جلوه ای از آرامش در باغ لوکزامبورگ پاریس

باغ لوکزامبورگ در پاریس

پاریس پر از ساختمان هایی با معماری جذاب و موزه ها و گالری های مختلف است که گردشگران زیادی را از سراسر دنیا مشتاق خود کرده است. این شهر فضای سبز و باغ های زیبایی هم دارد که آن را در شمار شهرهای سرسبز و دیدنی جهان قرار داده است. یکی از باغ های معروف در پاریس باغ لوکزامبورگ است، این پارک در قرن هفدهم توسط بانو ماری دو مدیسی همسر سابق هنری چهارم ساخته شده است. در بین اهالی این شهر پارک لوکزامبورگ به «قلب آرام» مشهور است؛ هنگامی که در پیاده روهای این باغ قدم می زنید تعداد زیادی مجسمه مشاهده می کنید که هر کدام توسط مشهورترین مجسمه سازان جهان ساخته شده اند. الی گشت در این مطلب قصد دارد تا درباره ی باغ لوکزامبورگ در پاریس خدمتتان شرح دهد، با ما در سفر به شهر پاریس در فرانسه همراه باشید.

باغ لوکزامبورگ در پاریس
مطالب مرتبط:
چرا اروپایی ها این شهر را زمینی نمی دانند؟
کاخ عجیبی که بر روی رودخانه ساخته شده!

همانطور که گفتیم پارک لوکزامبورک یکی از معروف ترین باغ های شهر پاریس است و در بین مردم این شهر فرانسوی بسیار محبوب است چرا اکثرشان برای گذراندن اوقات فراغتشان این پارک را انتخاب می کنند. در بیشتر نقاط این پارک بیش از ۱۰۰ مجسمه وجود دارد که کار دست مجسمه سازان بزرگ قرن شانزدهم تا بیستم می باشد. علاوه بر آن گل کاری های بسیار هنرمندانه ای هم در این پارک انجام شده که هر بازدید کننده ای را به وجد خواهد آورد.

باغ لوکزامبورگ

در دل باغ لوکزامبورگ پاریس یک استخر هشت ضلعی بزرگی می بینید که بر طراوت این باغ افزوده است. از آن جایی که پاریس شهر گالری ها و موزه های هنری است از فضای این باغ برای برپایی گالری های هنری هم استفاده می شود. در این پارک می توانید بر روی یکی از نیمکت ها بنشینید و محو تماشای فضای سبز زیبای آن شوید و لحظاتی آرامش بخش را بگذرانید. گردشگران زیادی برای تماشای مجسمه ها و گالری ها و لذت بردن از طبیعت این پارک به این محل می آیند. در گوشه ای از باغ فواره ای برنزی وجود دارد که اثر چهار مجسمه ساز معروف است و در طراحی آن از هشت اسب، لاک پشت دریایی و ماهی استفاده شده است. پارک لوکزامبورگ برای توریست ‌ها بهترین مکان برای کسب آرامش در سفر و استراحت است. در فضاهای تعبیه ‌شده در این باغ هر روز گالری‌ های هنری زیبا برای بازدید در معرض عموم قرار می‌گیرد، سعی کنید قبل از این که به سمت این باغ بروید برنامه برگزاری گالری های این شهر را از وب سایت باغ لوکزامبورگ مشاهده کنید.

باغ دیدنی لوکزامبورگ

تاریخچه باغ لوکزامبورگ

همسر سابق هنری چهارم در سال ۱۶۱۱ به تقلید از کاخ پیتی در زادگاه او فلورانس، دستور داد تا برای او کاخی ساخته شود. او معماری فرانسوی را مامور کرد تا برای او کاخ و فواره بسازد. در سال ۱۶۱۲ او حدود دو هراز درخت نارون کاشت و از باغبان هایی خواست تا به شیوه پارکی در فلورانس برای او باغ هم درست کنند. در سال ۱۶۳۰ او زمین های اطراف را هم خریداری و ۳۰ هکتار دیگر به وسعت پارک خود اضافه کرد. از سال ۱۸۴۸ این پارک محلی برای نمایش مجسمه های مختلف شد که اولین آن ها پادشاه و زن معروف فرانسوی بودند و در کنار تراس های باغ قرار داده شدند. سپس در دهه ۱۸۸۰و ۱۸۹۰ آثار تاریخی نویسندگان و نقاشان زیادی در باغ قرار گرفت به طوری که  تا سال ۱۹۷۸ هر سال یک مجسمه جدید در این پارک قرار داده شد.

