این پل در بابلسر معلق است!

پل معلق بابلسر

بابلسر از شهرهای استان مازندران است که قرار گرفتن آن در بین دریای خزر و رشته کوه های البرز نه فقط آب و هوایی باطراوت که مناظر طبیعی بکر و سرسبزی را هم برایش به وجود آورده است. این شهر از خوش آب و هواترین مناطق ایران است و طبیعت دوستان زیادی برای دیدن چشم اندازهای بکر و دیدنی اش به این شهر سفر می کنند. یکی از جاذبه های بابلسر که تبدیل به نماد این شهر شده پل معلق بابلسر است که جذابیت و نمای بینظیری به شهر بخشیده است. الی گشت را همراهی کنید تا با پل معلق بابلسر بیشتر آشنا شوید.

پل تاریخی معلق بابلسر
مطالب مرتبط:
از روی این پل ها با چشمان بسته رد شوید!
۷ مورد از ترسناک ترین پل های جهان کدام ها هستند؟

شهر بابلسر رودخانه پرآب بابلرود را دارد که از وسط شهر می گذرد و شهر را به دو بخش تقسیم می کند. بدون شک این رودخانه نقش زیادی را در زیبایی این شهر دارد، این رود از کوه های البرز می جوشد و در مسیرش پس از گذاشتن از شهرهای بابل و بابلسر به دریای خزر سرازیر می شود. در حاشیه این رود پارک ساحلی زیبایی را می بینید که با رفتن به آنجا می توانید در رستوران های مختلف غذا بخورید و از امکانات تفریحی مثل محوطه چمن، قایق سواری و بازی های ورزشی استفاده کنید، در کنار رودخانه درخان کهنسال زیادی هست که با شاخ و برگ های گسترده خود زیبایی محیط را دوچندان کرده اند.

پل بابلسر

اما مهمترین جاذبه دیدنی اطراف این رود پل معلق آن است؛ بر روی این رود دو پل زیبا و دیدنی وجود دارد که یکی از آن ها تاریخی و قدیمی است و از جاذبه های اصلی و مهم این شهر است. ساخت این پل تاریخی به سال ۱۳۱۳ در دوره پهلوی اول برمی گردد، در آن زمان مهندسین آلمانی و سوئدی با همکاری هم این پل زیبا را بر روی رودخانه بابلرود ساختند تا ماشین ها بتوانند از روی این پل بین قسمت غربی و شرقی شهر رفت و آمد کنند. این پل ۸۰ متر طول، ۸ متر عرض و ۱۶ متر ارتفاع دارد و اولین پل ماشین روی بابلسر است.

این پل زیبا جذابیت بابلرود را چند برابر کرده و از آن جایی که راه ارتباطی بین بابلسر، فریدون کنار و محمود آباد است یکی از پرترددترین مسیرها به شمار می رود. اهمیت این پل به حدی بود که در سال ۱۳۸۶ به ثبت ملی رسید و بیشتر وقت ها در کنارش گردشگرانی را می بینید که به بازدید از این پل فلزی آمده اند. می توانید در مسیر رودخانه قایق سواری کنید و نمایی زیبا از پل را ببینید، پلی که پس از گذشت سال ها همچنان پابرجاست.

در سال های گذشته درباره در خطر بودن این پل صحبت هایی شده بود و اینکه بهتر است با ساختن پلی دیگر بر روی این رودخانه این پل را برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به دلیل تردد زیاد به پیاده رو تبدیل کرد.

دریاچه هامون، زندگی بخش استان سیستان و بلوچستان
با آبشار اسکیلم رود در سوادکوه، تنها بازمانده ی ژوراسیک پارک آشنا شوید!
کمپ و چادر زدن در جزیره هرمز ممنوع شد!
معرفی کامل شهر خوانسار

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code