با انجام این کارها ژاپنی می شوید!

کارهای عجیب ژاپنی ها

ژاپن، یکی از کشورهای جالب و هیجان انگیز است، دلیل آن هم وجود برخی سنت ها و باورهای عجیبی است که در این کشور وجود دارد. البته ناگفته نماند که تاریخ کشور ژاپن بسیار غنی بوده و جاذبه های گردشگری و تاریخی متعددی در آن وجود دارد که هر گردشگری را برای سفری ماجراجویانه ترغیب می کند. اما این بار الی گشت به دنبال آن دسته از نکاتی بین مردم ژاپن رفته که باعث تفاوت آنها با دیگر مردم جهان شده است. با ما در این نوشتار از کارهای عجیب ژاپنی ها همراه باشید تا با شنیدن آنها حسابی متعجب شوید.

کارهای عجیب ژاپنی ها

اینموری (Inemuri)!

مطالب مرتبط:
جاذبه های معروف شهر کیوتو + تصویر
در این رستوران به جای پول دادن، باید کار کنید!

در بریتانیا، خوابیدن در محل کار به معنای یک امتیاز بسیار منفی و دیدگاه منفی نسبت به کارمند از طرف مدیر است و یا  حتی بدتر از آن؛ اما فرهنگ کشور ژاپن ۱۸۰ درجه فرق دارد، در واقع کارمندانی که به سختی کار می کنند دچار پدیده ای به نام اینموری یا همان خوابیدن در محل کار می شوند. این اصلا در ژاپن بد نیست و حتی نشان دهنده ی کار زیاد است اما یک قانون برای آن وجود دارد و این که کارمندان باید در حالت قائم خوابشان ببرد.

نودل را با صدای بلند خوردن!

ژاپن یکی از آن کشورهایی است که به خاطر رفتار بسیار مودبانه و محترمانه ی مردمانش شناخته شده است با این حال یک فرهنگی در این کشور وجود دارد که شاید فکر کنید که در تناقض کامل با رفتارهای مودبانه ی آن هاست و آن هم این است که موقع خوردن نودل، باید با صدای بلند آن را بخورند و این  یک فرهنگ الزامی است! این هم یکی دیگر از کارهای عجیب ژاپنی ها است  که واقعا فقط و فقط مخصوص خودشان است و بس! یکی از غذاهای محبوب ژاپنی ها رمن است که برای خوردن آن باید از چاپ استیک استفاده کرد، در حالی که چاپ استیک ها را در دست گرفته اید باید نودل ها آن را با صدای بلند سر بکشید و این صدای بلند الزامی است چون هم نشانه ی لذت بردن از آن است و هم داشتن یک تجربه ی خوب!

نودل را با صدای بلند خوردن | کارهای عجیب ژاپنی ها

آقای کانسو!

مستر کانسو (Mr.Kanso) یکی از رستوران های بسیار عجیب ژاپن است که فقط غذاهای کنسروی ارائه ی کند. در این رستوران به جای اینکه منویی از غذاها ارائه شود، مشتریان می توانند خودشان غذایی که می خواهند را از قفسه ها بردارند! این قوطی ها برای جذب بیشتر، بسته بندی های جالبی دارند.

هتل های کپسولی!

احتمالا تا حالا اسم هتل های کپسولی را شنیده اید، نوع خاصی از هتل های ژاپنی که برگرفته شده از اوساکای ژاپن هستند و در واقع هتل هایی هستند که شامل کپسول های بسیار کوچکی هستند که فقط امکان خواب دارند و دیگر هیچ! این هتل ها برای افرادی است که خیلی به بودجه شان اهمیت می دهند، چون قیمت کمی دارند.

هتل های کپسولی | کارهای عجیب ژاپنی ها

جزیره ی ارواحی!

این جزیره در ۱۵ کیلومتری اوکازاکی هاشیما قرار دارد و یک جایگاه معدن زغال سنگ بین سال های ۱۸۸۷ تا ۱۹۷۴ بوده است. این جزیره در سال ۱۹۵۹، ۵۲۵۹ نفر جمعیت داشت اما ناگهان متروکه شد و به آن لقب جزیره ی ارواحی داده شد. قسمتی از این جزیره در سال ۲۰۰۹ به روی گردشگران باز شد و در فیلم اسکای فال جیمز باند هم در صحنه هایی از فیلم بوده است.

کانچو!

کانچو (Kancho) یکی از شوخی های زننده بین ژاپنی ها است که هنگام بازی با یکدیگر انجام می دهند. در واقع در آن فرد فرم دستش را شبیه به اسلحه می کند و به طرف مقابل می گیرد و بعد از آن انگشت های اشاره اش را محکم به پشت سر طرف مقابل فشار می دهد و به او می گوید: کانچو! این هم یکی دیگر از کارهای عجیب ژاپنی ها است که فقط از آنها بر می آید.

جزیره ارواحی | کارهای عجیب ژاپنی ها

قایم کردن انگشت شصت!

دوست دارید ژاپنی شوید؟ همیشه انگشت شصتتان را قایم کنید! یک باور خرافی قدیمی در ژاپن وجود دارد و آن هم این است که اگر یک ماشین نعش کش از کنارتان رد شود، فورا باید انگشت شصتتان را داخل مشتتان قایم کنید.در واقع ژاپنی ها  بر این باور هستند که با قایم کردن انگشت شصتتان، از خانواده تان مراقبت می کنید.

باز کردن کادو!

یکی دگر از کارهای عجیب ژاپنی ها این است که اگر آن ها به شما کادویی دادند، باید صبر کنید و آن کادو را باز نکنید تا وقتی که خودشان از شما بخواهند. در گذشته ژاپنی ها اصلا کادو را در مقابل شخص کادو دهنده باز نمی کردند. علاوه بر این موقع باز کردن کادو باید حواستان را جمع کنید تا کاغذ کادوی آن پاره نشود، چون پاره شدن آن کار بسیار بی ادبانه ای محسوب می شود.

کارهای عجیب ژاپنی ها | رسم کادو دادن

کافه ی خرگوش های کوچک!

در شهر توکیو در کنار عبادتگاه senso-ji، کافه ای چند طبقه وجود دارد  که پر از خرگوش های کوچک و شیطونی است که دوست دارید آن ها را بغل کنید. اولین کاری که می کنید این است که باید دستتان را بشورید و خرگوش مورد نظرتان را انتخاب کنید. بعد از آن باید آن را در سبد مخصوص بگذارید و به صندلی ای که می خواهید بشینید بروید، پاهایتان را با یک پتو بپوشیانید و و بعد خرگوش کوچک را در آغوش بگیرید…

کافه ی خرگوش های کوچک توکیو

کوتاه ترین پله برقی جهان!

وقتی که صحبت از کوچک ترین پله برقی جهان باشد هیچ چیز به اندازه ی این پله برقی در مرکز خرید مورس در کاراواشی نمی تواند نشان دهنده ی واژه ی کوچک باشد! این پله برقی فقط ۵ پله دارد!

منبع: telegraph.co.uk

ماجرای بیابانی که اسم هزاران نفر بر روی آن ظاهر شده است!
هواپیمایی که به خانه تبدیل شده است! (عکس)
با رفتن به این گلخانه صدای گیاهان را بشنوید!
موجود مرموز خانه پلاک ۵۰!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code