باغ محبوب لوکزامبورگ

دسترسی به باغ لوکزامبورگ

به منظور دسترسی به باغ لوکزامبورگ در پاریس می توانید از با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و خودروی شخصی یا به صورت پیاده به سمت باغ بروید. اگر می خواهید با وسایل حمل و نقل عمومی به سما باغ بروید باید بدانید که در شهر پاریس به راحتی می توانید به وسایل حمل و نقل عمومی دسترسی داشته باشید و به طور کلی پاریس به این دسترسی راحت به وسایل حمل و نقل عمومی مشهور است. ایستگاه‌ های متروی بسیاری در اطراف این پارک  قرار دارند. اما دو ایستگاه خط RER B درست در کنار درهای ورودی باغ واقع شده‌اند: ایستگاه لوکزامبورگ (Luxembourg) واقع در ضلع شرقی باغ، و ایستگاه پرت ‌رویال (Port-Royal) در ضلع جنوبی باغ واقع است؛ همچنین خط اتوبوس از خیابان‌های محیط بر باغ عبور می‌کنند.

اگر قصد دارید که در پاریس خودرو اجاره کنید که ما به دلیل ترافیکی که در خیابان ها پاریس وجود دارد پیشنهاد می کنیم از این کار صرف نظر کنید اما اگر دلخواهتان بود که با خودرو به سمت این باغ بروید می توانید با استفاده از گوگل مپ به سمت منطقه ‌ی ششم و ‌ضلع غربی محله ‌ی لاتین در پاریس بروید.

اگر کارت عبور و مرور هفتگی دارید، بدون مشکل با هر خط مترو، RER، یا اتوبوس به آن‌جا بروید. وگرنه هزینه‌ی مترو یا اتوبوس برای هر سفر ۱ یورو و ۸۰ سنت خواهد بود. بازدید و گردش در این باغ برای عموم رایگان است.

باغ لوکزامبورگ در پاریس

ساعات بازدید از باغ لوکزامبورگ در پاریس

باغ لوکزامبورگ در پاریس از ساعت ۷:۳۰ تا ۹:۳۰ شب در تابستان ها و از ۸:۱۵ صبح تا  ۴:۳۰ عصر در زمستان ها برای بازدید عموم باز است. مدت زمانی که می خواهید در باغ بگذرانید هم بستگی به میزان علاقه ی خودتان دارد، هم می‌توانید در کمتر از یک ربع ساعت کل طول باغ را صرفاً قدم بزنید، و هم می ‌توانید ساعت ‌ها در پارک بگردید و به تمام گوشه و کنار این پارک سر بزنید.

در حوالی این باغ در پاریس تعداد زیادی هتل به سبک گوتیک و در جای جای محوطه‌ی داخلی پارک کافه‌ها و رستوران‌های بسیاری با قیمت مناسب پیدا می‌شوند، که می توانید پس از بازدید از این باغ به سمت آنها بروید و انرژی از دست رفته ی خود را بازیابی کنید.

باغ معروف در پاریس

جاذبه های اطراف باغ لوکزامبورگ

بعد از این که بازدیدتان از باغ لوکزامبورگ تمام شد می توانید به سمت جاذبه هایی که در اطراف باغ لوکزامبورگ قرار دارند بروید و از آن ها بازدید کنید.

  • موزه‌ی لوکزامبورگ
  • دانشگاه سوربون
  • پانتئون
  • کلیسای سنت ژرمن
  • کلیسای جامع نتردام

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد