alexaa

اسراری از ویلای استالین که نمیدانستید

اقامتگاه جوزف استالین چه رازهایی در دل خود دارد؟

ویلاها مکان هایی هستند که خانوداه های سنتی روسیه برای فرار از یکنواختی زندگی به آن پناه می برده اند و در واقع خانه ی دوم آنها محسوب می شده است. ویلای استالین هم در شهر تفریحی روسیه یعنی سوچی ساخته شده است، شهری که در سال ۲۰۱۴، میزبان بازیهای المپیک زمستانی بود. باید بگویم که این ویلا یکی از بایدهای دیدنی برای افرادی است که به روسیه سفر می کنند و از سوچی و اطراف آن دیدن می کنند. با الی گشت همراه باشید و از این اقامتگاه و اسرار آن بیشتر بدانید:

مطالب مرتبط:
معرفی هتل ۵ ستاره Hayatt Regency در بهترین منطقه سوچی
سوچی در یک نگاه+تصاویر

اقامتگاه استالین در سوچی

درباره ی استالین

استالین دیکتاتور اتحادیه جماهیر شوروی بود که از سال ۱۹۲۹ تا ۱۹۵۳ بر کشور روسیه حکومت کرد. به کمک استالین، اتحادیه جماهیر شوروی خیلی زود توانست از یک جامعه ی دهقانی و ساده به یک ابر قدرت نظامی و صنعتی تبدیل شود. اگر چه در زمان حکومت او، میلیون ها شهروندش کشته شدند…

اقامتگاه استالین و رازهای آن

خانه ی استالین در سوچی که البته اقامتگاه تابستانی او به حساب می آید، در سال ۱۹۳۷ ساخته شد. بعد از مرگ او تا الان، همه ی وسایل خانه اش دست نخورده و به همان شکل قبل باقی مانده اند. امروزه در این خانه ی مرموز به روی همه باز است و بازدید کننده ها می توانند به راحتی از آن دیدن کنند. بیایید با هم نگاهی به داخل خانه و اسرار آن بیندازیم: دیکتاتور سابق تصیمم گرفت اقامتگاهش را در جنگل درست کند. او همیشه نگران امنیت خود بود به همین دلیل خانه را به رنگ سبز درآورد تا در جنگل استتار داشته باشد. وقتی وارد خانه می شویم در ورودی با قابکاری های چوبی ای روبرو می شویم که سرتاسر ورودی را پوشانده اند. زمانیکه استالین زنده بود ، خانه اش هیچ وسایل دکوری یا تزیینی ای نداشت. پرتره ای که امروزه در بالای شومینه و در اتاق هیئت مدیره وجود دارد را بعد از مرگ او نصب کرده اند.

مجسمه مومی استالین

در داخل خانه، یک مجسمه ی مومی از استالین درست کرده اند و روی مبل ضد گلوله ی او قرار داده اند. با توجه به گفته های خبرگزاری سی ان ان، در جه ی هوای داخل اتاق، ۵ درجه از هوای اتاق های دیگر سردتر است که این یکی از اسراری است که از اقامتگاه این مرد مخوف در دست است و به شایعاتی که می گویند روح او در خانه سرگردان است، دامن میزند! در اتاق جوزف استالین، هیچ اثری از قالی نمی بینید. او از قالی استفاده نمی کرده چون می خواسته صدای پای افرادی که می آمده و می رفته اند را بشنود. یکی از حقایقی که در مورد او وجود دارد این است که به چارلی چاپلین علاقه داشته و فیلم های او را در اتاقش می دیده است. گفته می شود استالین بسیار آدم بدبینی بوده است و به همین دلیل، دستور داده تا اتاقش را در کنار در ورودی ویلا بسازند تا رفت و آمد افراد را زیر نظر بگیرد. یکی از تفریحاتی که بازدید کننده ها در بازدید از ویلای استالین می توانند داشته باشند بازی بیلیارد با چوب و میز اصلی بیلیارد رهبر سابق شوروی است!

استخر اقامتگاه استالین

استخری که در اقامتگاه تابستانی استالین دیده می شود، بیشتر شبیه یک وان حمام است تا استخر. جالب است بدانید استالین شنا بلد نبوده است و به همین دلیل آن را با آب شور دریای سیاه پر می کرده و در آن راه می رفته است!

منبع: warhistoryonline.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد