بلیط هواپیما

۸ مورد از بهترین بازارهای کره جنوبی

بازارهای کره جنوبی

اگر تصمیم گرفتید به کشور کره جنوبی سفر کنید بازدید از بازارهای سنتی یکی از کارهایی است که حتما باید آن را در برنامه سفرتان بگنجانید تا بدینگونه بتوانید این فضای شلوغ و درهم برهم اما جذاب را تجربه کنید.  از غذاهای محلی بگیر تا لباس های سنتی و داروهای گیاهی می توان گفت برای هر کسی و هر احتیاجی بازاری وجود دارد. با الی گشت همراه شوید تا به اتفاق یکدیگر به بازارهای کره جنوبی برویم و مختصری با آن ها آشنا شویم.

بازارهای کره جنوبی

بازار ماهی نوریانجین | Noryangjin Fish Market

مطالب مرتبط:
همه چیز در مورد «کیمچی»، غذای ملی و سنتی کره جنوبی!
راهنمای سفر به کره جنوبی
راهنمای سفارت کره جنوبی و اخذ ویزای این کشور

این مورد از بازارهای کره جنوبی بی شباهت به بازار ماهی فروشان کشور خودمان نیست. همه جا بوی ماهی پیچیده و سرو و صدای بسیاری به راه است توصیف آن شاید اصلا جالب به نظر نرسد اما دیدن این همه شور و حال تجربه ای می شود که تا سال های سال آن را فراموش نخواهید کرد. بازار ۲۴ ساعته باز است و فعالیت دارد اما می توان گفت که فعالیتش در شب به اوج خود می رسد یعنی درست زمانی که موجودات دریایی از هر اندازه و شکلی تازه به بازار آورده می شوند. راهروهای تو در تو که تمامشان پر از ماهی های رنگارنگ است و البته رستوران های دریایی زیادی نیز در نزدیکی قرار دارند که ماهی لذیذ آماده خوردن را به شما می دهند.

آدرس: ۶۸۸ Nodeul-ro, Dongjak-gu, Seoul, South Korea

شماره تماس: ۰۰۸۲۲۲۲۵۴۸۰۰۰

بازار ماهی

بازار نامبو | Nambu Market

این مورد از بازارهای کره جنوبی سال ۱۹۰۵ در جئونجو پایتخت غذایی کره احداث شد. داخل بازار نامبو بیش از ۸۰۰ فروشگاه وجود دارد و ۱۲۰۰ نفر در آن مشغول به کار هستند، آن ها انواع سبزیجات، میوه، غذا، ماهی های خشک شده، لوازم خانه و سایر لوازم ضروری زندگی را می فروشند. اگر می خواهید برای خرید به آن بروید بهترین زمان شب های جمعه و شنبه هستند که بساط غذاهای خیابانی به راه می شود و می توانید انواع غذاها مانند رول بیکن، هشت پا و غذاهای معروف ویتنامی را در آن پیدا کنید. یک خواندده هم معمولا در مرکز بازار اجرا دارد و حال و هوای مجموعه را حسابی سرزنده نگه می دارد.

آدرس: ۱۹-۳ Pungnammun 1-gil, Jeonong 3(sam)-ga, Wansan-gu, Jeonju, Jeollabuk-do, South Korea

شماره تماس: ۰۰۸۲۶۳۲۸۴۱۳۴۴

بازار اشیا دست دوم سئول | Seoul Folk Flea Market

اگر به دنبال خرید یک شی بسیار خاص و متفاوت هستید که با دیدنش به یاد سفرتان به کره بیفتید احتمالا بهترین انتخاب از میان بازارهای کره جنوبی همین جا در شهر سئول است. بازار در یک انبار بزرگ و پر هرج و مرج احداث شده و می توانید در آن انواع مبلمان قدیمی، کاست های موسیقی، لوازم میز و سفره، پوشاک ورزشی و یا جواهرات را خریداری کنید. انتظار یک فروشگاه مدرن و مرتب را نداشته باشید. بازار (به ویژه آخر هفته ها) حسابی شلوغ می شود. پیشنهاد می کنیم که حتی اگر قصد خرید کردن ندارید هم سری به این مورد از بازارهای کره جنوبی بزنید چرا که برای گشت و گذار یا نوش جان کردن غذاهای محلی در طبقه اول محل مناسبی است.

آدرس:  ۲۱ Cheonho-daero 4-gil, Dongdaemun-gu, Seoul, South Korea

شماره تماس: ۰۰۸۲۲۲۲۳۲۳۳۶۷

خرید

بازار لوازم الکترونیکی یانگ سان | Yongsan Electronics Market

این مورد از بازارهای کره جنوبی را می توان بازاری گران طبقه بندی که در ۲۰ ساختمان گجت های نو یا دست دوم را برای فروش گذاشته است. اگر به لوازم الکترونیکی علاقه دارید حتما به این جا سری بزنید. هر گجتی که می خواهید بخرید می توانید در آن پیدا کنید به طور مثال انواع گوشی، دوربین، قطعات کامپیوتری و سخت افزاری. البته لازم به ذکر است که خیلی از قطعات با قیمت زیادی برای فروش گذاشته شده اند حتما از قبل قیمت ها را چک کنید و موقع خرید حسابی چانه بزنید.

آدرس: ۱۵-۲ Hangangro 2-ga, Yongsan-gu, Seoul, South Korea

شماره تماش: ۰۰۸۲۲۱۳۳۰

بازار دونگ دائمون | Dongdaemun Market

علاقه مندان به خرید لباس و مد باید بازدید از این مورد از بازارهای کره جنوبی را یکی از اولین مقاصدشان در سفر به سئول قرار دهند. این جا می توانید برخی از جدیدترین طرح ها را پیدا کنید یا پارچه بخرید و طرح مورد علاقه خود را بدوزید و در کل مجموعه دارای ۲۶ مرکز خرید است که ۳۰۰۰۰ مغازه و ۵۰۰۰۰ تولیدی در آن فعال هستند. بهترین زمان برای بازدید از آن عصرها است که بازار حسابی شلوغ می شود و می توان شور زندگی را در آن دید. اکثر مغازه ها تا نزدیک به صبح دم باز هستند و می تواند تجربه ای متفاوت از خرید شبانه را برای شما رغم بزند.

آدرس:  Euljiro 6(yuk)-ga, Jung-gu, Seoul, South Korea

شماره تماس: ۰۰۸۲۳۲۱۳۴۴۴۸۸۸

غذای خیابانی

بازار بین المللی سینپو | Sinpo International Market

بازار بین المللی سینپو در اینچئون در سال ۱۹۷۰ رسما به عنوان بازار غذا به ثبت رسید اما از اواخر قرن ۱۹ میلادی از محبوبیت بالایی بین مردم برخوردار بوده است. با گذشت سال ها محبوبیت آن بین مردم شهر افزایش یافت تا این که امروز یکی از شناخته شده ترین بازارهای کره جنوبی است. در بازار بین المللی سینپو گردشگران می توانند انواع غذاهای سنتی کره، اسنک ها مانند مرغ سرخ شده اسپایسی، تئوکبوکی (کیک های ادویه دار برنجی) و حتی بیبیمباپ (بشقاب برنج و سبزیجات) را امتحان کنند.

آدرس: ۱۱-۵, Uhyeon-ro 49beon-gil, Jung-gu, Incheon, South Korea

شماره تماس: ۰۰۸۲۳۲۷۷۲۵۸۱۲

بازار گوانگجانگ | Gwangjang Market

بازار گوانگجاک گه در سال ۱۹۰۵ میلادی تاسیس شده است یکی از قدیمی ترین بازارهای سنتی سئول است و در بین مردم محلی و گردشگران از محبوبیت زیادی برخوردار است. گردشگران می توانند این شانس را داشته باشند که برخی از محبوب ترین غذاهای منطقه مانند کیمبپ (رول برنج)، بیندائتوک (نوعی پنکیک) و مکگئولی را بچشنئ. فضای آن نیز یک تجربه منحصر به فرد را برای شما رقم خواهد شد.

آدرس: ۸۸ Changgyeonggung-ro, Jongno 1(il).2(i).3(sam).4(sa), Jongno-gu, Seoul, South Korea

شماره تماس: ۰۰۸۲۲۲۲۶۷۰۲۹۱

شب های کره

بازار گاکه | Gukje Market

این مورد از بازارهای کره جنوبی در دهه ۱۹۵۰ طی جنگ دو کره احداث شد تا پناهندگان در آن محصولات خود را بفروشند و از این راه امورات زندگی خود را بگذرانند. در طول سال ها بازار گسترش یافت تا این که امروز تبدیل به یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری شهر بوسان شده است.

آدرس: Sinchangdong 4(sa)-ga, Jung-gu, Busan, South Korea

شماره تماس: ۰۰۸۲۵۴۲۷۰۲۸۴۲

منبع: theculturetrip.com

بازارهای محلی، بهترین انتخاب برای خرید ارزان در آنتالیا
بازارهای محلی، بهترین انتخاب برای خرید ارزان در آنتالیا
بازار نعلبندان، بازاری محلی و تاریخی در گرگان
بازار نعلبندان، بازاری محلی و تاریخی در گرگان
عاشق خرید هستید؟ به پنانگ سفر کنید!
عاشق خرید هستید؟ به پنانگ سفر کنید!
در جمعه سیاه استانبول چه خبر است؟
در جمعه سیاه استانبول چه خبر است؟