پدیده عجیب باران هشت پا در چین! + تصویر

باران ماهی در چین

همه ما در زندگی انواع مختلف بارش ها را دیده ایم؛ رگبار، تگرگ، باران هایی با دانه های ریز و درشت، بارش برف و …! همه این بارش ها بسیار طبیعی هستند اما زمانی که اسم باران ماهی در چین به میان می آید، همه ما متعجب می شویم، زیرا این بارش چیزی نیست که اصلا برای ما عادی و معمولی باشد. باران ماهی در چین بعد از یک طوفان سهمگین همین چند روز پیش اتفاق افتاد که همه را متعجب کرد. در ادامه همراه با الی گشت باشید تا با هم اتفاقات این طوفان را مرور کنیم.

باران ماهی در چین

هشت پا می بارد!

مطالب مرتبط:
غولی که در سیاتل پیدا شد! + تصویر
شهاب سنگ وحشتناکی که یک ماشین را نابود کرد!

تمام شهر هشت پا و دیگر موجودات دریایی می بارد! آبزیان در تمام شهر از آسمان به پایین می ریزند و آن هم به دلیل طوفانی است که باعث شد آب اقیانوس و تمام موجودات داخل آن با قدرت شدیدی رو به شهر روانه شوند. این عکس هایی که در متن مشاهده می کنید همه در شهر کینگدائو (Qingdao) در استانی در شرق چین به نام شاندونگ (Shandong) گرفته شده است.

در طی این اتفاق عجیب و غریب، موجودات دریایی مانند هشت پا، ستاره دریایی و نرم‌تنان دیگری در آسمان شهر مشاهده می شدند و به پایین می ریختند. طوفانی که در چین اتفاق افتاد یک رکورد جدید را در جهان به خاطر سرعت‌اش به ثبت رساند.

(عکس ها به دلیل اینکه بیشتر با موبایل انداخته شده اند، کیفیت بالایی نداشته و پیشاپیش بابت آن از شما عذرخواهی می کنیم)

طوفان در چین

مردم و عکس ها

در پی این اتفاق، عکس هایی باورنکردنی در این شهر از چین توسط مردم گرفته شد که در آن هشت پا و دیگر موجودات دریایی دیده می شدند و آسمان با یک طوفان سهمگین و خشن دگرگون شده بود. عکس ها در شهر ساحلی کینگدائو توسط مردم عادی گرفته شده است، آن هایی که تا به حال چنین پدیده ای را ندیده بودند.

اگر چه تصاویر ممکن است بعید به نظر برسند، اما این ماهی ها توسط طوفان عظیمی به آسمان مکیده شده اند و سپس توسط بادهای سهمگین به سمت شهر آمده و در آنجا فرود آمده اند. حیوانات مکیده شده با آب می توانند پس از آزاد شدن توسط باد، صدها متر یا حتی کیلومتر دور انداخته شوند.

باران ماهی در چین شهر کینگدائو

باران ماهی در چین و دیگر نقاط

علاوه بر باران ماهی در چین بارش مشابهی در سال ۲۰۱۷ در مکزیک رخ داد. طی این حادثه در شهر تامپیکو، باران عجیبی اتفاق اتفاد که در آن ماهی های زیادی به شهر پرتاب می شدند. همچنین در سال ۲۰۰۸، در شهر کرالا در هند یک همچنین حادثه ای به عنوان باران ماهی رخ داد که مردم را تا حدودی وحشت زده کرد.

اداره هواشناسی چینی تایید کرده است که تعدادی از موجودات دریایی که توسط یک طوفان به سمت زمین روانه شده و مثل باران فرود آمده اند وجود داشته اند. پس از اینکه تصاویر به طور گسترده در اینترنت به اشتراک گذاشته شد، باران ماهی در چین تبدیل به یک موضوع پرطرفدار در رسانه های اجتماعی شد و عکس های گوناگونی از آن منتشر گشت. طبق گفته سرویس هواشناسی شهر، نیروی طوفان به قدری زیاد بوده است که یک رکورد جدید را در ماه ژوئن به جای گذاشته است.

این بادهای جهنمی که با تگرگ همراه بود، موجب تخریب گسترده در سراسر شهر شد که مردم را چند ساعتی مستأصل کرد. البته با اینکه عکس های زیادی از این پدیده منتشر شد، اما برخی از آن ها واقعی نبوده اند و این پدیده را بیش از حد اغراق آمیز جلوه داده اند. طبق گفته هواشناسی، این پدیده چندان هم نادر نیست. طوفان ها گاهی باعث آمدن موجودات آبی به زمین می شوند؛ اما چیزی که این طوفان را متفاوت کرده این است که باران ماهی در چین تا چند صد متر به داخل شهر آمده است.

در سال ۲۰۱۰، صدها ماهی لوتی بر سر مردمان شهر Lajamanu در استرالیا فرود آمدند که آن هم به خاطر طوفانی بود که این ماهی ها را به درون کشیده و در شهر پرتاب کرد. هواشناسان این پدیده را هم به خاطر وجود طوفان های مکنده تفسیر کرده اند.

باران ماهی در Lajamanu

موارد دیگر

این پدیده عجیب از سالیان سال قبل نیز اتفاق افتاده و حتی موجوداتی نظیر قورباغه ها را تبدیل به باران کرده است.

  • قرن ۱: پلینی بزرگ، نویسنده رومی از بارش های قورباغه و ماهی نوشته است.
  • سال ۱۷۹۴: سربازهای فرانسوی که در لالین (Lalain) در نزدیکی لیل قرار داشتند، گزارش کردند که از آسمان همراه با باران، وزغ هایی فرود می آیند.
  • سال ۱۸۷۶: خانمی در کنتاکی (Kentucky) گزارش کرد که ورقه های پوستی از آسمان می بارند. تست هایی که روی این گوشت ها صورت گرفت، در نهایت مشخص کرد که آن ها گوشت گوزن و آهو هستند.
  • سال ۱۹۷۴: باران عنکبوت در شهر گولبرن استرالیا صورت گرفت.
  • سال ۱۹۷۶: در سان لوئیس اوپیسبو کالیفرنیا، توکای سیاه و کبوتر به مدت دو روز از آسمان می باریدند.
  • سال ۲۰۰۸: یک باران اسرارآمیز از ماهی در روستای کرالا، هند اتفاق افتاد.
شهر کینگدائو

شهر کینگدائو | Qingdao

کینگدائو از نظر بسیاری از چینی ها زیباترین و تمیزترین شهر کشور است. این شهر جمعیتی حدودا ۳٫۵ میلیون نفر دارد و بزرگترین شهر استان شاندونگ (Shandong) محسوب می شود. نام کینگدائو به معنی جزیره سبز آبی است و در سال ۲۰۱۲ به عنوان زنده ترین شهر چین شناخته شد. این شهر به تاریخ قرن ۲۰ چین بر می گردد و در میان مناطق نیمه استوایی مرطوب و آب و هوای قاره ای مربوط واقع شده که از بادهای موسمی آسیای شرقی تاثیر می گیرد.

دیدنی های زیادی در این شهر وجود دارند. اسکله معروف ژان کیائو (Zhan Qiao) یک نماد معروف شهر است که توسط آلمانی ها گسترش یافت. کلیساهای شهر نیز بسیار جالب هستند و علاوه بر آن، بناهای مذهبی گوناگونی از سال ۱۹۴۵ موجود است. با اینکه شهر کینگدائو با این طوفان در چین بیشتر شناخته شد، اما قبل از آن هم به دلیل وجود جاذبه های گوناگون تاریخی و طبیعی معروف بود. پارک لوکسون، باغ های بایهوایوان، پارک کینگدائوشان و … از جمله دیدنی های طبیعی این شهر هستند. البته شما می توانید به موزه های گوناگونی مانند موزه شهرداری، موزه هنر و همچنین موزه تکنولوژی و علم در این شهر بروید.

منبع: metro.co.uk

سوژو، شهر شناور چین
سوژو، شهر شناور چین
معرفی بهترین هتل های پکن
معرفی بهترین هتل های پکن
چه کارهایی را نباید در چین انجام دهید
چه کارهایی را نباید در چین انجام دهید
خانه ای که ۴۰ متر جابجا شد تا خراب نشود!
خانه ای که ۴۰ متر جابجا شد تا خراب نشود!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code