آشنایی با کاخ گارنیه در پاریس

کاخ گارنیه در پاریس

فرانسه آثار قابل توجه و باشکوه زیادی دارد که در شهرهای مختلف این کشور گسترده شده اند. شهر پاریس را اما می توان پر جاذبه تر و یا شناخته شده تر از بقیه ی شهرهای فرانسه دانست که دیدنی های زیادی را در خود جای داده است. کاخ گارنیه در پاریس، یکی از آنهاست. این کاخ نه تنها در پاریس و فرانسه بلکه در سراسر اروپا شهرت دارد و تا به حال صحنه ی نمایش های هنری مهمی در دنیا بوده است. همراه الی گشت، این کاخ زیبا و مجلل را بیشتر بشناسید.

کاخ گارنیه در پاریس
مطالب مرتبط:
چرا هر کسی باید موزه دورسای پاریس را ببیند؟
تصاویری جالب از مقایسه شهر قدیمی و جدید پاریس

کاخ گارنیه در پاریس در قرن نوزدهم میلادی ساخته شد. این کاخ و معماری با شکوه آن ، توسط فردی به نام شارل گارنیه و تحت نظارت امپراطور دوم فرانسه در سال ۱۸۶۲ ساخته شده است. مطمئنا گارنیه یکی از زیباترین ساختمان های پاریس است که تا حالا در آن تئاترها و اپراهای معروفی اجرا شده است، این کاخ حدود ۱۶۰۰ صندلی دارد و در آن، کتابخانه، موزه و فروشگاه هم وجود دارد. به این کاخ، خانه اپرای ملی پاریس هم گفته می شود.

نمایی از داخل کاخ گارنیه

سبک معماری این بنا را می توان الهام گرفته شده از سبک معماری یونانی و رومی دانست. سالن اپرای گارنیه در طبقه ی دوم و به شکل نعل اسب ساخته شده است و شکوه محسور کننده ای دارد. سراسر سالن از صندلی های مخملین قرمز رنگ تماشاگران پر شده است که در ترکیب رنگ طلایی جایگاه ها، فضا را خیره کننده کرده است.

روی سقف این تالار، می توان نقاشی های زیبایی از ۱۴ اپرا را دید، این نقاشی ها اثر هنرمندی روس به نام شاگال است. همچنین یک لوستر خیره کننده و بزرگ هم وجود دارد که تماما از برنز و کریستال ساخته شده است.

تالار اپرای گارنیه

روی دیوارهای داخلی کاخ گارنیه در پاریس، نقاشی های قابل توجه و متفاوتی به چشم می خورد که باعث رازآلود شدن بیشتر این کاخ شده است.  یکی دیگر از شاخصه هایی که باعث باشکوه تر شدن کاخ گارنیه در پاریس شده است، وجود پله های بزرگ و پهن است، این پله ها، شما را به سمت آمفی تئاتر هدایت می کنند.

پله های کاخ گارنیه در پاریس
پله های کاخ گارنیه پاریس

نمای بیرونی کاخ

شکل ظاهری و دکور خارجی این بنا هم مانند داخل آن شگفت انگیز است و با مجسمه های زیبایی تزیین شده است. سبک معماری فضای خارجی، سبک بوزار است که تاکید آن روی تقارن است. به همین دلیل می توان معماری تکرار شونده در فضای بیرونی را دید. در نمای بیرونی همچنین از مجسمه های مرمری آهنگسازان استفاده شده است تا یادآورنده ی حس هنری بنا باشد.

نمای بیرونی کاخ گارنیه در پاریس

چطور به کاخ گارنیه برویم؟

آدرس: France, Paris, Rue Scribe

ساعد بازدید از کاخ: کاخ گارنیه در پاریس هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۴:۳۰ عصر بر روی بازدید کننده ها باز است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد