بلیط هواپیما

از جزایر بهشتی سیشل چه می دانید؟

شاید تابحال فکر می کردید این جزایر در آفریقای جنوبی است اما اشتباه می کنید.جزایر سیشل در شرق آفریقا قرار دارند و آنقدر زیبایی بی حد و حصری دارند که حتی خود آفریقایی ها آن را بهشت آفریقا می نامند.

سیشل در واقع مجموعه ای از جزایر است که حتی پس از گذشت سالها همچنان دست نخورده باقی مانده اند و شاید دلیل گران بودن و بالا بودن هزینه ها در این جزیره هم همین باشد. در اینجا قصد معرفی کامل این جزیره را داریم. با الی گشت همراه باشید:

جزیره زیبای سیشل

مختصری از سیشل

سیشل در ساحل شرقی قاره ی آفریقا قرار گرفته است و یکی از ایده آل ترین مقاصد سفر برای افرادی است که دوست دارند جایی متفاوت را ببینند و تجربه های متفاوت را کسب کنند.

جزیره ی سیشل همانطور که گفته شد به دلیل بکر بودنش جای گرانی است که بسیاری از افراد حاضرند هزینه ی لازم را بپردازند اما برای یکبار هم که شده از این جزیره دیدن کنند. اگر شما هم از این دسته از افراد هستید، سیشل جایی است که در اولین فرصت باید ببینید.

بهترین زمان سفر به سیشل

خوشبختانه سیشل دارای آب و هوای گرم واستوایی است و به همین دلیل همه ی مواقع سال، وقت خوبی برای سفر به این جزایر است. اما اگر بخواهید در تمام فعالیت های آبی و ورزش های تفریحی آبی آن شرکت کنید، در زیر لیستی از بهترین تفریحات دریایی که در این جزیره می توانید انجام دهید و بهترین زمان برای انجام آنها را می توانید بینید:

قایقرانی : تمام سال

غواصی: تمام سال- اما ماه های آپریل و می و اکتبر و نوامبر بهترین زمان برای غواصی هستند

موچ سواری: ماه می- سپتامبر

دیدن پرنده ها: آپریل- اکتبر

جزیره ماهه

معروفترین جزایر سیشل

سیشل از ۱۱۵ جزیره ی زیبا تشکیل شده است. اگرچه هر کدام از این جزایر زیبا هستند و هر کدام جذابیت خاص خود را دارند اما زیبایی بعضی از این جزایر خیره کننده است. در پایین فرستی از بهترین و معروفترین جزایر سیشل را می توانید ببینید:

  1. Mahé Island

بزرگترین و معروفترین جزیره ی سیشل است که چشم انداز بسیار زیبایی شامل کوه های بلند؛ جنگل های انبوه، حیات دریایی و جانوری فوق العاده دارد. این جزیره دارای ۶۵ ساحل است. مرکزاین جزیره شهر معروف ویکتوریا است که یکی از کوچکترین مرکزهای شهری دنیا هم به شمار می آید.

۲- La Digue Isand

این جزیره به دلیل وجود سنگ های گرانیتی بسیار زیبا که مانند نگینی زینت بخش سواحل هستند معروف است. این جزیره دارای اقامتگاه های بومی به سبک آفریقایی است و روش های حمل و نقل سنتی در این جزیره، باعث محبوب شدن آن در بین توریست ها شده است.

جزیره لا دیگوئه، جای بسیار آرام و خارق العاده ای برای تمدد اعصاب و رهایی از استرس است.

  1. Cousine Island

این جزیره به عنوان خانه ی تعدادی از گونه های در حال انقراض گیاهی و جانوری شناخته شده است که شامل چکاوک شانه به سر، لاک پشت منقار دار، کبوتر دریایی دم باریک و فاخته  ی سیشلی می شود. اگر طبیعت دوست باشید، فرصت بازدید از این جزیره را نباید از دست بدهید.

منبع: traveltriangle.com

وجود چشم عظیم الجثه‌ای در صحرای آفریقا، دانشمندان را شوکه کرد!
وجود چشم عظیم الجثه‌ای در صحرای آفریقا، دانشمندان را شوکه کرد!
کوروکودیل های این روستا با آدم ها کاری ندارند!
کوروکودیل های این روستا با آدم ها کاری ندارند!
زندگی عجیب مردم آفار در آفریقا (عکس)
زندگی عجیب مردم آفار در آفریقا (عکس)
دانستنی‌هایی از موریس؛ سرزمین عجایب
دانستنی‌هایی از موریس؛ سرزمین عجایب