با این تفریحات آبی گوا غرق هیجان شوید

بهترین تفریحات گوا

گوا با سواحل طولانی، نسیم خنک و آسمان درخشان فرصت های زیادی به ماجراجویان می دهد تا در میان آب های آن تا جایی که می توانند انواع تفریحات آبی را تجربه کنند. چه ماجراجویی مبتدی باشید و تجربه چندانی از بازی های آبی نداشته باشید و چه ماجراجویی ماهر باشید آب های گوا برای شما بهترین فرصت کشف هیجانات آبی است. اگر می خواهید بدانید در گوا چه جور تفریحات آبی را می توانید انجام دهید در ادامه با الی گشت همراه باشید.

تفریحات آبی گوا

نی بوردینگ (KneeBoarding)

مطالب مرتبط:
سفر به گوا، متفاوت‌ترین ایالت هند
به گوا سفر کنید، حتا اگر سنگ از آسمان بارید!

اگر ماجراجویی کم تجربه هستید قبل از اینکه یک راست سراغ موج سواری بروید اول تفریحی سبک تر مثل نی بوردینگ را امتحان کنید. برای انجام این بازی شاد و مفرح بر روی یک تخته با زانو می نشینید و به کمک قایق موتوری بر روی آب ها کشیده می شوید. قابل وصف نیست که در این بازی چقدر می تواند به شما خوش بگذرد نسیم خنک دریا و ذرات آب شما را حسابی خنک می کند و در حالی که روی تخته لم داده اید گوای واقعی را تجربه می کنید. بهترین زمان برای این کار اکتبر تا ژوئن (مهر تا خرداد) و بهترین مکان برای آن ساحل کندولیم، ساحل موبور و ساحل راجباگا است.

نی بوردینگ

قایق سواری و کایاکینگ (Kayaking)

اگر دوست دارید بعدازظهر خود را با پارو زدن در میان جنگل های کرنا، تالاب ها و خلیج های کوچک بگذرانید به کایاکینگ بروید. کایاکینگ یکی از مفرح ترین تفریحات آبی در گوا است و بهترین زمان برای آن اکتبر تا می (مهر تا اردیبهشت) است. برای انجام کایاکینگ می توانید به ساحل پالولم، ساحل دونا پائولا و ساحل هولانت بروید. در هنگامی که آب دریا بالا است و یا در هنگام بارندگی قایق سواری نکنید و حتما با جلیقه نجات وارد قایق شوید.

ویک بوردینگ (Wakeboarding)

اگر نمی دانید ویک بوردینگ چیست در واقع ورزشی مثل اسکی روی آب است ولی تفاوت آن با اسکی این است که در آن فقط از یک بورد استفاده می شود و در آن نیازی نیست که زیاد بر روی تعادل خود تمرکز کنید. اگر عاشق ورزش های آبی هستید ویک بوردینگ می تواند شور و هیجان زیادی را به شما هدیه دهد. بهترین زمان برای انجام این ورزش اکتبر تا می (مهر تا اردیبهشت) و بهترین مکان ساحل کندولیم، ساحل مابور و ساحل راجباگا است.

ویک بوردینگ

بادسواری (Wind Surfing)

در این ورزش در واقع در حال تجربه دو ورزش هیجان انگیز موج سواری و بادبان رانی هستید. برای انجام آن بر روی تخته ای می ایستید و بادی که به بادبان می خورد باعث حرکت شما می شود. این ورزش فوق العاده هیجان انگیز است و آن را فقط می توانید بر روی امواج دریای عربی در گوا تجربه کنید. بهترین زمان برای بادسواری ژانویه تا مارس (دی تا اسفند) و بهترین مکان ساحل دونا پائولا، ساحل بوگمالو، ساحل باگا و … است. اگر برای اولین بارتان است که می خواهید این ورزش را انجام دهید صبح زود را انتخاب کنید چون نسیم دریا ملایم تر است.

منبع: traveltriangle.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code