بلیط هواپیما

آتشی که زیر این آبشار می بینید، کاملا طبیعی است! + تصویر

آبشار شعله ابدی | Eternal Flame Falls

آب و آتش همیشه دو عنصر طبیعی بوده اند که در افسانه ها به عنوان دو قطب مخالف شناخته می شوند: آتش، سوزان و آب، روان! در تمام دنیا، همیشه عجایبی وجود دارد که همه ما از دیدن آن ها شوکه شده و به فکر فرو می رویم. یکی از این عجایب، آبشار شعله ابدی در نیویورک است که بسیار هیجان انگیز و متفاوت است. این آبشار بسیار زیبا، یک خاصیت متفاوت دارد و آن هم وجود شعله‌ی آتشی در زیر آن است. اگر می خواهید که در مورد آبشار شعله ابدی بیشتر بدانید، با الی گشت همراه باشید.

آبشار شعله ابدی

آبشار شعله ابدی

مطالب مرتبط:
راز آبشاری که غیب می شود!
آبشارهایی از خون در قطب

در دل آبشار بسیار جالبی، یک شعله آتش دیده می شود که باعث شده این پدیده طبیعی به یکی از جاذبه های معروف و محبوب تبدیل گردد. برای سالیان سال، دانشمندان زیادی روی آن تحقیق کرده و البته به نتایجی هم رسیده اند. محققان به این ایده دست پیدا کرده اند که این شعله از تولید گازی نشأت می گیرد که در زیر سنگ های بسیار داغ کهن این منطقه وجود دارند. البته این نظریه به تحقیق بیشتری نیاز داشت.

بعد از ارائه این تئوری، دانشمندانی از دانشگاه ایندیانا متوجه شدند که سنگ هایی که در زیر پارک چستنات ریج کاونتی (Chestnut Ridge County) وجود دارند، آنقدرها داغ نیستند که بتوانند گاز تولید کنند. این بدان معنی است که احتمالا فرآیند دیگری باعث تولید گاز شده تا بتواند آبشار شعله ابدی را برای سالیان سال، روشن نگه دارد و البته گویا هنوز آن ها نتوانسته اند متوجه شوند، این فرآیند چیست.

آبشار شعله ابدی نیویورک

این شعله ابدی هیجان انگیز در پشت یک آبشار در طبیعت غربی نیویورک قرار گرفته است. برخی افسانه ها حاکی از این است که این آتش همیشه توسط گروهی از انسان ها روشن نگه داشته شده و آن انسان ها، افرادی نیستند جز بومیان آمریکا، یعنی سرخپوستانی که همیشه همراه آن ها افسانه هایی هم بوده است.

در سراسر دنیا، صدها شعله ابدی وجود دارد که هر کدام داستان و افسانه های خود را دارند. البته دانشمندان علت روشن ماندن بیشتر آن ها را، گازی می دانند که از سنگ های داغ و شعله ور زیر زمین نشأت می گیرد.

برخی هم، گازی که باعث روشن ماندن شعله ها می شود را ناشی از سنگ های بسیار قدیمی می دانند که به آن ها سنگ نفت زا (Shale)، می گویند. افسانه های متفاوتی هم اشاره به این دارند که شعله هایی که به این صورت برای سالیان سال ماندگار مانده اند، از دنیای ماوراء الطبیعه کنترل می شوند و افرادی با نیروهای خارق العاده آن ها را کنترل می کنند.

به هر حال هنوز هم دانشمندان دانشگاه ایندیانا در پی کشف راز پشت پرده آبشار شعله ابدی نیویورک هستند و اعتقاد دارند که دلیل دیگری موجب این شده که این آتش برای سالیان سال روشن بماند.

نمایی از آبشار شعله ابدی

محققی به نام Arndt Schimmelmann از همان دانشگاه گفته که حرارت این سنگ ها بسیار معمولی بوده است و باعث به وجود آمدن گاز نمی شود. او حتی این داغی را با حرارت یک فنجان چای مقایسه کرده و بیان کرده که این داغی برای سنگ هایی که ما انتظار داریم، بسیار ناچیز است و اضافه کرده که حتی سنگ های نفت زای این منطقه، آنقدرها هم که بسیار از دانشمندان معتقد هستند، قدیمی و باستانی نیستند.

این دانشمند معتقد است که این دو فاکتور، یعنی سنگ های داغ و قدیمی اینجا به تنهایی نمی توانند چنین گازی مانند باقی شعله های ابدی جهان تولید کنند و البته بعد از این فرضیه، باقی دانشمندان هم تایید کرده اند که ادعای آن ها مبنی بر  دلیل روشن ماندن این شعله، به طور صد در صد، قطعی نیست.

Arndt Schimmelmann گفته است: «ما فکر می کنیم که یک راهروی گاز دیگری به زیر این آبشار راه دارد که احتمالا از جای دیگری هم نشأت می گیرد و برای زیر این آبشار نیست. اگر این قضیه درست باشد، پس ما می توانیم به گازهای بیشتری دسترسی داشته باشیم و احتمالا منابع گازی متفاوتی در این اطراف است».

البته می توان گفت که دمای جوش آب و بیشتر، می تواند ملکول های کربن داخل سنگ های نفت زا را شکافته و باعث تولید گاز شود.

شعله ماندگار

Schimmelmann و همکارش Mastalerz، زمانی به این کشف رسیدند که در حال تحقیق روی میزان متانی بودند که توسط زمین های سواحل شرقی تولید می شود. آن ها همچنین روی آتش دیگری که در پارک کوک فارست استیت (Cook Forest State) وجود دارند، تحقیقاتی را انجام دادند که به این نتیجه رسیدند که آن هم ناشی از یک گاز شعله ور قدیمی است.

به هر حال هنوز هم افراد زیادی هستند که این آتش را افسانه ای می دانند و وجود آن را ماوراءاطلبیعه و از آن طرف هم، دانشمندان زیادی وجود دارند که می خواهند هرچه زودتر منبع گازی که باعث تولید این شعله شده را شناسایی کنند. ما هم باید منتظر باشیم تا ببنیم که آیا نظریه دانشمندانی که می گویند گاز آن به خاطر سنگ های قدیمی این منطقه است، قابل استناد می باشد و یا محققان دانشگاه ایندیانا که می گویند این گاز از جای دیگری به زیر این آبشار، رسیده است.

آبشار شعله ابدی در آمریکا

مواردی که نیاز است قبل رفتن بدانید:

برای اینکه از این آبشار شعله ابدی بازدید کنید باید مسیر I 90 را به سمت US Route 219 رفته و آن را به سمت جنوب تا حدود ۱۱ مایل (۱۷٫۷ کیلومتر) ادامه دهید. سپس خروجی NY-391 را به سمت مسیر بوستون/هامبورگ رفته و در جاده بوستون استیت (Boston State Road) ادامه مسیر دهید. سپس خروجی سوم سمت چپ را به شماره NT-277 Herman Hill Road ادامه داده و تا یک مایل و نیم مسیر خود را قطع نکنید. زمانی که به جاده بوستون ریج رسیدید، باید به سمت چپ یعنی جاده سوفرت (Seufert) بروید و پارک درست در سمت راست شما دیده می شود.

مسیر رسیدن به آبشار چندان طولانی نیست، اما اگر قبل از ورود شما باران باریده باشد، گِلی و سر خواهد بود. به همین دلیل شاید مسیر آن هم کمی گمراه کننده شده باشد. پیشنهاد ما این است که توسط یکی از تورهایی که این مسیر را می برند و یا با راهنمای محلی برای بازدید از آبشار شعله ابدی اقدام کنید. اگر هم این دو راه را نمی پسندید، می توانید با دیگر افرادی که می خواهند به دیدن این آبشار بروند هماهنگ کرده و زمانی راه بیفتید که هم روز باشد و هم اینکه در طول مسیر تنها نباشید.

این خانه تله موش ارواح است!
این خانه تله موش ارواح است!
سفر به همیلتون، پایتخت آبشارهای جهان
سفر به همیلتون، پایتخت آبشارهای جهان
تصاویری هولناک از طوفان فلورانس
تصاویری هولناک از طوفان فلورانس
اتوبوس های عجیبی که حیوانات سوار آن می شوند!
اتوبوس های عجیبی که حیوانات سوار آن می شوند!