با انواع سفر آشنا شوید

انواع سفر

افراد با دلایل و انگیزه هایی متفاوت شروع به سفر کردن می کنند و هر کدام هم مقاصد متفاوتی را در پیش می گیرند. بعضی ها برای تفریح کردن سفر می کنند و برخی برای کشف ناشناخته ها. بعضی ها هم مجبورند به سفر کردن و بعضی دیگر، برای کار و درآمد دل به راه سفر می دهند و خود را از مسیر روزمرگی جدا می کنند. با این که همه ی ما در راه سفر، مسافر هستیم اما پر واضح است که سفر برای همه ی ما در یک قالب معنی نمی شود. سختش نکنیم، در یک کلام بگویم که ما با انواع سفر آن هم بسیار زیاد روبرو هستیم. امروز ما با یکی از بهترین همسفرهای شما در ایران یعنی الی گشت می خواهیم تا با انواع سفر آشنا شویم و به همراهتان بررسی کنیم که این انواع مختلف، چه تفاوت هایی با هم دارند.

سفرهای دوستانه

سفرهای دوستانه

مطالب مرتبط:
۷ دلیل برای سفر به شارجه، امارات
مواردی که در سفر با موتورسیکلت باید بدانید
سفری ارزان به روستاهای چین و آشنایی با نکات سفر به این نواحی!

از بین انواع سفر بی شماری که ما در این لیست داریم، اگر نظر من را بخواهید باید لذت بخش ترین بخش سفر را گذراندن وقت با دوستان معرفی نمود. این نوع سفر را در زمره ی سفرهای دوستانه قرار می دهند زیرا، تمامی فعالیت هایی که در خلال این سفر انجام می شود، همراه با کار گروهی به همراه دوستانتان است.

تجربه ثابت کرده است این سفرها دلچسب هستند زیرا دوستان معمولا دارای سلایق یکسان هستند و از این رو زودتر با هم به نتیجه می رسند. اگر شما با یکی از بهترین ها در ارائه ی خدمات مسافرتی در ایران یعنی الی گشت به مقاصد مختلف و مورد نظر خود سفر کنید، سفرهایتان به یاد ماندنی تر و در عین حال آسان تر خواهند شد.

انواع سفر

سفرهای خانوادگی

سنتی ترین نوع سفر کردن از انواع سفر همین سفرهای خانوادگی است. در این نوع از سفر، همه ‌ی اعضای خانواده در کنار هم به سفر می ‌روند و در همه ی لحظات سفر چه خوب و چه بد، با هم شریک هستند. البته سفرهای خانوادگی محدودیت‌ های خاص خود را هم دارند. به طور مثال در این مدل از سفر شما همیشه باید با اعضای خانواده در بسیاری از فعالیت ها هماهنگ باشید؛ زمان غذا خوردن، زمان و مدت تقریبی خوابیدن و خیلی دیگر از فعالیت ها. اما با تمام این تفاسیر، نمی توان از لذت سفر با خانواده خورده گرفت و به نظر می آید که در زمره ی یکی از انواع سفر همیشگی همه ی افراد باشد. برای سفرهای خود همین حالا از طریق سایت الی گشت اقدام نمایید.

سفرهای کاری

سفرهای کاری

واژه ی سفرهای کاری خودش را در اسمش تعریف نموده است و هر توضیحی درباره ی این نوع از سفر، توضیحات تکمیلی است. به هر حال، سفرهای کاری معمولا از طرف شرکت‌ ها و کارفرمایان برنامه ‌ریزی می‌ شوند و سفر تفریحی و سیاحتی نیستند گرچه ممکن است که فرصتی برای بازدید از جاذبه ها هم برای شما مهیا شود.

سفرهای جاده ای

سفرهای جاده ای

سفرهای جاده ای از انواع سفر، در زمره ی سفرهایی است که تنها با ماشین شخصی افراد انجام می گیرد. در سفرهای جاده ای اصلا دور و یا نزدیکی سفر ملاک نیست و این نوع، تمامی ابعاد را در بر می گیرد. در ایران این مدل از سفر در بین مردم بسیار رایج است و از دلایل اصلی آن این است که جاده های زیبا و جاذبه هایش جزئی اصلی و حیاتی در سفرهای ما شده اند.

زیارتی

سفر های زیارتی

در سراسر جهان بسیاری از افراد سفرهایی از انواع سفر را انجام می دهند که به آن سفرهای زیارتی می گویند. هدف از چنین سفری، سر زدن به زیارتگاه ‌ها، مساجد، امامزاده ‌ها و … است. البته باید این نکته را به شما ذکر نماییم که این سفر در بین تمامی مردم جهان وجود دارد و در جریان است.

سفرهای ماجراجویانه

سفرهای ماجراجویانه

یکی از بهترین انواع سفر، سفرهای ماجراجویانه است. در این نوع از سفر فرد یک مقصد گردشگری غیر معمول، عجیب و یا حتی دورافتاده را انتخاب می ‌کند. این مقصدها معمولا شامل پدیده ‌های بکر طبیعی و حتی کشف نشده است. در چنین سفرهایی افراد با فعالیت‌ های هیجان ‌انگیز و در عین حال شاید خطرناکی مواجه می ‌شوند. سفرهای ماجراجویانه در واقع برای هر گردشگر ماجراجویی، یک چالش است با شرایطی که تخمین شرایط در آن نسبی و ناپایدار است. برای سفرهای ماجراجویانه، معمولا به کسانی که این نوع از سفر را به تازگی شروع کرده اند، مقاصد و یا حتی فعالیت های شناخته شده و به کسانی که تجربه ی زیادی در این زمینه دارند، مقصدهایی سخت تر و ناشناخته تر توصیه می شود. البته لازم به ذکر است که با این که تعریف دقیق و رسمی برای سفرهای ماجراجویانه در نظر گرفته نشده است اما، فعالیت فیزیکی که اغلب هیجان انگیز و مخاطره آمیز باشد را در زمره ی سفرهای ماجراجویانه دسته بندی می نمایند.

کوله گرد

سفرهای کوله گردی

کوله گردی یا بک پکری را می توان امروزه در زمره ی محبوب ترین های انواع سفر دسته بندی نمود زیرا در این نوع سفر هر چه که شما لازم دارید را بر پشت خود و در کوله پشتیتان حمل می کنید. این نوع سفر از جمله ی سفرهای کم هزینه است. در این نوع از سفر، افراد معمولا همه‌ ی وسایل های خود را در یک کوله پشتی یا چمدان جای می ‌دهند و تا حد امکان، هزینه های خود را کاهش می دهند.

سفرهای کوله گردی

سفرهای تنهایی

و در آخر می رسیم به یکی از رایج ترین انواع سفر یعنی سفرهای تنهایی. این نوع از سفر مزیت‌ های خاص خود را دارد. از جمله ی این مزیت ها می توانیم به موارد زیادی اشاره کنیم. می‌ توانید هر چیزی که خواستید بخورید، هر چقدر خواستید توقف کنید و از هر جاذبه ‌ای که دوست دارید، دیدن کنید. آزادی عمل دراین سفر برای افراد بیشتر است. با توجه به این که در سفر هر اتفاقی محتمل است، باید برخی از نکات امنیتی را بیشتر مورد توجه قرار داد. به طور مثال بهتر است که یک نفر را از برنامه ‌ی سفرتان مطلع کنید. کپی از مدارک خود همراه داشته باشید. آدرس و تلفن محل اقامت را به همراه داشته باشید.

توجه داشته باشید که انواع سفر فقط به همین لیست محدود نمی شود و انواع دیگری همچون ماه عسل، سفرهای آخر هفته ای، ورزشی، فرهنگی و دیدار با دوستان و آشنایان را نیز دربر می گیرد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد