برای آنهایی که قصد سفر به قطر را دارند!

سفر به قطر

قطر کشور کوچک حاشیه خلیج  فارس فقط در عرض ۴۰ سال از یکی از فقیرترین کشورهای منطقه تبدیل به یکی از ثروتمند ترین کشورهای دنیا شد. قطر با منابع گازی و نفتی خود با سرعتی باورنکردنی در حال رشد و پیشرفت است و پر از مراکز خرید لوکس و هتل های ۵ ستاره شده است. بیشتر از نیمی از جمعیت این کشور در دوحه زندگی می کنند و در شهرهای دیگر بیشتر کارگرانی هستند که از دیگر کشورها برای کار به قطر آمده اند. می خواهیم درباره قطر صحبت کنیم تا اگر خواستید به این کشور سفر کنید با آن آشنایی داشته باشید، الی گشت را همراهی کنید..

قطر

اطلاعات کلی درباره قطر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به قطر
همراهی با رستوران های بین المللی قطری

مساحت:۱۱,۴۳۷ کیلومتر مربع

جمعیت: ۱,۶۹۶,۵۶۳

پایتخت: دوحه

زبان: عربی

واحد پول: ریال قطر

مذهب: ۹۵ درصد مسلمان

کشور کوچک قطر

نکاتی برای سفر به قطر

هفته کاری در قطر از یکشنبه تا پنجشنبه است به همین دلیل مغازه ها معمولا جمعه ها و گاهی وقت ها شنبه ها تعطیل هستند.  قطر کشوری اسلامی است پس مراقب باشید که به خصوص در ماه رمضان رفتار مناسبی داشته باشید، گردشگران در سطح شهر باید لباس مناسب به تن داشته باشند؛ آقایون نباید شلوارک و لباس بدون آستین به تن کنند و خانوم ها باید لباسی تقریبا پوشید داشته باشند. با اینکه زبان مردم، عربی است اما خیلی ها انگلیسی صحبت می کنند پس اگر عربی بلد نیستید نگران نباشید. قبل از کشف نفت اقتصاد این کشور بستگی به ماهی گیری و صید مروارید داشت و دوحه پایتخت این کشور زمانی دهکده ماهی گیری بود.

بازار سوق واقف حدود ۱۰۰ سال است که یکی از مهمترین بازارهای دوحه است. این بازار در سال ۲۰۰۴ با نظارت امیر قطر بازسازی و بزرگ تر شد، در این بازار سنتی می توانید لوازمی مثل لباس، پارچه، ادویه، صنایع دستی، سوغاتی و … خرید کنید و اگر به بخش گردشگری آن بروید می توانید ردیفی از رستوران های مدرن را ببینید که در آن ها غذاهای خوشمزه ای سرو می شود. این بازار در مرکز شهر و در بین خیابان های موشریب و الریان قرار دارد و از اصلی ترین جاذبه های گردشگری شهر دوحه به حساب می آید.

بازار

موزه هنرهای اسلامی  که معمار هرم لوور پاریس آن را ساخته با فواره و مسجدش یکی از گنجینه های معماری به حساب می آید. اگر به این موزه بروید می توانید آثاری باستانی که قدمتی هزار ساله دارند را ببینید.

موزه هنرهای اسلامی

برای گشت و گذار و تفریح در شهر دوحه می توانید به خیابان کورنیش بروید، خیابان ۷ کیلومتری زیبا که در کنار آب قرار دارد و از یک طرف به موزه و یک طرف به قلب شهر می رسد. اگر به این تفریحگاه بروید می توانید سوار بر قایق های قدیمی چوبی شوید که در گذشته از آن ها برای ماهی گیری و صید مروارید استفاده می شد.

خیابان کورنیش

اگر به قطر رفتید بازدید از مرکز خرید لوکس ویلاجیو را از دست ندهید، در این مرکز خرید به غیر از خرید از مغازه های لوکس می توانید در کانال های آبی که در خود مرکز خرید وجود دارد قایق سواری کنید.

مرکز خرید

منبع: sundaypost.com

استرالیا را با این مکان ها بشناسید!
استرالیا را با این مکان ها بشناسید!
ترسناک ترین جاذبه ها در هند
ترسناک ترین جاذبه ها در هند
غذاهای تایلندی تعریف جدیدی از مزه ها و چاشنی ها
غذاهای تایلندی تعریف جدیدی از مزه ها و چاشنی ها
سیستم حمل و نقل در هند
سیستم حمل و نقل در هند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code