باردار به شما خواهد گفت؛ با ما همراه باشید.

پرواز برای خانم های باردار

با پزشک خود مشورت کنید

مطالب مرتبط:
با رعایت این نکات اجازه ندهید «بیماری قلبی» شما را از سفر کردن منع کند!
نکاتی ضروری برای افراد دیابتی در سفر
نکاتی برای جلوگیری از «میگرن در سفر»

شما باید توسط پزشک خود مورد بررسی قرار گرفته و اسناد و مدارک همراه با تاریخ تخمینی زایمان، اطلاعات تماس پزشک و گروه خونی را در هنگام مسافرت با خود داشته باشید. برخی خطوط هوایی مسافران باردار را ملزم به داشتن یک گواهی پزشکی که یک پزشک یا ماما امضا کرده باشند، دارند. مسافران باردار باید یک کپی از سوابق پزشکی و سونوگرافی خود را آورده و آن ها را با خود داشته باشند. در صورت مسافرت بین المللی، با پزشک و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها مشورت کننید برای اینکه اگر نیاز است که واکسن یا داروی خاصی را در کشور مقصد به همراه داشته باشید، به شما بگویند.

سبک سفر کنید

تا آنجایی که می توانید از سنگین کردن چمدان خود پرهیز کنید. تنها لوازم مورد نیاز خود را در چمدان بگذارید که اگر کسی برای کمک شما نبود، خودتان بتوانید آن را حمل کنید و همچنین ترجیحا از چمدان های چرخ دار استفاده کنید. لوازم ضروری خود را در یک ساک دستی کوچک بگذارید و با خود به داخل هواپیما ببرید. برای گذاشتن ساک دستی در بالای سر از مهمانداران کمک بخواهید و سعی کنید خودتان این کار را انجام ندهید.

خانم باردار در فرودگاه-پرواز در دوران بارداری

هوشمندانه صندلی خود را انتخاب کنید

صندلی کنار راهرو انتخاب کنید، راحتتر بلند می شوید، به آسانی می توانید راه بروید و هر موقع که بخواهید به سرویس بهداشتی خواهید رفت بدون اینکه بخواهید شخص کناری خود را بلند کنید. برخی از ایرلاین ها به مسافران باردار اجازه نمی دهد که در کنار درهای اضطراری بنشینند. خانم های باردار ممکن است درخواست دهند که جایشان را در صندلی هایی که جای پای بیشتری قرار دارد بگذارند (بهتر است به هواپیمایی که انتخاب می کنید هم توجه کنید که ببینید چقدر فضای پا دارد).

اگر نمی توانید از قبل صندلی خود را رزرو کنید، بهتر است زودتر از همه به سمت گیت بروید تا یک صندلی در جایگاه مناسب، مثلا در کنار پارتیشنی که به bulkhead معروف است، بگیرید. این پارتیشن جایی است که بخش اکونومی و بیزینس از هم جدا می شود که ناخودآگاه جای بازتری خواهد داشت. خجالت نکشید، زمانی که می خواهید کارت پرواز خود را بگیرید، بگویید که باردار هستید و مطمئن باشید که کادر پرواز هر کمکی از دستشان بر بیاید را انجام خواهند داد.

پرواز برای خانم باردار

بلند شوید و راه بروید

هیچ چیز بدتر از نشتن یک جا برای چند ساعت نیست. در طول پرواز پیاده روی کرده و کمی حرکات کششی انجام دهید، پای خود را روی زمین نگه دارید و از روی هم انداختن پاها جلوگیری کنید. دکتر جنت استراتی (Janette Strathy) می گوید: «زنان باردار می توانند به سرماخوردگی و ویروس ها حساس باشند. با تنظیم دریچه هوا روی صندلی، درست جلوی‎شان، باید امیدوار باشند که ویروس های افرادی که در هواپیما هستند، از آن ها دور بماند».

آب، آب و آب را از یاد نبرید

برای از دست نرفتن آب بدن در پرواز برای خانم های باردار آن ها باید قبل، در طول و بعد از پرواز حتما به مقدار کافی آب بنوشید و از نوشیدنی های گازدار دوری کنید. با این کار دهیدراته نخواهید شد و از عوارض آن نظیر سرگیجه، افزایش ضربان قلب، ضعف و … جلوگیری خواهید کرد.

تعادل در خوردن را نگه دارید

از زیاده روی در خوردن و همچنین مصرف غذاهای چرب و شور پرهیز کنید. میوه هایی که ویتامین های مناسب را دارند بسته بندی کنید تا در طول پرواز آن ها را به جای خوراکی های مضر میل نمایید. انگور، آلو، پرتقال و زردآلو خشک شده گزینه های سفر دوستانه ای هستند.

خانم باردار در هواپیما-پرواز در دوران بارداری

کمربند ایمنی فراموش نشود

هر زمان که نشسته اید، کمربند ایمنی خود را ببنید چرا که این کار ریسک آسیب دیدن در برابر چاله های هوایی غیر قابل انتظار را بسیار کم خواهد کرد؛ کمربند را زیر شکم خود ببنید.

عاشق پوستتان باشید

پوست در دوران بارداری حساس تر است و اشعه های UV در ارتفاعات بالاتر قوی تر هستند، بنابراین کرم ضد آفتاب و ترجیحا عینک دودی فراموش نشود.

(چرا همیشه باید در پرواز، کرم ضد آفتاب بزنیم؟)

آرام باشید

از تمام وقتی که قرار است قبل از به دنیا آمدن کودکتان تجره کنید، لذت ببرید؛ البته، سفر با نوزاد می تواند یک ماجراجویی کاملا جدید باشد اما آرامش هرچه بیشتر هم در روی زمین و هم در پرواز، برای خانم های باردار مهم است.

سفر خانم باردار

قوانین برخی از شرکت های هواپیمایی در پرواز برای خانم های باردار

ایرلاین قوانین پرواز برای خانم های باردار
Air Canada | Air Canada Rouge | Air Canada Express تا زمان ۳۶ ماهگی، پرواز بدون مجوز آزاد است.
Air France    مجوز پزشکی مورد نیاز نیست، اما توصیه می شود. خطوط هوایی توصیه می کند خانم های باردار باید در ماه های آخر بارداری از پرواز خودداری کنند.
British Airways       علاوه بر پرونده پزشکی بارداری، یک نامه پزشکی یا گواهی از پزشک یا ماما تایید کننده تاریخ زایمان نیاز است و مسافرانی است که قبل از بیست و هشتمین هفته باردار هستند، نیازی به این نامه ندارند. سفر هوایی برای بارداری های تک قلو تا ۳۶ هفتگی و برای چند قلو تا ۳۲ هفتگی مجاز است.
Emirates       برای کسانی که به هفته یازدهم بارداری وارد شده اند، یک گواهی پزشکی که تایید کننده سلامت خانم باردار باشد، لازم است. سفر پس از هفته ۳۶ برای بارداری های تک قلویی و ۳۲ هفته برای بارداری چند قلویی تنها پس از مجوز از خدمات پزشکی امارات (Emirates Medical Services) مجاز می باشد.
Lufthansa      پرواز برای خانم های باردار تک قلویی تا ۳۶ هفتگی و آن هایی که چندقلو باردار هستند تا ۲۸ هفتگی مجاز است. ایرلاین توصیه می کند تا خانم های باردار بیش از ۲۸ هفته، یک گواهی پزشکی داشته باشند.

منبع: cheapflights.com

چطور از فرودگاه بورگاس بلغارستان به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بورگاس بلغارستان به مرکز شهر برویم؟
نکاتی که باید در خرید بلیط چارتر بدانید
نکاتی که باید در خرید بلیط چارتر بدانید
۱۰ حقیقت جالب در مورد ایرباس
۱۰ حقیقت جالب در مورد ایرباس
معرفی فرودگاه بین المللی سنت پترزبورگ
معرفی فرودگاه بین المللی سنت پترزبورگ

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code