بلیط هواپیما

بهترین چشم ‌اندازهای بانکوک کجاست؟

از بلندی های بانکوک لذت ببرید

در شهر کم ارتفاعی و تختی مانند بانکوک، چشم ‌اندازهای مرتفع به‌ اندازه یک وعده پات تای (یک غذای محبوب تایلندی) ارزشمند است. با این‌ وجود در شهری که به ‌ندرت از ارتفاع سطح دریا بالاتر می ‌رود، تعداد مناسبی از چنین چشم ‌اندازهایی وجود دارد. چندان عجیب نیست که تمامی مناظر مرتفع بانکوک به دست انسان‌ ها ساخته ‌شده ‌اند و شامل بناهای مذهبی و کوهستان‌ های مصنوعی و رستوران ‌های شیکی هستند که بر فراز برج ‌ها و آسمان ‌خراش ‌ها می‌ درخشند. این مکان ‌ها بهترین نقاط برای این است که بتوانید مقیاس و عظمت این شهر را درک کنید. در ادامه می‌توانید تعدادی از گزینه‌ های محبوب گردشگران را مشاهده کنید. با الی گشت همراه باشید:

بنای مذهبی گلدن ماونت

رستوران ریوروایب (River Vibe)

مطالب مرتبط:
اطلاعات کامل رستوران های معروف بانکوک
خرید از بازار شناور و خاص بانکوک!

اگر بتوانید این مکان را پیدا کنید با یک کافه ‌رستوران فضای باز روبرو خواهید شد که بر فراز رودخانه قرار داشته و چشم ‌اندازی زیبا از پیچش چشم‌ نواز رود چائو فرایا (Chao Phraya) را به شما ارائه می ‌کند. این رستوران به‌ هیچ ‌عنوان محدودیت لباس برای مشتریان خود قائل نیست و قیمت غذا و نوشیدنی ‌های آن تنها درصدی از رقمی است که در سایر رستوران ‌های واقع در پشت ‌بام هتل ‌ها از شما طلب می ‌شود.

نکته: درست است که در این مکان یک رستوران قرار دارد ولی غذا خوردن در این رستوران را به شما پیشنهاد نمی‌ کنیم.

بنای مذهبی گلدن ماونت (Golden Mount)

این بناهای مذهبی قدیمی بر روی تنها تپه بانکوک (که به دست انسان ساخته شده است) قرار دارد و منظره ‌ای زیبا از بنای مذهبی همسایه و خیابان راچادامون (Ratchadamnoen) که به ‌نوعی شانزلیزه بانکوک به ‌حساب می ‌آید را به شما ارائه می ‌کند.

نکته: لباس ‌هایی مناسب بپوشید (حتما شانه ‌ها و پاهای خود را بپوشانید) تا بتوانید مجوز ورود به این مکان را پیدا کنید. همچنین حتما به دیدن نقاشی ‌های دیواری بنای وات ساکت (Wat Saket) در مجاورت این مکان نیز بروید.

کافه ‌رستوران اسکای

برج بایوک ۲ (Baiyoke II Tower)

حس و حال این مکان تقریبا در حد ارتفاع برج بایوک ۲ بالا است زیرا این بنا مرتفع‌ ترین برج بانکوک به‌ حساب می‌آید (البته با افتتاح برج سوپرتاور قرار است تا این عنوان از این برج گرفته شود) برای رسیدن به این رستوران باید از راهروهایی عبور کنید که با سیاره‌ ها و موجودات فضایی تزئین شده ‌اند (و موسیقی جنگ ستارگان در آن پخش می ‌شود) و با رسیدن به سکویی در طبقه هشتاد و چهارم می ‌توانید به چشم ‌اندازی دست پیدا کنید که چهره بتنی پایتخت تایلند را تا افق دید شما به نمایش می‌ گذارد.

نکته: هزینه ورودی به این مکان به نسبت بسیار بالا (۳۰۰ بات) است.

کافه ‌رستوران اسکای (Sky)

برای رسیدن به این مکان باید از پله‌ هایی که به سبک فیلم‌ های هالیوودی طراحی ‌شده ‌اند بالا بروید و به این کافه ‌رستوران زیبا که در خط افق بانکوک قرار گرفته است، رسیده و از منظره زیبای رودخانه چائو فرایا لذت ببرید. صحنه ‌هایی از قیمت دوم فیلم خماری (Hangover) در این مکان فیلم ‌برداری شده است. البته لذت بردن از این مکان چندان ارزان تمام نخواهد شد ولی نوشیدنی ‌های خوش ‌طعم این کافه ارزش امتحان کردن دارند و البته منظره و چشم ‌انداز آن به‌هیچ ‌عنوان بد به‌حساب نمی ‌آید.

نکته: لباس رسمی یادتان نرود که اینجا هم با لباس راحتی احتمال راه ندادن تان زیاد است.

با ۲۰ میوه خارق ‌العاده تایلندی آشنا شوید (بخش اول)
با ۲۰ میوه خارق ‌العاده تایلندی آشنا شوید (بخش اول)
هرچه باید درباره کاخ بزرگ بانکوک بدانید
هرچه باید درباره کاخ بزرگ بانکوک بدانید
بهترین رستوران های منطقه سوخومویت بانکوک
بهترین رستوران های منطقه سوخومویت بانکوک
معرفی بهترین رستوران های ارزان بانکوک
معرفی بهترین رستوران های ارزان بانکوک