بلیط هواپیما

بهترین جاذبه های طبیعی تایلند که تا ابد در ذهنتان خواهند ماند

جاذبه های طبیعی تایلند | Thailand Natural Wonders

تایلند یکی از زیباترین کشورهای جهان با جاذبه های طبیعی و فرهنگی فراوان است و یکی از محبوب ترین مقاصد جهان برای سفر محسوب می شود. اگر شما یکی از طبیعت دوستان هستید و دلتان می خواهد به جایی سفر کنید که با دیدن چشم اندازهایش نفستان در سینه حبس شود، تایلند قطعا یکی از بهترین پیشنهادها خواهد بود. جاذبه های طبیعی تایلند بسیار متنوع هستند؛ از کوهستان ها گرفته تا سواحل و پارک های ملی که همگی شما را شیفته خود می کنند. ما در این متن از الی گشت شما را با بهترین جاذبه های طبیعی تایلند آشنا خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

جاذبه های طبیعی تایلند

۱- آبشار اومفانگ تی لر سو | Thi Lo Su Waterfall

مطالب مرتبط:
مهمترین بایدها و نبایدهای سفر به تایلند
گشتی سحرآمیز در میان جاذبه‌های طبیعی کرابی تایلند
راهنمای سفر به تایلند

این آبشار بسیار دیدنی در پناهگاه حیات وحش اومفانگ (Umphang) که ثبت یونسکو نیز شده، قرار دارد. این پناهگاه، مناطق حفاظت شده تونگ یای نارسوان (Thung Yai Naresuan) و هوای خا کائنگ (Huai Kha Kaeng) و همچنین ۲ پارک ملی را به هم متصل می کند که با هم بزرگترین منطقه حیات وحش تایلند را تشکیل می دهند. به طور کلی این آبشار در استان تاک واقع شده و ارتفاع ریزشگاه آن حدودا ۲۵۰ متر است و یکی از زیباترین آبشارهای تایلند از نگاه گردشگران است.

آبشار اومفانگ تی لر سو

۲- پارک ملی خائو سوک | Khao Sok National Park

پارک ملی کوهو سوک خائو سوک، که به عنوان یک پارک ملی در سال ۱۹۸۰ تاسیس شد، جنگلی بارانی با محدوده ای از کوه های سنگ آهکی و صخره های بلند است. مساحت این پارک حدود ۶۴۶ کیلومتر مربع است و جاذبه های اصلی پارک شامل Namtok Mae Yai و Namtok Sip Ed Chan می باشد که از طریق ماشین قابل دسترسی است در حالی که دیگر آبشارها و غارها تنها به صورت پیاده قابل دسترسی خواهند بود.

این منطقه دارای حیات وحشی مانند فیل، پلنگ، سرو (بز)، لانگور، ببر و خرس می باشد. گل های نادری را می توان در اینجا پیدا کرد، اما آنچه که اکثر بازدیدکنندگان منتظر دیدن آن هستند، Bua Phut یا Rafflesia Kerri Meyer است که گلی است که تنها در اینجا یافت می شود و به نظر می رسد که بزرگترین گل در جهان است. قطر این گل زمانی که در اکتبر و دسامبر شکوفه کامل است، تا ۸۰ سانتی متر می رسد. توجه داشته باشید که برای دیدن آن پیاده روی پنج الی هشت ساعته لازم است.

پارک ملی خائو سوک

۳- پا پرو تا پوم کلونگ سونگ نام | Pa Phru Tha Pom Khlong Song Nam

تقریبا ۲۴ کیلومتر دورتر از مرکز استان کرابی، یک جنگل گرمسیری و کانال تامپوم (ThaPom) وجود دارد که جایی است که آب زیرزمینی و آب دریا به هم می رسند. دلیلی که این نام برای این جاذبه انتخاب شده این است که معنی اسم آن Khlong Song Nam، «جایی که دو آب مختلف دارد» می باشد. شما در اینجا می توانید در استخرهای طبیعی شنا کنید و یا تنها به گشت و گذار در طبیعت اطراف پرداخته و به عکاسی مشغول شوید.

