بهترین اپلیکیشن های آفلاین سفر در سال ۲۰۱۹

بهترین اپلیکیشن های سفر که نیازی به اینترنت ندارند

این روزها همه ما یک گوشی هوشمند در جیب خود داریم و برای انجام بسیاری از امور روزمره از آن کمک می گیریم. گوشی های هوشمندی که با برنامه های کاربردی و اپلیکیشن های متنوع دنیای ما را متحول کرده اند و انجام بسیاری از کارهای وقت گیر تنها در چند دقیقه انجام می شود. به طور مثال قبلا برای مسافرت رفتن باید زمان زیادی را برای رفتن به شرکت های گردشگری اختصاص می دادیم و سپس آن جا درباره مقصد، هتل و … تصمیم می گرفتیم اما با استفاده از برنامه هایی مانند اپلیکیشن الی گشت می توانیم هرجا که هستیم مقصد و هتل را انتخاب کرده و با خیال راحت برنامه سفر را بریزیم. این مطلب درباره بقیه قسمت های زندگی مانند کارهای بانکی، خرید، تاکسی گرفتن و … نیز صدق می کند. در سفر نیز استفاده از برنامه های موبایلی می تواند کمک زیادی به ما بکند و با خیال راحت ما را از بسیاری مشکلات نجات دهد. با توجه به این که ممکن است طی سفر خارجی به اینترنت دیتا دسترسی نداشته باشید و تنها از اینترنت هتل استفاده کنید در این مطلب برخی از بهترین اپلیکیشن های آفلاین سفر در سال ۲۰۱۹ که بدون نیاز به اینترنت کار می کنند را معرفی خواهیم کرد.

نصب اپلیکیشن الی گشت

مطالب مرتبط:
اپلیکیشن های کاربردی برای سفر به کوالالامپور
اپلیکیشن‌ های کاربردی برای سفر به چین
اپلیکیشن‌های کاربردی برای سفر به روسیه

دقت کنید که حتی اگر سیم کارت آن کشور را تهیه کرده اید یا به هر نحوی اینترنت دیتا دارید بازهم ممکن است به منطقه ای بروید که آنتن دهی اینترنت ندارد یا جاهای مثل مترو به برنامه ها نیاز پیدا کنید بنابر این نصب اپلیکیشن های آفلاین سفر احتمالا به کارتان خواهد آمد.

خوشبختانه تعداد برنامه هایی که از طریق اینترنت وای فای اطلاعات مورد نظرشان را ذخیره می کنند و نیازی به استفاده از اینترنت در لحظه ندارند کم نیست و میتوانید برای انجام کارهایی مثل جابه جایی، تبدیل ارز یا ارتباط برقرار کردن با سایرین از آن ها استفاده کنید. در ادامه بهترین اپلیکیشن های آفلاین سفر در سال ۲۰۱۹ که بدون نیاز به اینترنت کار می کنند و البته بر روی سیستم عامل های پرکاربر اندروید و IOS قابل نصب هستند را بررسی می کنیم.

بهترین اپلیکیشن های آفلاین سفر

نقشه گوگل | Google Maps

در نسخه های جدید اپلیکیشن گوگل می توانید هر منطقه ای که مایل هستید را از قبل دانلود کنید و سپس بدون نیاز به اینترنت و بصورت آفلاین از آن ها استفاده کنید. البته قطعا دیگر به اطلاعات ترافیکی دسترسی نخواهید داشت اما نقشه کامل و مسیریابی را در اختیار دارید. در صورت که نقشه شهر یا منطقه ای را از قبل ذخیره (sync) کنید حتی در صورتی که تلفن همراهتان را در حالت پرواز قرار دهید بازهم مسیر رانندگی را به شما خواهد داد. البته در نسخه آفلاین مسیر دوچرخه سواری، وسایل نقلیه عمومی یا پیاده روی نشان داده نخواهند شد و شما باید از موقعیت خودتان در نقشه مسیر یابی را انجام دهید.

