گشت و گذار در بازار ماهی انزلی

معرفی بازار ماهی انزلی

استان گیلان به علت متنوع بودن محصولات کشاورزی اش و علاوه بر این، به دلیل تولید صنایع دستی مختلف و طبیعت گردی و گردشگری منحصر به فرد خود جزو مناطق ممتاز ایران به حساب می آید. در این استان بازارهای متنوعی به علت موقعیت مخصوص به خود منطقه موجود است که شامل بازارهای هفتگی و روزانه و همچنین جمعه بازار و سه شنبه بازار که هر کدامش  کالایی مختلفی  را بفروش می رسانند. در این مطلب قصد داریم شما را با بازار ماهی فروشان انزلی آشنا کنیم پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

بازار ماهی انزلی
مطالب مرتبط :
آشنایی با جاذبه های گردشگری بندر انزلی
گشت و گذار در بلوار ساحلی و اسکله بندر انزلی
کلبه وحشت انزلی وجود دارد!

یکی از لذت ها و الزامات هر سفر خرید است و اساسا سفر بدون خرید ناقص است، یادتان باشد هر زمان که به استان سزسبز گیلان سفر کردید سری به بازار ماهی فروشان بندر انزلی هم بزنید. این بازار یکی از قدیمی ترین بازار ماهی فروشان در استلان گیلان و همچنین شهر انزلی می باشد که به شما این امکان را می دهد که ماهی تازه خود را از این بازار خریداری کنید و در اقامتگاه خود آن را نوش جان کنید. همانطورکه مطلع هستید بندر انزلی شهری است که پهنا و ساحل دریایی فراوانی را در خود دارد است که به همین دلیل، نام شهر صید و ماهی را بر این شهر نام نهاده اند.

بازار ماهی فروشان در بندر انزلی

بازار ماهی فروشان بندر انزلی در زیر پل انزلی واقع شده است ولی هنوز این بازار به شکل و شمایل سنتی می باشد و نیاز دارد مسولان برای بهتر شده وضع آن توجه بیشتری داشته باشند. نکته قابل توجه این است که قدمت این بازار سنتی به حدود یک قرن می رسد. بازار ماهی انزلی در واقع مکان عرضه مستقیم ماهی تازه صید شده توسط صیادان از دریا است. حتما می دانید که در سفر به استان گیلان، خرید ماهی تازه، طبح و صرف آن بسیار لذت بخش است و در واقع بدون در نظر گرفتن این امر آنچنان که باید سفر تکمیل نمی گردد و بدون خوردن و آشامیدن و خرید کامل نمی گردد.

سید ماهی در انزلی

نیاز به توجه بیشتر این جاذبه گردشگری

در صورتی که بازار ماهی فروشان انزلی به صورت کاملا جدی مورد توجه واقع شود می تواند یک منبع اقتصادی مناسب برای بومی های این منطقه به حساب آید. با توجه به اینکه بازار ماهی انزلی سابقه طولانی دارد و با اندکی رسیدگی می توان مسافران بیشتری را برای خرید ماهی جذب کند، باید در دستور کار مسئولان منطقه جهت رسیدگی قرار گیرد.

بازار ماهی در انزلی

منظور این است که با دادن امکانات بیشتر و بهینه سازی بازار و رعایت نکات بهداشتی در این بازار رونق بیشتری پیدا خواهد کرد. در واقع مسولان مربوطه می بایست از مزیت وجود بندر انزلی بیشترین استفاده ممکن را ببرند ولی متاسفانه از این موضوع غافل شده اند.

بازار ماهی فروشان در انزلی

تعداد زیادی از ماهی فروشان بازار ماهی انزلی متشکل از دست فروشان است که معمولا بر روی تخته و یا بر روی زمین فروش ماهی را انجام میدهند که متاسفانه مسافران با روبه رو شدن با چنین صحنه هایی از خرید در این بازار صرف نظر می کنند و از طرفی وجود مغازه های قدیمی هم در عدم خرید مردم بی تاثیر نیست، باید در نظر داشت که این روش خوبی برای فروش ماهی تازه صید شده در بازار نیست و با اندکی رسیدگی بیشتر این مسئله قطعا بهبود پیدا می کند و مسافران از فضای خوب و مناسب به وجود آمده استقبال بیشتری خواهند کرد و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر تبدیل می شود.

بازار ماهی در بندر انزلی

گشتی در بازار ماهی انزلی

در حالت کنونی بازار ماهی انزلی هم می توان از آن به عنوان یک جاذبه گردشگری منحصر به فرد یاد کرد. اینکه شما قادر باشید در این بازار هر نوع ماهی که علاقه دارید را در کمترین زمین ممکن خریداری کنید قطعا شما را جذب می کند چرا که  در این مکان انواع ماهی ها عرضه می گردد و از تنوع بسیار خوبی برای خرید برخوردارید و حتی اگر ماهی نخرید و صرفا قدم بزنید هم بریتان جالب و جذاب است.

بازار ماهی بندر انزلی

وقتی در این بازار  قدم می زنید اینگونه به نظر می رسد که دارید در تاریخ بازار ماهی قدم می زنید. فضای به وجود آمده در این مکان و وجود دستفروشان و مغازه های قدیمی شما را به زمان های قدیم می برد.

بازار ماهی فروشان انزلی

استان گیلان که سرسبزی بی نظیر آن و وجود دریا و جنگل های زیبا ، آن را به عنوان  یکی از مقاصد اصلی ایرانیان برای سفر خصوصا در ایام تعطیلات تبدیل کرده است و توانسته میلیون ها گردشگر را در هر سال به سوی خود جلب کند.

ایرانگردی: چند پیشنهاد عالی برای آخر هفته
ایرانگردی: چند پیشنهاد عالی برای آخر هفته
آرامگاه مشتاقیه در کرمان، مامن گاه بزرگان صوفی
آرامگاه مشتاقیه در کرمان، مامن گاه بزرگان صوفی
معرفی موزه جواهرات ملی
معرفی موزه جواهرات ملی
سوغاتی های معروف و هیجان انگیز زنجان
سوغاتی های معروف و هیجان انگیز زنجان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code