چه نیازی به بیمه مسافرتی بوده و چگونه آن را انتخاب کنیم؟

بهترین بیمه مسافرتی

در مورد تصمیم گیری برای بهترین بیمه مسافرتی چه باید کنیم؟ زمانی که فردی برای تعطیلات خود یک سفر را برنامه ریزی کرده و آن را رزرو می نماید، چه این سفر در کشورهای همسایه باشد و چه در کشورهای دیگر یک بیمه مسافرتی را خریداری می نماید. بسیاری از افراد خرید بیمه مسافرتی را یکی از هزینه های ضروری دانسته و احساس می کنند که بدون آن نیز می توانند سفر خود را انجام دهند. اما نادیده گرفتن خرید بهترین بیمه مسافرتی ممکن است منجر به ایجاد ناراحتی های زیاد و هزینه های مختلف در سفر گردد. اگر شما هم جزء این افراد هستید بهتر است این مطلب را مطالعه کرده تا دلایلی که می بایست بیمه مسافرتی خود را تهیه کرده و همچنین پوشش بیمه ای خود را تعیین نمایید. پس با الی گشت همراه شوید.

بهترین بیمه مسافرتی

مشکلات سفر

مطالب مرتبط:
پاسخ به سوالات شما در مورد بیمه مسافرتی
با بیمه مسافرتی از قبل سفرتان بیمه شوید!
رشد ۱۱ درصدی صادرات صنایع دستی به ارزش ۱۹۰ میلیون دلار

بیمه مسافرتی اغلب در زمانی که بخشی از سفر شما دچار تاخیر شده و یا لغو شده است می تواند شما را پوشش داده تا بتوانید مابقی سفر خود را ادامه دهید. اگر شما در این شرایط نیاز دارید تا یک شب در هتل اقامت داشته باشید و یا نیاز به یک خودرو داشته تا بتوانید از فرودگاه به مقصد دیگری بروید اغلب این پوشش ها را بیمه به شما ارائه می نماید. همچنین ممکن است بر اساس نوع بیمه ای که انتخاب می کنید وسیله نقلیه خصوصی یا تاکسی را در اختیار شما قرار دهد. برخی از شرکت های ارائه دهند بیمه مسافرتی کودکانی که همراه شما سفر می کنند را هم با دریافت هزینه ای جداگانه تحت پوشش بیمه قرار می دهد. البته هر شرکت بیمه در این مورد قوانین و سیاست های خاصی دارد. برخی بیمه ها تا کودکان زیر ۲۱ سال را هم حتی پوشش می دهند و برخی دیگر تا سنین پایین تری را قابل قبول می دانند.

مشکلات سفر

لغو تعطیلات

زمانی که شما برای تعطیلات سالانه خود در خارج از کشور برنامه ریزی کرده اید بدترین چیز این است که شما تعطیلات خود را از دست بدهید زیرا پول شما هم از بین خواهد رفت. مسائلی مانند بیماری، مرگ و میر در خانواده و موارد اضطراری شخصی ممکن است باعث شوند تا شما مجبور شوید سفر خود را لغو نمایید. از سوی دیگر شرایط اضطراری آب و هوا، بلایای طبیعی و یا فعالیت های تروریستی ممکن است باعث شود تا شرکت مسافرتی سفر شما را لغو نماید. بنابراین در صورتی که بهترین بیمه مسافرتی با سطح خوبی از پوشش را انتخاب کرده باشید، مطمئن هستید که هزینه صرف شده برای تعطیلات خود را از دست نخواهید داد.

لغو تعطیلات ممکن است تمام هزینه شما را هدر بدهد

لغو بلیط هواپیما، اجاره خانه، هزینه کشتی کروز، رزرو اتاق در هتل و پکیج های تور می تواند بسیار هزینه بردار باشد و هزینه های زیادی را بر فرد در پی داشته باشد. با انتخاب بهترین بیمه مسافرتی می توانید احتمال از دست دادن هزینه سفر را در موقع بروز حوادث مترقبه کاهش بدهید. بیمه لغو سفر هزینه های پیش پرداخت شده و غیرقابل استرداد را تا حد زیادی پوشش می دهد. برای این که به طور دقیق در مورد موارد تحت پوشش بدانید و بهترین بیمه مسافرتی را انتخاب کنید حتما قوانین و دستورالعمل های بیمه مورد نظرتان را مطالعه کنید.

لغو تعطیلات

پوشش پزشکی

در حالی که بسیاری از کشورهای اروپایی در طرح سلامت خود پوشش پزشکی را برای بیماری های جزیی و صدمات در طول تعطیلات ارائه می نمایند، در صورتی که شما نیاز به درمان تخصصی داشته باشید می بایست به کشور خود باز گشته و پوششی نخواهید داشت. علاوه بر این اگر شما نیاز به حمل و نقل هوایی داشته باشید هزینه آن بسیار سنگین خواهد بود بنابراین ضروری است که شما بیمه ای مناسب را برای خود انتخاب نمایید. مطمئنا شما دوست ندارید که تعطیلات شما با مشکل پزشکی بزرگ مواجه شده و یا یک حادثه جدی و بیماری در طول آن داشته باشید. پوشش هزینه های پزشکی در خارج از کشور می تواند هزینه های حوادث، مراقبت های اورژانسی و دندانپزشکی را پوشش دهد.

به امکانات، پوشش ها و مقررات لغو بیمه دقت نمایید

اکثر متخصصان توصیه می کنند تا حداقل هزینه ای که در بهترین بیمه مسافرتی می توانید داشته باشید ۲ میلیون دلار است. قبل از اینکه بیمه مسافرتی خود را تهیه نمایید با بیمه گر خود کنترل نموده تا قبلا تحت پوشش برنامه بهداشتی دیگری قرار نداشته باشید. با این حال در نظر داشته باشید حتی اگر شرکت های بیمه ای هزینه های بیمارستانی معمول و معقول در خارج از کشور را پرداخت می نمایند برای اینکه شما را در به کشور خود بازگردانند هزینه چندانی را ارائه نمی کنند. همچنین مقررات باطل شدن حق استفاده از این امکانات را نیز حتما مطالعه نمایید.

پوشش پزشکی

شرایط اضطراری

در صورت تخلیه اضطراری کشورهایی که برای سفر به آنجا رفته اید به دلایل مختلفی مانند جنگ، بیماری و نا آرامی های سیاسی شما می بایست نیازمند بهترین بیمه مسافرتی بوده تا زمانی که در امنیت کامل قرار می گیرد مجبور نباشید هزینه بسیاری را پرداخت کنید. پوشش بیمه ای در مورد خدمات اورژانسی هزینه های ناشی از شرایط درمانی و اورژانسی را تا حد زیادی در بر می گیرد. این موارد معمولا تحت پوشش بیمه های درمانی عادی قرار نمی گیرد و بنابراین باید به دنبال بهترین بیمه مسافرتی باشید. خدمات و شرایط اورژانسی می تواند به راحتی بیش از ۵۰۰۰۰ دلار برای شما هزینه در پی داشته باشد. هزینه آمبولانس تا بیمارستان، انتقال هوایی به بیمارستان شهری بزرگ تر، برگشت به خانه و … هزینه های گزافی را برای فرد در پی خواهد داشت.

خدمات اورژانسی

وسایل و لوازم گم شده یا سرقت شده

بهترین بیمه مسافرتی وسایل شما را که توسط خطوط هوایی گم شده یا آسیب دیده باشند را پوشش می دهند. آن ها اغلب پرداخت اضطراری در این مواقع به شما انجام می دهند تا در صورتی که شما به دلیل از دست دادن وسایلتان آسیب دیده اید در مقصد خود به دردسر نیوفتید. اگر کیف دستی یا کوله پشتی شما در زمانی که در تعطیلات هستید سرقت شوند، این موضوع ممکن است مابقی سفر شما را به خاطر نداشتن پول و مدارک و گذرنامه خراب نماید. بهترین بیمه مسافرتی می تواند پول مفقود شده شما را در اسرع وقت بازگردانده و همچنین در برقراری ارتباط شما با کنسولگری کمک نموده تا بتوانید به خانه بازگردید.

وسایل و لوازم گم شده یا سرقت شده

بیمه چمدان در صورت گم شدن، مفقود شدن یا آسیب و صدمه دیدن چمدان، وسایل و متعلقات شما هزینه ای را به شما بازپرداخت می کند. البته نحوه بازپرداخت این مورد هم تا حد زیادی به سیاست ها و قوانین شرکت بیمه مرتبط است، اما معمولا بازپرداخت های قابل قبولی در مورد اقلام و وسایل الکترونیکی، جواهرآلات و تجهیزات دوربین و فیلمبرداری و … ارائه می کند. توجه داشته باشید که در صورتی که ارزش وسیله شما از مبلغی بالاتر باشد برخی شرکت های بیمه در مورد بازپرداخت بیمه ای از شما درخواست رسید یا سند مالکیت و اثبات قیمت آن را خواهند داشت. در ضمن برای خرید بیمه مسافرتی می توانید از طریق وب سایت شرکت هواپیمایی و گردشگری الی گشت اقدام بفرمایید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code