توجه کنید که حتما نقشه گوگل خود را به روز رسانی و از نسخه ۲۰۱۸ یا ۲۰۱۹ استفاده کنید تا بتوانید از قابلیت های آفلاین و مسیریابی دقیق این مورد از بهترین اپلیکیشن های آفلاین سفر استفاده کنید.

گوگل از بهترین اپلیکیشن های آفلاین سفر

هیر وی گو | Here WeGo

هیر وی گو محصولی از شرکت Nokia است و می توان آن را یکی از بهترین اپلیکیشن های آفلاین سفر در سال ۲۰۱۹ دانست. برخلاف اپلیکیشن گوگل این برنامه بدون نیاز به اینترنت مسیریابی پیاده، سوار دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی را در اختیار شما قرار می دهد و دانلود داده های نقشه برای استفاده آفلاین در کشورها و مناطق مختلف برنامه بسیار آسان است.

مسیریابی آفلان آن معمولا دقیق و قابل اعتماد است. علاوه بر اسم مقصد برنامه آدرس دقیق آن را نیز به شما نشان می دهد. تنها باید در نظر داشته باشید که اگر قصد سفر به چندین مقصد مختلف را دارید و می خواهید نقشه آفلاین تمامی آن ها را در تلفن همراه خود ذخیره کنید نیاز به فضای زیادی در حافظه گوشیتان خواهید داشت. مسیریابی Here WeGo شما را صوتی هم راهنمایی می کند و هنگام رانندگی نیاز به کار با گوشی نخواهید داشت. متاسفانه اطلاعات آن درباره ایران ناقص است اما در سفر به بسیاری از کشورها می توانید روی آن حساب کنید.

نوکیا بهترین اپلیکیشین های آفلاین سفر

تریپیت | Tripit

تریپیت سال ها است که در فهرست برترین اپلیکیشن های آفلاین سفر جا گرفته و به کمک آن می توانید به صورت آنلاین یا بدون نیاز به اینترنت سفر خود را مدیریت کنید. می توانید برنامه پرواز، هتل، خودرو یا هر رزرو دیگری که انجام داده اید به آدرسشان ایمیل کنید و آن ها به طور خودکار داده ها را وارد برنامه سفرتان می کنند. امکان ریختن برنامه سفر و وارد کردن آن در تقویم تلفن همراهتام یا اشتراکش با دیگران نیز از قابلیت های دیگر برنامه است.

در تریپیت مناسب افرادی است که زیاد سفر می روند و با کمک آن می توانند برنامه های خود را مدیریت کنند. امکان برنامه ریزی همزمان برای چند سفر در آن فراهم شده است. از جمله امکانات آن این است که در لحظه برنامه هایتان را به شما نشان می دهد و راه های دسترسی به مکانی که می خواهید بروید را خواهد گفت. اگر در فرودگاه باشید نقشه فرودگاه یا پایانه های آن را دارد و در صورتی که قصد پیدا کردن مکانی در نزدیکی خود را دارید به شما کمک می کند. از امکانات جالب دیگر برنامه آن است که منطقه اطرافتان را به ترتیب امنیت رتبه بندی می کند.

تریپیت چندین قابلیت دیگر هم دارد که در صورت خرید اشتراک و پرداخت هزینه می توانید از آن ها استفاده کنید.

برترین اپلیکیشن های آفلاین سفر

ایکس کارنسی | XE Currency

تبدیل کردن واحدها پولی به خصوص اگر با اعداد رابطه خوبی نداشته باشید می تواند برایتان دردسر ساز شود. در سفر و هنگام کار کردن با واحدهای پولی مختلف یا هنگام تبدیل پولتان در صرافی های سایر کشورها ممکن است کمی گیج شوید. ایکس کارنسی یکی از بهترین برنامه ها برای تبدیل واحدهای پولی سریع و آسان است و به همین خاطر در فهرست بهترین اپلیکیشن های آفلاین سفر جا خوش کرده است.