پا پرو تا پوم کلونگ سونگ نام

۴- تام لوت | Tham Lot

تام لوت یک سیستم غاری بزرگ می باشد که در گذشته محل اقامت انسان های پیش از تاریخ بوده است. باستان شناسان سفال های باستانی و تعدادی تابوت چوبی حک شده در داخل تالارهای این غار کشف کرده اند. در اینجا، می بینید که طبیعت یک نقطه ظریف زیرزمینی از تاریکی و رمز و راز ایجاد کرده است.

نهری از دهانه غار به طرف دیگر کوه می رود که مسیری است که بازدیدکنندگان می توانند با قایق یا پله به سفر بپردازند تا غار ۱ کیلومتری پر از استالاکتیت و استالاگمیت را کشف کنند. خدمات ارائه شده توسط روستاییان برای هدایت بازدید کنندگان در اکتشاف آن ها با هزینه اندکی انجام می شود. محل اقامت و همچنین کمپینگ نیز در نزدیکی مرکز مطالعه طبیعت تام لوت (Tham Lot Nature Study Centre) در مقابل دهانه غار قابل استفاده است.

تام لوت

۵- مور هین خائو | Mor Hin Khao

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی تایلند مور هین خائو است که در مزرعه لاله ای با نام Chaiyaphum’s Siam Tulip Field قرار دارد. ابتدا این جاذبه با جنگل پوشیده شده بود که بعدها به مزرعه تغییر کاربری دارد. مردم متوجه شدند که برخی سنگ های بزرگ در کاشت مزارع (در آن زمان) وجود داشت اما به آن ها توجهی نکردند. به مرور این منطقه به خاطر همین سنگ ها به استون هنج تایلند تبدیل شد.

مور هین خائو

۶- پارک ملی پو هین رونگ کلا | Phu Hin Rong Kla National Park

پارک ملی Phu Hin Rong Kla منطقه ای با مساحت ۳۱ هزار هکتار زمین را در ۱۳۰ کیلومتری مرکز شهر پیتسانولوک احاطه کرده است. پارک دارای جاذبه های مختلفی از جمله آبشار، جنگل های سرسبز و دشت های سنگی است و بالاترین نقطه‌ی پارک در ارتفاع ۱،۶۱۷ متر بالاتر از سطح دریا وجود دارد. تشکل های سنگی جالبی روی در این جاذبه وجود دارد که حال و هوای خاصی به آن بخشیده است.

پارک ملی پو هین رونگ کلا

۷- غار کائو کومون | Kaew Komon Cave

یکی از جذاب ترین جاذبه های طبیعی تایلند را می توان غار کائو کومون دانست که یک غار کلسیتی است و در فاصله ۵ کیلومتری از بازار مائی لا نوی (Mae la Noi) قرار دارد. کائو کومون توسط مهندسان رسمی استان مای هونگ سون کشف و به عنوان یک جاذبه گردشگری در نظر گرفته شد. دیواره های این غار با کریستال های کلسیتی پوشیده شده اند و در جنوب شرقی آسیا، تا به حال تنها غار کشف شده کلسیتی را همین غار می دانند. کلسیت های پر زرق و برقی در دیواره های غار به چشم می خورد و به نظر می رسد مثل سایه ای از یخ شفاف است.

غار کائو کومون

درون این غار جذاب، مجموعه ای از ۵ تالار وجود دارد که به صورت شیب دار به پایین می رود به صورتی که آخرین تالار آن ۳۰ متر پایین تر از سطح اصلی واقع شده است. با اینکه همه این تالارها جذاب هستند اما می توان گفت که هیجان انگیزترین آن ها، تالارهای چهارم و پنجم هستند. در این تالارها کریستال های کلسیت به شکل مرجان در آمده و بیشتر آن ها سالم و بدون هیچگونه آسیب دیدگی هستند.

منبع: ghcoptions.com

معرفی هتل مجستیک گرند بانکوک | ۴ ستاره
معرفی هتل مجستیک گرند بانکوک | ۴ ستاره
معرفی فرودگاه چیانگ رای تایلند
معرفی فرودگاه چیانگ رای تایلند
چطور ۷ روز سفر به مناطق کمتر دیده شده تایلند را برنامه ریزی کنید؟
چطور ۷ روز سفر به مناطق کمتر دیده شده تایلند را برنامه ریزی کنید؟
فیل ها هم در پوکت خانه سالمندان دارند+ تصویر
فیل ها هم در پوکت خانه سالمندان دارند+ تصویر