بلیط هواپیما

بازگشت به کودکی در بزرگترین اسباب‌بازی فروشی‌ها

آشنایی با دو اسباب بازی فروشی بزرگ جهان

اینکه بچه‌ ها دیوانه فروشگاه‌ های اسباب بازی هستند و از رفتن به این فروشگاه‌ ها در روزهای تعطیل لذت می ‌برند، چیز عجیب و غریبی نیست. امّا، سوال این است که آیا این موضوع در مورد بزرگسالان نیز صدق می‌کند و آنها هم از رفتن به فروشگاه ‌های اسباب بازی لذت می ‌برند.

مطالب مرتبط:
عکاسی از کودک در سفر، هدیه ای برای آینده!
قارچ خور کودکی هایمان اینترنتی شد!
hamleys

اسباب بازی فروشی هاملیس Hamleys)) لندن، انگلستان

فروشگاه هاملیس در سال ۱۷۶۰ تأسیس شد و یکی از قدیمی ترین و در عین حال دوست داشتنی‌ ترین فروشگاه ‌های اسباب بازی در جهان به شمار می ‌رود. این  اسباب ‌بازی فروشی گل سرسبد فروشگاه‌ های لندن به شمار می‌رود و در خیابان نایب السلطنه واقع شده است. هاملیس هفت طبقه دارد و در آن بیش از ۵۰ هزار اسباب بازی برای فروش عرضه شده است.

اسباب بازی فروشی هاملیس یکی از پر بازدیدترین جاذبه ‌های شهر لندن است که سالانه بیش از ۵ میلیون نفر از آن دیدن می ‌کنند. هر یک از طبقات این فروشگاه به فروش یک دسته از اسباب بازی ‌ها اختصاص یافته است. مثلاً، در طبقه همکف آن عروسک ‌هایی که جنس نرم دارند مانند انواع خرس، زرافه و فیل عرضه می‌شوند.

هاملیس فقط یک اسباب بازی فروشی ساده نیست، بلکه همه ساله در آن رویدادهای جالبی برگزار می ‌شود. مثلاً، حضور پدر کریسمس و پری ‌های مرتبط با آن در این فروشگاه و گرفتن جشن تولدهای باور نکردنی برای کودکان از جمله این رویدادها است.

حتی اسنوپی و چارلی براون، شخصیت ‌های کارتن معروف نیز در این اسباب بازی فروشی یافت می‌ شوند. به طور کلی، افراد هیچ مشکلی برای پیدا کردن اسباب بازی‌ های مناسب ندارند. همچنین، آنچه در این فروشگاه می‌بینید بسیار فراتر از چیزی است که انتظار داشته ‌اید.

The Lego Store

لگو استور (The Lego Store)، نیویورک، ایالات متحده آمریکا

لگو یکی از اسباب ‌بازی‌های سرگرم کننده برای کودکان در سراسر جهان است که از سال ۱۹۳۲ که نام تجاری آن توسعه یافت، همراه کودکان بوده است. تعداد قابل توجهی از فروشگاه‌ های لگو در سراسر جهان وجود دارد و به سختی می ‌توان گفت که کدام یک از آنها بهتر هستند، امّا، قطعاً بازدید از لگو استور در نیویورک یک برگ برنده برای بازدیدکنندگان است. این فروشگاه دو طبقه دارد و در مرکز راکفلر واقع شده است. اسباب بازی فروشی مورد بحث در فضایی به مساحت ۳ هزار  فوت مربع از آجر‌های پلاستیکی نمادین و تمام لوازم جانبی دیگر آنها استفاده کرده است.

دیوار Pick-A-Brick))، بدون شک یکی از چشم گیرترین ویژگی ‌های در فروشگاه مورد بحث است.  این دیوار، ساختاری است که با ۱۱۶  حباب پر شده با قطعات لگو مجزا اعم از آجر‌های نادر رنگی، لگوهایی به شکل گل، چرخ، نرده و… پوشیده شده است

در مکانی به نام مسترز بیلدر بار The Master’s Builder Bar) )  بازدید کنندگان کیت لگو خود را طراحی و حتی چیزهایی که از بازی ‌های ویدیویی لگو الهام گرفته اند را بازی کنند. در صورتی که آنچه در این فروشگاه می ‌بینید برای تان کافی نیست، می ‌توانید به ۵۰ فروشگاه لگو فروشی که در نیویورک وجود دارد، سر بزنید. واقعاً نمی ‌دانیم که بچه‌ ها بیشتر از این فروشگاه لذت می ‌برند یا بزرگ سالان. چرا که ساختن ابزار و بناهای متفاوت از لگو یکی از هیجان انگیزترین کارهایی است که هر فردی در هر رده سنی می تواند آن را دنبال کرده و از تمام کردن کارش با این لگوها شگفت زده شود.

سفر به ۵ شهر دیدنی جمهوری چک
سفر به ۵ شهر دیدنی جمهوری چک
دریاچه سوان، دریاچه ای میان رنگ ها و سایه ها در ارمنستان
دریاچه سوان، دریاچه ای میان رنگ ها و سایه ها در ارمنستان
عجیب ترین ایستگاه های اتوبوس در جهان! + تصویر
عجیب ترین ایستگاه های اتوبوس در جهان! + تصویر
ناویلی، از جذاب ترین محله های میلان
ناویلی، از جذاب ترین محله های میلان