قبل از این که راهی سفر شوید و هنگام دسترسی به اینترنت واحد پولی کشور مورد نظرتان را به برنامه اضافه کنید، این کار تنها چند ثانیه طول می کشد و سپس می توانید هر کجا که باشید بدون نیاز به اینترنت این واحدهای پولی را به یکدیگر تبدیل کنید. ایکس کارنسی در مدت زمان کوتاهی واحدهای پولی را به یکدیگر تبدیل می کند. این گونه هنگام خرید خیالتان کاملا راحت خواهد بود.

یادتان باشد که نرخ دقیق ارزها تنها هنگام اتصال برنامه به اینترنت بروزرسانی می شود و اگر در طول سفر این مقدارها تغییر کند دیگر برنامه آن را محسابه نخواهد کرد. بهتر است در طول سفر هرگاه که به اینترنت دسترسی داشتید نرخ ارزهای برنامه ایکس کارنسی را بروز رسانی کنید.

فهرست بهترین اپلیکیشن های آفلاین سفر

تریپوسو | Triposo

تریپوسو نوعی راهنمای بدون نیاز به اینترنت در سفر است. با این برنامه اطلاعات سایت هایی مانند ویکیپدیا، ویکیتراول و دیگر جاها را به آسانی در تلفن همراه خود خواهید داشت. قبل از این که راهی سفر شوید اطلاعات مقصد یا مقاصد خود را روی گوشی ذخیره کند. این ذخیره سازی ممکن است حجم زیادی از تلفن همراهتان را اشغال کند اما دیگر خیالتان از بابت پیدا کردن رستوران ها، نقشه ها و مسیریابی های اولیه راحت است.

علاوه بر این، شامل اطلاعاتی را در مورد مقاصد محبوب سراسر جهان، اصطلاحات رایج در آنان، تبدیل ارز و … به صورت رایگان در اختیارتان می گذرد و البته می توانید از تمام امکان بصورت آفلاین استفاده کنید.

تریپوسو نوعی راهنمای بدون نیاز به اینترنت

پاکت | Pocket

هر وقت که قصد سفر دارید اطلاعات زیادی را درباره مقصد مورد نظر جمع می کنید و این اطلاعات که شامل رستوران ها، جاذبه های دیدنی، اطلاعات مسیریابی و … می شود را به شیوه های مختلف در قسمت های مختلف تلفن همراهتان ذخیره دارید. با استفاده یکی از بهترین اپلیکیشن های آفلاین سفر به نام پاکت می توانید بدون استفاده از اینترنت به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.

با یک کلیک یا ضربه روی تلفن همراه خود در هنگام اتصال به وای فای تمام اطلاعات روز تلفنتان ذخیره می شود و هنگامی که به اینترنت متصل نیستید می توانید از آن ها استفاده کنید.

پاکت علاوه بر سفر برای ذخیره کردن اطلاعات شبکه های اجتماعی و مجلات آنلاین و سپس مطالعه آن در سفر انتخاب بسیار کاربردیست.

پاکت

مترجم گوگل | Google Translate

در بحث ترجمه قطعا مترجم گوگل حرف اول را می زند. چه در نسخه اندروید و چه در IOS‌ می توانید همزمانن ۵۰ زبان را دانلود کنید و برای ترجمه سریع جملات و عبارات آن ها را استفاده کنید. برای استفاه این مورد از بهترین اپلیکیشن های آفلاین سفر کافیست عبارت مورد نظر خود را تایپ کنید یا با دوربین تلفن همراه هوشمندتان تصویر آن را بگیرید. این قابلیت می تواند در کشورهایی که اصلا با زبانشان آشنایی ندارید کمکتان کند. بخصوص اگر احساس گم شدن داشته باشید.

