بلیط هواپیما

برای ورود به این کشورها نیازی به ویزا ندارید- قسمت دوم

بدون ویزا

آیا می دانستید می توانید به بعضی از کشورها بدون ویزا سفر کنید؟ در واقع به تعدادی از کشورهای دنیا می توانید بدون ویزای آن کشور سفر کنید و از یک هزینه ی اضافی معاف شوید! پس اگر هنوز برای سفر بعدی تان برنامه ریزی نکرده اید، چمدانتان را آماده کنید با الی گشت باشید.

 کاستاریکا

کاستاریکا کشوری در آمریکای مرکزی است که پایتخت آن شهر سن خوزه می باشد و یکی از با ثبات ترین کشورها از نظر سیاسی است. از جمله مکان های زیبا و جذاب این کشور می توان آبشار ولیو، آبشار لا فورتونا، آبشار لا فرتونا، آبشار لاپاز، پارک ملی کورکووادا، موزه ملی و … را نام برد که گردشگران زیادی را جذب خود می کنند.

کاستاریکا

دومینیکا

مطالب مرتبط:
برای ورود به این کشورها نیازی به ویزا ندارید- قسمت اول
چطور ویزای شینگن بگیریم؟

نام کشوری جزیره‌ای در دریای کارائیب است می باشد و پایتخت آن روسو نام دارد. به خاطر طبیعت زیبا و چشم انداز های طبیعی و بکر آن این کشور به جزیره طبیعت کارائیب شهرت دارد. جاذبه های طبیعی عجیبی در این کشور انتظار شما را می کشند که از میان آنها می توان به سواحل پونتاکانا، پارک ملی دل استه، خلیج عقاب، جزیره بهشت و کرنازارا، آبشارهای داماجاکوآ، دریاچه جوشان و …. اشاره نمود.

دومینیکا

اکوادور

اکوادور کشوری در شمال غربی آمریکای جنوبی است که پایتخت آن کیتو می باشد. این کشور سرشار از جاذبه های فرهنگی و تاریخی می باشد که با جنگل های سرسبز گرمسیری و آتشفشان ها آمیخته شده است. کلیسای لا کومپانیا، کوه آتشفشانی کوتوپاکسی، خط راه آهن ناریز دل دیابلو، منطقه ی جنگلی تنا، سواحل مُنتانیتا، بازار اُتاوالو، کلیسای سان فرانسیسکو، جزایر گالاپاگوس و تعدادی جاذبه ی دیگر در اکوادور میزبان خوبی برای شما خواهند بود.

اکوادور

نیکاراگوئه

جمهوری نیکاراگوئه بزرگترین کشور آمریکای مرکزی است که پایتخت آن ماناگوآ می باشد. تنوع حیات وحش، آب‌ و هوای گرمسیری و آتشفشان‌های فعال در این کشور گردشگران زیادی را به سوی این سرزمین می کشاند. از میان جاذبه های متفاوتی که در تاریخ، فرهنگ و طبیعت این کشور وجود دارند می توان منطقه بیولوژی مایز، کلیسای جامع نیکاراگوئه، سواحل دیدنی و آرامش بخش، کلیسای جامع لئون، جزایر گرانادا، تالاب آپویو و … را نام برد. مطمئن باشید روزهای خوشی را در این کشور خواهید گذراند.

نیکاراگوئه

ونزوئلا

ونزوئلا نام کشوری در شمال آمریکای جنوبی است که پایتخت آن کاراکاس می باشد. جالب است بدانید که علت نام گذاری این کشور این بوده که بومیان این منطقه خانه هایی برروی آب داشتند و از این رو به آنها ونیز کوچک گفته می شده. تنوع زیست محیطی و شگفتی های طبیعی آن به حدی منحصر به فرد و چشم نواز است که کریستف کلمب با قدم گذاشتن به این دیار نامش را سرزمین زیبایی نهاد و تا به امروز این لقب برای ونزوئلا حفظ شده است. بلندترین آبشار جهان به نام آنجل ازجذابترین جاذبه های طبیعی این کشور است که سالانه مورد بازدید بسیاری از گردشگران قرار می گیرد. پارک ملی موچیما، دشت بزرگ لاگران سابانا، جزیره ی مارگاریتا، شبه جزیره صخره ها  از جمله جاذبه های گردشگری در این کشور است.

ونزوئلا

جمهوری دموکراتیک کنگو

جمهوری دموکراتیک کنگو در مرکز آفریقا است که پایتخت آن کینشازا می باشد که به عنوان دومین کشور بزرگ آفریقا و یازدهمین کشور بزرگ جهان شناخته می شود. از جمله جاذبه های خطرناک این کشور دریاچه کیو است که با داشتن گاز دی اکسید کربن و متان موجب مرگ جانداران می شود و کوه آتشفشانی نیراگونگو با بزرگترین گودال گدازه دنیا را در خود جای داده است. از دیگر جلوه های ماجراجویانه این کشور می توان به دیدن پارک های ملی ویرونگا و مایکو نیز سر زد و یا به تماشای آبشارهای بویوما نشست.

کنگو

سیشل

سیشل با نام رسمی جمهوری سیشل کشوری جزیره ای در اقیانوس هند می باشد که پایتخت آن ویکتوریا است. ۱۱۵جزیره کوچک و بزرگ در این کشور وجود دارد که به دلیل آب های زلال و سواحل دیدنی به سرزمین بهشتی آفریقا مشهور است. مقصدی زیبا و رمانتیک که سالانه بسیاری از گردشگران را از سراسر جهان راهی سفر می کند.

سیشل
راهنمای سفر به سوییس
راهنمای سفر به سوییس
آشنایی با قوانین دیپورت کشور گرجستان
آشنایی با قوانین دیپورت کشور گرجستان
۶ اشتباه رایج در سفر
۶ اشتباه رایج در سفر
کارهای ممنوع در هند!
کارهای ممنوع در هند!