آتشفشان وهم انگیز ایجن در اندونزی + عکس

آتشفشان ایجن در اندونزی

فلات Ijen اندونزی واقع در انتهای شرقی جاوا، منطقه‌ای مرتفع، پوشیده از مزارع قهوه و با هوای سرد است که در مجاورت ابرهای و قله های منظره ی بسیار زیبایی را از آن خود کرده است. منطقه ای حاصلخیز و زیبا…
در مرکز فلات، دهانه‌ای به نام ایجن Ijen قرار دارد، در اینجا زمین های بایر آتشفشانی-اسیدی وجود دارند. جایی که کارگران معدن هر روز به مرکز این هیولای آتشین می روند تا گوگرد آتشفشانی برداشت کنند. تصور کنید، کارگری در حال حفاری سنگ زرد درحالی که دود اسیدی در بالای سرش جریان دارد. برای اینکه با آتشفشان ایجن بیشتر آشنا شوید در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

آتشفشان ایجن

 چشم اندازی از محشر

مطالب مرتبط:
سوغاتی های اندونزی چیست؟
راهنمای سفر به اندونزی

در گذشته های دور «سولفور» به عنوان گوگرد، شناخته شده و با تصویری از جهنم همراه بوده است. آن قدرها بی مربوط هم نیست که افرادی که از لابه لای درختان جنگل های سرسبز اطراف این دهانه ی عجیب بالا می روند، چشم اندازی از محشر را می بینند، جایی که مستقیم وارد دهانه‌های پر از دود می شوند.

یک ریسک پر خطر!

گوگرد، به طور گسترده در جهان در ساخت لوازم آرایشی، کود، شکر و کبریت استفاده می شود. در بسیاری از نقاط دنیا، عصاره گیری آن، به طور کاملأ خودکار انجام می گیرد، اما در جاوا، مردم محلی گوگرد را با استفاده از روش های سنتی استخراج می کنند. کاری بسیار سخت با ریسک بسیار بالا!

آنش فشان اندونزی

آب های اسیدی

نتیجه ترکیب شدن مواد پایین دهانه با رسوبات گوگرد، که با دریاچه چند کیلومتری فاصله دارد تولید آب اسیدی است، آبی که همه را در خود حل می کند. از این دهانه گازهای متشکل از سولفید هیدروژن و دی اکسید گوگرد بیرون می آیند. و از آنجائیکه بسیار مضر هستند، هیچ موجودی نمی تواند به طور دائم در اینجا زندگی کند.

سلامت و ایمنی

تصور کنید، معدنچی به تکه های گوگرد تازه جامد شده از سنگ زیرین، ضربه می زند. گازهای بسیار مضر، تنفس او را سخت کرده و باعث آزار چشمانش می شوند: اگر به آنها عادت نداشته باشید، به احتمال زیاد شروع به حالت تهوع و سردرد در عرض چند ثانیه خواهید کرد.

بازدیدکنندگان از دهانه باید مجهز به ماسک صورت بوده و به دور از منافذ و ابر سمی بایستند. برای دیدن این منظره نزدیک، عینک صنعتی و ماسک ضد گاز را بکار برده و دوربین هایتان را با محافظ مناسب بپوشانید.

کوه های آنشفشان در اندونزی

چشم انداز جادویی

با وجود خطر در این منطقه، ایجن دارای زیبایی جادویی است که بهترین منظره از آن را در شب می توانید ببینید، دقیقا زمانی که گوگرد، دهانه آتشفشان را در شعله های وهم آوری روشن می کند.
این دهانه از جاذبه های توریستی محبوبی است.
با اینکه بیشتر مسافران صبح‌های زود از اینجا بازدید می کنند، اما ممکن است در دهانه ها، نور شعله کمی نیز دیده شود، چه تصویر هیجان انگیزی، نور شعله های دهانه در هوای گرگ میش صبح.

کوه جالب آتشفشان

کار فشرده

بیشتر کارگران معدن رفت و آمد دوازده کیلومتری تا دهانه را دو بار در روز طی می کنند و به همراه خود بیش از نود کیلوگرم گوگرد در سبدی روی شانه های خود به پایین کوه حمل می کنند. درآمد هر روز آنها  ۵۰۰۰۰  تا ۷۰۰۰۰ روپیه است که ممکن است درآمدی زیاد نباشد، اما کارگران معدن می گویند که بیش از کار های دیگر؛ مثل کار در مزارع قهوه درآمد دارند.

پس از حمل چنین بارهای سنگین برای سال های متمادی، بسیاری از کارگران معدن، عضلات بیش از حد پرورش یافته ای خواهند داشت. برخی نیز می توانند نفس خود را برای مدت طولانی نگه دارند، مهارتی که در شرایط احاطه در ابرهای سمی برای مدت طولانی، به دست آورده اند.

جاذبه های اندونزی

سوغاتی گوگرد!

در سال های اخیر، صنعت گردشگری در حال رشد در اطراف دهانه ایجن و کارگران معدن گوگرد بوده است و تورهای بسیار در این منطقه برای دیدن چنین شگفتی برگزار می شود. معدنچیان، که یک بار به طور کامل، درآمد خود را از طریق استخراج از معادن، بدست آورده اند، در حال حاضر، درآمد خود را با کنده کاری روی گوگرد  و فروش بصورت سوغاتی منحصر به فرد، تکمیل می کنند.

معرفی هتل ۵ ستاره لاگونا لاکچری کالکشن ریزورت در بالی
معرفی هتل ۵ ستاره لاگونا لاکچری کالکشن ریزورت در بالی
جزایر اطراف بالی
جزایر اطراف بالی
ماجراجویی متفاوت در بالی
ماجراجویی متفاوت در بالی
آیا جاکارتا ارزش سفر کردن دارد؟
آیا جاکارتا ارزش سفر کردن دارد؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code