برجهای برخاسته از سیدنی و دیگر بناهای آن کدامها هستند؟

برج سیدنی

برج سیدنی

این بنا در آگوست ۱۹۸۱ افتتاح شد و گاهی مثل گذشته به آن برج سنتر پونت نیز می گویند و ار مکان های دیدنی سیدنی محسوب می شود. برج سیدنی با ۲۶۰ متر ارتفاع، ۳۰۵ متر با احتساب طول آنتن، پس از برج مسکونی کیو وان در بند خلیج یا گلد کوست دومین برج بلند استرالیاست و همچنین پس از برج آسمان در اکلند نیوزلند دومین برج بلند مشاهده در نیمکره جنوبی است؛ هرچند که عرشه مشاهده این برج ۵۰ متر بالاتر از قسمت مشابه در برج اکلند قرار دارد. گنجایش این برج ۹۵۰ نفر است و حدود ۱٫۵۰۰ پله دارد. با این که این برج خیلی قطور به نظر نمی رسد، اما با ۵۶ کابل که هر کدام ۷ تن وزن دارد،ثابت شده است که آن را در مقابل زلزله نیز مقاوم تر کرده اند. برای بازدید کنندگان برج نیز، سالنی در ارتفاع ۲۵۰ متری با چشم انداز ۳۶۰ درجه فراهم شده است و ۳ آسانسور پر سرعت، انتقال افراد را به بالای آن بر عهده دارند که حدود ۴۰ ثانیه بیشتر طول نمی کشد. در ارتفاع ۲۶۰ متری از سطح زمین نیز بازدید کنندگان  می توانند در محیطی باز که کف آن از شیشه ساخته شده، به تماشای شهر بپردازند. دو رستوران گردان به همراه یک مرکز خرید از دیگر امکانات تفریحی این برج هستند.

مرکز سیتی گروپ

این مرکز، آسمان خراشی به ارتفاع ۲۴۳ متر و از ساختمان های بلند سیدنی است که در سال ۲۰۰۰، ساخت آن کامل شد. در واقع سیتی گروپ، از ساختمان تجاری شهر است که فروشگاه نیز دارد و مرکز تجاری سیدنی و همچنین وسایل حمل و نقل عمومی در نزدیکی آن واقع شده اند.

برج سیدنی
برج سیدنی

مرکز ام ال سی

این برج، با ارتفاع ۲۲۸ متر در سال ۱۹۷۷ افتتاح شد و از برج های بتنی بزرگ دنیاست که البته در زمان ساخت از بزرگترین ساختمان های دنیا بوده است. ساختمان برج به صورت ستونی هشت ضلعی و به رنگ سفید ساخته شده است. کنسولگری ایالات متحده نیز در این برج قرار دارد. علاوه بر این در آن، مرکز خرید و تئاتر سلطنتی با گنجایش بیش از ۱٫۰۰۰ نفر قرار دارد . در این تئاتر نمایش های مختلفی از قبیل درام و کمدی و نیز موسیقی اجرا می شود. این برج رستوران نیز دارد و در مرکز خرید آن انواع محصولات یافت می شود.

برج چیفلی

این برج با در نظر گرفتن مناره آن، دومین برج بلند سیدنی محسوب می شود. خیابان های فلیپ، هانتر و بنت در اطراف آن قرار دارند. ساخت این برج ۴۲ طبقه ای در سال ۱۹۹۲ تکمیل شد و برای مقاوم کردن آن در برابر باد از پاندولی به وزن ۴۰۰ تن در ساخت آن استفاده شده است. ارتفاع برج چیفلی، بدون در نظر گرفتن مناره ۲۱۶ متر است . از این برج عمدتا استفاده های تجاری می شود و موسسات و موسسات و شرکت های مالی و قانونی زیادی در آن قرار دارند.

برج سیدنی
بهترین مراکز خرید در استرالیا
معرفی پل بندرگاه سیدنی
دیواره بزرگ مرجانی، یکی از بزرگ ترین عجایب طبیعی دنیا در استرالیا
معرفی هتل آیبیس استایلز کینگزگیت ملبورن | ۳ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code