این رستوران های استانبول را فراموش نکنید!

بهترین رستوران های استانبول

یکی از کارهایی که تجربه سفر به استانبول را لذت بخش تر می کند رفتن به رستوران های مختلف آن و تجربه خوشایند غذاهای محلی و سنتی این شهر است. اگر به رستورانی در نزدیکی تنکه بسفر بروید در حالی که سرمست از هوای دل انگیز اطراف آب به پرواز مرغان دریایی نگاه می کنید از طعم ناب غذای ترکی لذت می برید و لحظاتی فراموش نشدنی را می گذرانید. می خواهیم بهترین رستوران های استانبول را معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

رستوران

رستوران نیکول (Nicle)

مطالب مرتبط:
کافه های ارزان قیمت استانبول
طعم ناب استانبول در ۴ غذای خیابانی این شهر

رستوران نیکول اولین رستوران ترکیه است که توانست ستاره میشلن بگیرد. این رستوران توسط سرآشپز آیلین یازیکیوقلو اداره می شود، او دوره دکترای دانشگاه کمبریج را رها کرد تا بتواند به عشق خود آشپزی در آشپزخانه برسد. این سرآشپز قبل از اینکه رستوران نیکول را باز کند با سرآشپزهای معروف زیادی کار کرد تا تجربه کافی را به دست آورد. مهارت های آشَپزی فرانسوی و ترکی این سرآشپز معروف کاملا در منوهای فصلی این رستوران معلوم است. لازم به گفتن نیست که از روی تراس این رستوران چشم اندازی خارق العاده از شهر بندری استانبول دارید. این رستوران از سه شنبه تا شنبه از ساعت ۶:۳۰ تا ۹:۳۰ شب باز است.

رستوران نیکول

رستوران هونکار (Hunkar)

رستوران قدیمی هونکار از سال ۱۹۵۰ در محله نیشان تاشی غذاهای خوشمزه درست می کند. وقتی وارد این رستوران می شوید در جلوی شما میز غذایی وجود دارد که می توانید انواع غذاهای تازه را از بین آن ها انتخاب کنید. یکی از غذهای محبوب این رستوارن کوزو اینکیک است که برای تهیه آن گوشت بره به آهستگی با بادمجان می پزد. از دیگر غذاهای محبوب، کوفته کادینبودو است که در آن کوفته های گوشتی ر با تخم مرغ و آرد سرخ می کنند و با برنج می خورند. رستوران از ۱۱:۳۰ صبح  تا ۱۱ شب از مهمانان پذیرایی می کند.

رستوران بورسا  (Borsa)

در اینجا با رستورانی کاملا سنتی سروکار دارید. به محض باز شدن در و دیدن فضای داخلی آن به یاد رستوران های فیلم های قدیمی می افتید که با دکوراسیون گرم خود محیطی آرامش بخش را برای مهمانان رقم زده اند. همانطور که از فضای این رستوران معلوم است در آن انتظار غذاهای مدرن بین المللی را نداشته باشید. جالب است بدانید این رستورن حدود ۹۰ سال قبل و در سال ۱۹۲۷ تاسیس شده اما از آن زمان تاکنون از نظر مهارت آشپزی و رفتار حرفه ای کارکنانش  همچنان بهترین است. در این رستوران می توانید انواع نوشیدنی ها و غذاهای سنتی ترکی را امتحان کنید. رستوران بورسا از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۰ شب باز است.

رستوران بورسا

رستوران کاراکوی لوکانتاشی (Karakoy Lokantasi)

چیزی که در این رستوران بیشتر از همه جلب توجه می کند کاشی های فیروزه ای و چیدمان پنجره های آن است. در طول روز هر وقت هوس غذاهای خانگی سنتی ترکیه را کردید به این رستوران بروید و در حالی که با دیدن رنگ های فیروزه ای کاشی ها غرق در آرامش شدید غذایی خوشمزه را امتحان کنید. شب ها منوی رستوران تغییر می کند و بیشتر غذاهای دریایی و انواع اسنک ها در آن پیدا می شود. این رستوران از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۲ نیمه شب باز است.

منبع: theculturetrip.com

کاخ دولما باغچه در استانبول، محل اقامت پادشاهان عثمانی
افتتاح بزرگترین مسجد ترکیه با ظرفیت ۶۳ هزار نفر
آشنایی با بهترین صرافی ها در استانبول
بزرگ ترین بازار ترکیه، بازار کاپالی چارشی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code