ارزانترین سوغاتی هایی که در سفر چین می توان خرید

ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین

چین کشوری بسیار پهناور با تاریخی باستانی و بسیار طولانی است که ساختمان های تاریخی زیبا، کودکانی بامزه و البته مغازه هایی بزرگ دارد. چین یکی از معدود کشورهایی است که در آن به عنوان گردشگر می توانید از هر جنس و کالایی آنچه که می خواهید یافته و خرید کنید. حتی هزینه های آن هم، بسیار متفاوت بوده و می توانید یک کالا را در قیمت ها و با کیفیت های مختلفی پیدا کنید. اگر با تور چین همراه شده اید و می خواهید که ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین را بخرید، طبعا در میان اجناس و کالاهای رنگارنگ گیج و سرخورده خواهید شد. در مجله الی گشت کالاهایی که می توانید در تمام بازارهای چین بخرید را معرفی می کنیم.

ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین از جاذبه های خرید
مطالب مرتبط:
غذاهای سنتی چینی شما را عاشق این کشور می کند
با چاپستیک مثل چینی‌ها غذایتان را نوش جان کنید
راهنمای حمل و نقل در چین

شهرهای توریستی چین مانند پکن و شانگهای یا دیگر بازارهای مطرح آن پر از بازارهایی است که در هر قدم به شما ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین را ارائه می دهند. این کالاها و سوغاتی ها به قدری ارزان هستند که دانشجویان به راحتی بتوانند خرید خود را انجام دهند. پس حتما برای گردشگران و مسافران نه تنها ارزان بلکه ارزان ترین خواهند بود. البته یک نکته را فراموش نکنید. هر چه قیمت اجناس و کالاها پایین تر می رود طبعا کیفیت آن سوغاتی ها هم متفاوت خواهد بود. به هر حال قرار نیست که کالا و سوغاتی که می خرید را برای همیشه داشته باشید و استفاده کنید (عمر هر کالایی محدود است).

بهترین سوغاتی هایی که در تور چین می توانید بخرید:

 • پوشاک
 • بدلیجات
 • انواع کیف ها
 • و غیره
ابریشم از ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین

پوشاک از ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین

لباس های دوخته شده

لباس یکی از ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین است که می توان خرید. چین را می توان بهشتی برای خانم های عاشق خرید دانست. در اینجا، حتی لباس های مهمانی بسیار ارزان و البته شیک هم پیدا خواهید نمود. فراوانی و تنوع در طرح ها و مدل ها هر آقا و خانمی را در سفر به چین به وجد می آورد. برای هر یک از اعضای خانواده خود به عنوان سوغاتی می توانید لباس بخرید. از بابت قیمت نباید نگرانی داشته باشید و تنها به مدل و طرحی که دوست دارید، فکر کنید. اگر به دنبال طرح و لباس خاصی در بازار هستید، در فروشگاه های بزرگ می توانید تصویر آن را به فروشنده نشان دهید تا همانند همان لباس را برایتان پیدا کند. در این میان اگر به سراغ لباس هایی که توسط خیاط ها دوخته می شوند و برند خاصی ندارند بروید، لباس های ارزان تری هم پیدا می کنید.

خرید ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین در بازار

برای خرید انواع پیراهن و تی شرت هم در تمام بازار های شهرهای چین اذیت نخواهید شد. می توانید با کمی گشتن تی شرتی با تصویر و گرافیک مورد نظرتان پیدا کنید. در میان ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین می توانید تی شرت هایی را بیابید که قمیت آن ها حداکثر نصف قیمت های تی شرت در کشوری است که در آن زندگی می کنید. شاید بتوانید برای دیگر افراد گروه هم بخرید. فروشنده ها به خریداری که تعداد بیشتری کالا می خرند، تخفیف های خوبی می دهند.

کفش

یکی از ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین که هر گردشگری را به سمت خود جذب می کند، کفش های خوب و گاهی با برند معروف است که در بازارها می بینید. اگر برای پیاده روی های طولانی در پکن یا شانگهای کفش مناسب ندارید، نگران نباشید. با راهنما و گروه به بازار و فروشگاه رفته و با ارزان‌ترین قیمت ها کفشی زیبا و مطابق سلیقه خود انتخاب کنید. اگر بتوانید با فروشنده بیشتر صحبت کنید، شاید قیمت پایین تری را برای کفش هایی که انتخاب کرده اید، بپردازید. چمدان خود را برای سفر به چین خالی ببندید تا در هنگام برگشت بتوانید سوغاتی های خود را در چمدان جای دهید.

ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین در بازار پکن

اکسسوری ها و بدلیجات

مروارید

چین را یکی از با قدمت ترین کشورها در تولید مروارید می دانند. در این کشور و در شهر پکن کارخانه مروارید، به تولید مروارید های پرورشی مشغول بوده و انواع گوشواره، گردنبند، دستبند، انگشتر و پابند و حتی تسبیح را با مروارید می سازند. اگر گروهی وارد مغازه ای شوید تا تعداد بیشتری از آن خرید کنید، شاید بتوانید تخفیف های خوبی هم بگیرید.

روسری

در میان محصولات پارچه ای که در بازارهای چین می بینید، حتما روسری هم خواهید دید. انواع و اقسام روسری ها با طرح های مختلف را در بازار چین خواهید یافت. اگر کمی در میان روسری ها بگردید، به راحتی می توانید روسری زیبایی را برای خود یا برای سوغاتی دوستان و خانواده پیدا کنید. قیمت های روسری بسیار پایین و ارزان است. به طوری که به راحتی می توانید ۱۰ دست روسری را برای سوغاتی تمام خانم های فامیل خریداری کنید.

مغازه فروش روسری از ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین
ساعت

از جمله اکسسوری هایی که افراد بسیاری علاقه مند به خرید آن هستند، ساعت مچی است. انواع ساعت های مچی در طرح ها، رنگ ها و اندازه های مختلف را خواهید یافت که با کمترین ارز می توانید آن را خریداری کنید. از دو ساعت با هم خوشتان آمده است؟ می توانید هر دوی آن ها را بخرید. چرا که ساعت های مچی یکی از ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین هستند. می توانید آنچه که به دنبالش هستید را، در میان ساعت ها خریداری کنید. حتی در میان ساعت های برند مطرح دنیا هم باز قیمت ها پایین تر از دیگر کشورها هستند. در پکن و شانگهای قیمت برندها ارزان تر از دیگر کشورهاست.

سنگ های یشم

یکی از ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین در بازارهای پکن و شانگهای، محصولاتی است که از سنگ یشم ساخته شده اند. بدلیجاتی که با این سنگ سبز رنگ زیبا در چین ساخته می شود، یکی از زیباترین بدلیجات های دنیاست. حتی عینک های دودی یشم را پیدا خواهید نمود که ارزشی بسیار بالا اما قیمتی مناسب برای تمام گردشگران دارند.

جواهرات یشم از ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین
عینک دودی

به چه مدل عینک دودی علاقه دارید یا چه مدل عینک دودی به شما می آید؟ عینک مدل خلبانی می خواهید؟ مدل گربه ای یا انعکاسی چطور؟ تمام مدل های دنیا را تنها در یک مغازه درون بازار چین و بکجا خواهید یافت.

آن هم با قیمتی مناسب. حتی اگر دو عینک بخرید هم می توانید بهتر تخفیف بگیرید. در مورد عینک دودی باید گفت که قیمت آن بسته به کیفیت عینک متقاوت است اما یک گزینه خوب دارد. هنگامی که شما از میان ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین عینکی ارزان می خرید، دیگر نگران گم شدن آن نخواهید بود. اگر زمانی آن را در مکانی جا گذاشتید یا گم کردید، حسرت پرداخت هزینه سنگین آن را هنگام خرید نخواهید داشت. این موضوع یکی از مزیت های خرید سوغاتی های ارزان است.

قوری چای از ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین

کیف ها

در تمام بازارهای معروف یا محلی چین مغازه های مختلفی را پیدا خواهید نمود که انواع و اقسام کیف ها را می فروشند. کیف های پول، کوله پشتی، کیف های رو دوشی، کیف دستی و غیره را با ارزان ترین قیمت ها پیدا خواهید نمود. برای گشت و گذار در شهر و سفرهای یک روزه خود، یک کوله پشتی کوچک با طرحی بامزه خریداری کنید. تمام وسایل خود را درون آن بریزید و با گروه تور چین به دیدن جاذبه های تاریخی بروید.

با این کوله پشتی های سبک و وسایل اندک مشکلی در هنگام ورود به بناهای تاریخی و موزه ها با قوانین خاص آن نخواهید داشت. بنابراین در سفر به چین لازم نیست که با خود تمام وسایل مورد نیاز را بردارید. تنها کافیست در هنگام خرید به سراغ ارزان‌ترین سوغاتی‌های چین و البته کاربردی ترین وسایل برای سفر خود بروید.

دیگر سوغاتی هایی که با قیمت ارزان می توان در چین خرید:

 • انواع کالاهای تزئینی
 • محصولات چرمی
 • ست قوری و فنجان چای
 • هدفون و اسپیکر
 • وسایل جانبی الکترونیکی
 • وسایل آرایشی
 • عروسک و اسباب بازی
 • و حتی پارچه های ابریشمی

منبع: ilp.org

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code