مترجم گوگل

نقشه وای فای | WiFi Map

نیاز دسترسی به اینترنت آنقدر زیاد است که برنامه ای آفلاین برای آنلاین شدن وجود دارد. اگر نسخه پولی اپلیکیشن نقشه وای فای را خریداری کنید می توانید داده های کامل آن ها از محل قرار وای فای تمامی شهرهایی که اطلاعاتشان را دارند دریافت کنید بنابر این هنگامی که بیرون از خانه اید و به اینترنت دسترسی ندارید وارد برنامه شده و نزدیک ترین اینترنت بی سیم اطرافتان را پیدا می کنید.

این اطلاعات که شامل محل اتصال و رمز وای فای می شود توسط میلیون ها کاربر اپلیکیشن بدست آمده و در حال حاضر بیش از ۱۰۰ میلیون محل اتصال اینترنت بی سیم در برنامه وجود دارد.

همان طور که گفتیم نسخه ای که از ورژن آفلاین پشتیبانی می کند رایگان نیست اما اگر کمی از اینترنت دیتا استفاده کنید اینترنت بی سیم نزدیک خود را پیدا خواهید کرد.

نقشه وای فای

برنامه رسمی هلال احمر

اتفاقات ناگوار آخرین چیزی است که برای سفر رفتن به فکرمان می رسد و معمولا آمادگی مواجه شدن با آن را نداریم. اپلیکیشن کمک های اولیه هلال احمر که دارای نسخه اندروید و IOS است می تواند در زمان بروز مشکلات بزرگ مانند خونریزی، شکستگی، ایست قلبی، زلزله و … به شما کند به همین دلیل می توان آن را یکی از ضروری ترین اپلیکیشن های آفلاین سفر دانست.

این برنامه دارای راهنمای شفاف ویدیویی برای حوادث مختلف است و حدود ۸۰ مگابایت از حافظه تلفون همراهتان را اشغال می کند. هموطنان ترک زبان نیز می توانند نسخه مجزای زبان ترکی آن را نصب و استفاده کنند.

این برنامه بخش های آموزشی هم دارد که می توانید آن ها را مطالعه و برای یادگیری هر چه بیشتر از خودتان امتحانی تستی بگیرید تا آنچه دانستنش ضروری است ملکه ذهنتان شود و در شرایط اضطراری بدون فکر کردن انجامش دهید.

برنامه رسمی هلال احمر

تریپ ادوایزر | TripAdvisor

هنگام برنامه ریزی درباره سفر تقریبا هر چیزی را به زبان انگلیسی جست و جو کنید تریپ ادوایزر یکی از بالاترین نتایج پاسخگویی خواهد بود. یکی از برترین اپلیکیشن های آفلاین سفر که می توانید رستوران ها و جاذبه های اطراف را در آن ببینید و البته نظرات و پیشنهادات مردم درباره آن ها را مطالعه کنید.

احتمالا تا به حال بیشتر از وبسایت تریپ ادوایزر استفاده کرده اید، اپلیکیشن آن نیز مانند وبسایتش است، با این تفاوت که به شما اجازه می دهد اطلاعات مورد نیاز درباره مقاصد خاص مانند نظرات مردم و نقشه را ذخیره کرده و بدون نیاز به اینترنت از آن ها استفاده کنید. این برنامه اطلاعات بیش از ۳۰۰ شهر پرگردشگر در سراسر جهان را داراست.

وبسایت تریپ ادوایزر

ساوند کلود | Sound Cloud

گوش دادن به موسیقی یکی از قسمت های جدا نشدنی از سفر هستید. سانود کلود یکی از بهتری اپلیکیشن های آفلاین سفر برای شنیدن آهنگ مورد علاقه تان بدون نیاز به اینترنت است. البته باید آهنگ ها را از قبل لود کرده باشید و در این زمان Cache‌ گوشی خود را پاک نکنید تا هر زمان که تمایل داشتید آن ها را گوش کنید. از قابلیت های برنامه آن است که در وضعیت اتصال به اینترنت آهنگ های مشابه آن چه شما دوست دارید را پیشنهاد می کند و می تواند پلی لیستی هیجان انگیز باشد.

منبع: tripsavvy.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code