بهترین بازارهای مواد غذایی در دنیا

بازارهای معروف مواد غذایی

در دنیا بعضی از بازارهای غذایی هستند که مواد غذایی خوب و باکیفیت، آن ها را در جهان معروف کرده است. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید تا در یکی از شهرهایی که این بازارها در آن ها قرار دارند زندگی کنید می توانید به راحتی در مسیر محل کار تا منزل سبد خود را پر از سیزیجات، مواد غذایی سالم و تازه و یا نان گرم کنید. برای کسانی که عادت دارند مواد غذایی خود را از فروشگاه های محله خود تهیه کنند بازارهای اینچنینی مثل یک رویا می ماند اما خوشبختانه همه این بازها در شهرهایی قرار دارند که به راحتی می توانید سفری به آنجا ترتیب دهید و خرید از این بازارها را تجربه کنید. می خواهیم شما را با تعدادی از بهترین بازارهای مواد غذایی آشنا کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

بازار مواد غذایی

بازار بارو (borough market)، لندن، انگلیس

بازار بارو قدیمی ترین بازار مواد غذایی در لندن که به مدت هزار سال در گوشه ای از شهر محل خرید انواع میوه ها و سبزیجات است. ساختمان فعلی این بازار در سال ۱۸۵۱ طراحی شد و از معدود بناهایی است که به شیوه آرت دکو معماری شده است.  این بازار از دوشنبه تا شنبه باز است و در آن هم غذاهای تازه و هم غذاهای آماده فروخته می شود. اینجا محلی مناسب برای خرید مواد غذایی است و اگر احساس گرسنگی هم کردید می توانید به طبقه زیرزمین بروید و غذاهای خوشمزه را امتحان کنید. بازار بارو در نزدیکی تعطیلات کریسمس حتی در روز های یکشنبه هم باز است.

بازار بارو

بازار کاپاتوری، هلسینکی، فنلاند

بازار کاپاتوری دقیقا در قلب هلسینکی قرار دارد و معروف ترین بازار در فنلاند است. این بازار که در میدان مرکزی شهر هلسینکی قرار دارد هم برای گردشگران و هم برای مردم همین شهر محلی عالی برای خرید است. در دو ساختمان بزرگ این بازار چیزهای زیادی برای خرید وجود دارد. در مغازه های میدان بازار می توانید غذاهای آماده و سوغاتی بخرید در حالی که در سالن بازار قدیمی فقط غذاهای تازه فروخته می شود. در این بازار می توانید مدتی را در کافه ها و شیرینی فروشی ها بگذرانید و از موسیقی های زنده ای که برای سرگرمی خریداران نواخته می شود لذت ببرید. هم بازار میدان و هم سالن قدیمی بازار در همه روزهای هفته به جز یکشنبه ها باز هستند.

بازار کاپاتوری

بازار اور تور کور (Or Tor Korبانکوک، تایلند

در بازار «اور تور کور» بانکوک هر چیز تایلندی را می توانید پیدا کنید. تمرکز این بازار بر روی محصولات تایلندی به ویژه غذاها و محصولات آماده تایلندی است. اگر در خود شهر موفق نشدید بعضی از غذاهای خوشمزه این کشور را امتحان کنید این بازار محلی عالی برای چشیدن طعم آن غذاهاست. با اینکه بانکوک بازارهای زیادی دارد اما این بازار به خاطر تمیزی و تنوع غذاهایش بسیار مورد توجه است. این بازار هر روز از ساعت ۶ صبح باز است و می توانید هر سه وعده غذایی خود را از بخرید و حتی اگر می خواهید خودتان غذا بپزید می توانید مواد غذایی را از این بازار تهیه کنید.

تایلند

منبع: travelversed.co

گیم آو ترونز در این مناطق ساخته شد + تصویر
گیم آو ترونز در این مناطق ساخته شد + تصویر
۵ تا از بهترین صحراهای جهان
۵ تا از بهترین صحراهای جهان
۱۸ درس از ۵ سال سفر به دور دنیا (بخش اول)
۱۸ درس از ۵ سال سفر به دور دنیا (بخش اول)
با ۳ مورد از اعجاب انگیزترین آبشارهای دنیا آشنا شوید
با ۳ مورد از اعجاب انگیزترین آبشارهای دنیا آشنا شوید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code