صفر تا صد آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا

آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا | (IMAT)

امکان تحصیل رایگان، هزینه های پایین تحصیلی و همچنین هزینه و شرایط زندگی در ایتالیا از یک سو و سهولت اخذ بورسیه در کشور ایتالیا باعث شده تا سالانه افراد زیادی برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنند. آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا (IMAT) International Medical Admissions Test یکی از آزمون های معتبر در گروه پزشکی بوده که برای دریافت پذیرش تحصیلی در گرایش های پزشکی و دندانپزشکی، جراحی و رشته های مرتبط با آن ها به زبان های انگلیسی و ایتالیایی در تعدادی از دانشگاه های ایتالیا برگزار می گردد. آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا توسط وزارت آموزش این کشور (MIUR) و همچنینی با همکاری مراکز آموزشی و پذیرش کنندگان کمبریج به وجود آمده است. این آزمون بین‌المللی را می توان از جمله معتبرترین آزمون های ایتالیا دانسته و یکی از آزمون های OET، IMAT و BMAT بوده که برای پذیرش در دانشگاه های این کشور مورد قبول است. با الی گشت همراه شوید تا جزییات آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا را بیشتر بدانیم.

آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا

شرایط و جزییات آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا

مطالب مرتبط:
مفهوم آزمون بین المللی برای تحصیل در خارج چیست؟
۱۸ نکته که قبل از مهاجرت تحصیلی باید بدانید!
دانستنی هایی درباره مهاجرت که شگفت زده خواهید شد

آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا برای دانش آموزان عضور اتحادیه اروپا و یا دانش آموزان غیراروپایی شرایط مختلفی دارد. برای دانش آموزان غیراروپایی لازم است تا فرد شهروندی یک کشور غیراتحادیه اروپا را داشته و هیچ شهروندی غیر از ایتالیا را نیز نداشته باشد و البته در ایتالیا نیز زندگی نکند. در صورتی که فرد به عنوان یک دانش آموزان اروپایی قصد شرکت در این آزمون را داشته باشد می بایست شهروندی یک کشور در اتحادیه اروپا، نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین، سوییس یا جمهوری سن مارینو را داشته باشد. همچنین فرد می تواند یک تابعیت ایتالیایی را همراه با شهروندی یک کشور غیر از اتحادیه اروپا داشته باشد. اگر فردی شهروندی یک کشور غیر از اتحادیه اروپا را داشته باشد و برای حداقل یکسال در ایتالیا زندگی کند. اگر فرد شهروندی یک کشور غیر از اتحادیه اروپا را داشته اما یک دیپلم از مدارس ایتالیایی در خارج از کشور داشته باشد. دانش آموزان با گذرنامه بریتانیایی نیز همچنان جزء اتحادیه اروپا به شمار رفته و دانش آموزان آن می توانند برای آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا شرکت نمایند.

شرایط و جزییات آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا

دانشگاه ها، هزینه ها و تاریخ برگزاری آزمون آیمت ایتالیا

دانشگاه های باری، میلان، پاویا، ساپینزا روم، تورورگاتا روم و دانشگاه دوم ناپل از جمله دانشگاه هایی هستند که از طریق آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا به دریافت دانشجو در زمینه های گروه پزشکی اقدام می نمایند. زمان برگزاری ازمون در ماه سپتامبر بوده و جزییات اطلاعات آم اغلب در ماه می منتشر می گردد. آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا در ال یکبار برگزار شده و هزینه ثبت نام برای آن ۱۲۰ یورو یا ۱۶۴ دلار آمریکا خواهد بود. این آزمون که با زبان انگلیسی نیز اجرا می شود در شهرهای مهمی از جهان مانند نیویورک، دبی، لندن، آتن و بارسلونا برگزار می گردد. توجه کنید که آزمون برای افرادی که تابعیتی در اتحادیه اروپا دارند با دیگر افراد متفاوت بوده و متناسب با دانشگاهی که انتخاب می نمایید رقابت بین افراد تفاوت خواهد داشت. به عنوان مثال رقابت میان افراد شرکت کننده برای دانشگاه لاساپیسنسا بیش از پاویا بوده و برای دانشگاه های باری و تورورگاتا این رقابت کمتر خواهد بود. پذیرش دانشجوی غیراروپایی در دانشگاه دوم ناپلی فدریکو امکان پذیر نخواهد بود.

دانشگاه ها، هزینه ها و تاریخ برگزاری آزمون آیمت ایتالیا

جزییات شرکت کنندگان در آزمون آیمت گروه پزشکی

دانش آموزانی که دیپلم بین‌المللی را دریافت کرده واجد شرایط شرکت در آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا خواهند بود. این افراد در صورتی که دوره ۱۲ ساله تحصیلی را گذرانده باشند می توانند دیپلم بین المملی دریافت کرده و در صورتی که دوره ۱۱ ساله گذرانده باشند نیاز به یک سال تحصیلات دانشگاهی نیز دارند. دانش آموزان بریتانیایی می بایست دیپلم دبیرستانی خود را اخذ کرده و حداقل سه سطح A در رشته های مرتبط با گروه پزشکی را داشته باشند. دانش آموزانی که دیپلم دبیرستانی خود را از ایالات متحده دریافت کرده اند می بایست حداقل ۳ APS را در گروه پزشکی و یا رشته های مرتبط گذرانده باشند، یا ۲ سال تحصیلات دانشگاهی داشته باشند، یا اینکه یکسال تحصیلات دانشگاهی همراه با ۴ APS داشته باشند. برای شرکت در آزمون تسلط به زبان انگلیسی مورد نیاز است اما نیازی به مدرک نیست. هرچند در صورت قبولی برای تحصیل در رشته های گروه پزشکی و دندانپزشکی می بایست مدرک زبان ارائه شود.

جزییات شرکت کنندگان در آزمون آیمت گروه پزشکی

قوانین آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا

برای شرکت در این آزمون لازم است به برخی جزییات توجه کنید. شما تنها می توانید یک قلم سیاه و یک بطری آب که شفاف باشد همراه داشته باشید. بطری های پلاستیکی آب می بایست بر روی میز قرار گیرند. تلفن همراه و ساعت هشمند می بایست خاموش شده و همراه باسایر وسایل در محلی که مراقب امتحان به شما می گوید قرار داده شود. در زمانی که پایان وقت آزمون اعلام می شود لازم است تا بلافاصله نوشتن را متوقف کنید. بدون سرو صدا منتظر مانده تا مراقب آزمون پس از پایان امتحان اجازه ترک جلسه را به شما بدهد. لازم است در روز آزمون تصویری از شناسنامه یا آی دی ملی و یا گذرنامه خود همراه داشته باشید. لازم است تا قبل از پایان آزمون، پاسخ های خود را به پاسخنامه مشخص شده منتقل نمایید. در صورت نیاز امکان ترک جلسه آزمون به طور موقت وجود داشته اما نمی توانید تا پایان جلسه را ترک نمایید.

قوانین آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا

موانع موجود در آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا

در صورتی که دیر به جلسه آزمون برسید اجازه ورود نخواهید داشت. هیچ نام و یا موارد شناسایی از خود را درون پاسخنامه وارد نکنید. در صورت تقلب، کپی کردن، گرفتن یا دادن چیزی به دیگری و یا صحبت کردن با داوطلب دیگر باعث رد صلاحیت شدن شما خواهد بود. مزاحمتی برای سایر شرکت کنندگان ایجاد نکنید. مدارک شناسایی عکس دار خود را بر روی میز قرار ندهید. در محل آزمون سیگار کشیدن و خوردن و آشامیدن ممنوع است و تنها می توانید از بطری آب خود استفاده کنید. بدون اجازه مراقب آزمون اتاق جلسه را ترک نکنید. برگه های سوال یا جواب را خارج از اتاق آزمون دریافت نکنید. همچنین از ایجاد سر و صدا در نزدیکی اتاق آزمون بپرهیزید.

موانع موجود در آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا

درباره آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا

تحصیل در کشور ایتالیا در یکی از رشته های گروه پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی می تواند فرصتی باشد تا دانش آموزان بتوانند در بهترین دانشگاه های اروپا با بالاترین سطح از دانش و استانداردها به ادامه تحصیل بپردازند. آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا از جمله مهمترین آزمون ها برای پذیرش در دانشگاه های این کشور برای گروه پزشکی به شمار می رود و از اهمیت ویژه ای در خصوص اقامت و تابعیت ایتالیا برخوردار است. آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا که در زمینه گروه پزشکی و رشته های وابسته به گروه پزشکی انجام می شود به صورت چند گزینه ای بوده و اساسا به دوقسمت تقسیم می شود. یک بخش شامل توانایی تفکر و مهارت های حل مسئله می باشد و بخش دیگر سنجش سطح دانش فرد در زبان انگلیسی، علوم زیستی، فیزیک، شیمی، ریاضیات و هوش بوده که هر کدام به طور مجزا شامل ۳۰ سوال چند گزینه ای است.

درباره آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا

مدت زمان آزمون آیمت ایتالیا ۱۰۰ دقیقه بوده و تمامی سوالات آن به صورت پنج گزینه ای خواهد بود. سوالات در دو بخش همراه با جزییات برنامه ریزی شده که هر کدام ۳۰ سوال خواهد بود. نحوه امتیازدهی به پاسخ ها به این صورت است که هر پاسخ صحیح ۱٫۵ امتیاز داشته، سوالاتی که بدون پاسخ باقی مانده اند بدون امتیاز و در صورتی که پاسخ غلط داده شود ۰٫۴ امتیاز نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد. پس از اینکه توانستید در آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا قبول شوید وارد سیستم آموزشی ایتالیا خواهید شد. لازم است بدانید که برای شرکت در آزمون آیمت ایتالیا نیاز ندارید نشان دهید که در یکی از مدارس ایتالیا تحصیل کرده اید. بر این اساس حداکثر امتیاز کسب شده در آزمون ۹۰ می باشد و افرادی که بتوانند حداقل ۲۰ امتیاز کسب کنند در آخرین رتبه بندی ها قرار خواهند گرفت.

درباره آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا

منابع آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا گروه پزشکی

بخش اول آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا در گروه پزشکی شامل تجزیه و تحلیل متن ها و نمودارها به صورت منطقی می باشد که دقت در جزییات مطرح شده بسیار مورد اهمیت است. این بخش در مجموع شامل ۳۰ سوال خواهد بود. در این قسمت دانش عمومی در خصوص سیاست های اتحادیه اروپا و تاریخ نیز مطرح می شود که بین نسخه ایتالیایی و انگلیسی آزمون تفاوت های بسیاری خواهد داشت. در بخش دوم آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا جزییات دانش علمی فرد سنجیده می شود. در این بخش از ۴ موضوع مختلف سوالاتی در نظر گرفته شده که تعداد آن ها نابرابر خواهند بود که در مجموع ۳۰ سوال را نیز شامل خواهد شد. دو موضوع اول که زیست شناسی و شیمی هستند احتمالا زمان بیشتری نیاز داشته و بخش اصلی سوالات علمی را به خود اختصاص می دهند. سوالات ریاضیات و فیزیک تعداد کمتری داشته اما بر اساس تحلیل های منطقی می توان به آن ها نیز پاسخ مناسب داد. سوالات فیزیک تنها با ۶ سوال کمترین میزان را در میان بخش علمی آزمون داشته و معمولا به عنوان آخرین گزینه در پاسخگویی انتخاب می شود.

منابع آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا گروه پزشکی

تقسیم بندی سوالات علمی آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا

تاثیر درس زیست شناسی در این آزمون بسیار بالا بوده زیرا نیازمند این است که درک خوبی در زمینه های مختلف داشته باشید. اغلب سوالات در زمینه بیوشیمی و ژنتیک می باشند. قسمت ریاضیات که بخش کوچکی از سوالات را به خود اختصاص داده معمولا ترکیب متعادلی از هندسه، آمار، معادلات و مثلثات همراه با جزییات آن ها می باشد. بنابراین می توانید با نگاهی سریع به آن پاسخ های خوبی ارائه نمایید. قسمت مربوط به درس فیزیک نیز مشابه ریاضیات دارای تعادلی بین مکانیک و ترمودینامیک می باشد که در صورت وارد نشدن به جزییات می توان به برخی از سوالات ساده تر پاسخ داد.

غار آبی کاپری، غاری با آب های درخشان
گاردا، بزرگ ترین دریاچه ایتالیا
معرفی هتل بلک رم | ۴ ستاره
موزه ماکسی در رم، بزرگترین موزه هنرهای معاصر ایتالیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code