۷ مورد از بهترین جشنواره های پاییزی ژاپن

جشنواره های پاییزی ژاپن

ژاپنی ها در برپایی جشن و فستیوال تبحر و مهارت زیادی دارند و در فصل های مختلف سال جشنواره های رنگارنگ و هیجان انگیزی در این کشور برگزار می شود. با فرارسیدن پاییز زمان برگزاری جشنواره های پاییزی ژاپن هم فرا می رسد. در شهرهای مختلف ژاپن جشنواره ها و فستیوال های متعددی برگزار می شود که بسیاری از آن ها شهرتی جهانی پیدا کرده اند. برخی از جشنواره های پاییزی ژاپن آنقدر محبوب و مشهور شده اند که بسیاری از گردشگران برنامه سفر خود بر اساس تاریخ برگزاری این جشنواره تنظیم می کنند تا حتما شاهد این فستیوال های زیبا و باشکوه باشند. در این مطلب قصد داریم برخی از مشهورترین جشنواره های پاییزی ژاپن را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به ژاپن را دارید این اطلاعات می تواند برایتان مفید باشد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

جیدا ماتسوری

۱- فستیوال پاییزی کیچی جوجی | Kichijoji Autumn Festival

  • زمان: اوایل سپتامبر
مطالب مرتبط:
شادترین جشنواره های پاییزی جهان!
پاییز امسال کجا برویم؟
راهنمای سفر به ژاپن

دومین هفته ماه سپتامبر زمان برگزاری یکی از نخستین جشنواره های پاییزی ژاپن است. هزاران نفر از سرتاسر توکیو به منطقه کیچی جوجی می آیند تا شاهد یکی از باشکوه ترین فستیوال ها باشند. در این فستیوال مردم ماکت کوچکی از نیایشگاه میکوشی را بر دوششان حمل می کنند و در سرتاسر شهر می برند و به این ترتیب فرارسیدن فصل پاییز را جشن می گیرند. این فستیوال یکی از مشهورترین جشنواره های پاییزی ژاپن است و توریست ها و گردشگرانی که به ژاپن سفر می کنند برای شرکت در این فستیوال پرهیجان به این منطقه از توکیو می آیند.

فستیوال پاییزی کیچی جوجی

۲- کیشیوادا دانجیری ماتسوری | Kishiwada Danjiri Matsuri

  • زمان: اواسط سپتامبر

دانجیری ماتسوری یکی دیگر از جشنواره های پاییزی ژاپن است که در اواسط سپتامبر برگزار می شود. اگرچه این فستیوال در سرتاسر کشور برگزار می شود اما منطقه کیشیوادا در اوزاکا یکی از بهترین مکان ها برای تماشای این جشنواره است.  اجسام مختلفی از جنس چوب مثل ماکت های کوچک نیایشگاه و زیارتگاه های ژاپنی روی دوش مردم را یا با طناب در طول مسیر کشیده می شود. در شهر کیشیوادا اوزاکا مسابقات طناب کشی جالبی هم برگزار می شود و هرتیمی باید ماکت چوبی نیایشگاهش را با سرعت بیشتری بکشد تا برنده شود.

فستیوال دانجیری ماتسوری

۳- جشن پاییزی ساپورو | Sapporo Autumn Fest

  • زمان: ماه سپتامبر

پاییز در ژاپن فصل غذاهای اشتهابرانگیز و خوشمزه است و برای امتحان کردن این غذاها و طعم ها هیچ جایی بهتر از شهر ساپورو نیست. یکی از مشهورترین جشنواره های پاییزی ژاپن در حقیقت فستیوالی مختص غذاست که در جزیره هوکایدو برگزار می شود. در این جشنواره طیف متنوعی از محصولات کشاورزی و ارگانیک، غذاهای دریایی تازه و باکیفیت و غذاهای خوشمزه و لذیذ به بازدیدکنندگان ارائه می شود. اگر در سفر به ژاپن دوست دارید با آشپزی و غذاهای محلی ژاپن آشنا شوید پیشنهاد می کنیم حتما سری به جزیره هوکایدو و جشنواره غذای ساپورو بزنید.

جشن پاییزی ساپورو

۴- جشنواره کونچی ناگازاکی | Nagasaki Kunchi Festival

  • زمان: اوایل اکتبر

یکی از مشهورترین جشنواره های پاییزی ژاپن در شهر ناگازاکی برگزار می شود. این جشنواره رنگارنگ و زیبا هر ساله بین ۷-۹ اکتبر برگزار می شود. جالب است بدانید که در این فستیوال ردپای سنت های چینی و هلندی را هم به وضوح می توان مشاهده کرد؛ چرا که این دو کشور تاثیرات فرهنگی زیادی بر ژاپن داشته اند. یکی از بارزترین نمادهای این جشنواره که احتمالا بارها تصاویرش را دیده اید حرکت مواج اژدهایی به نام جا اودوری (Ja Odori) در بین جمعیت است که این نمایش به رقص اژدها یا مار هم شهرت پیدا کرده است.

رقص اژدها در ژاپن

۵- جشنواره پاییزی تاکایاما | Autumn Takayama Festival

  • زمان: اوایل اکتبر

دهکده کوهستانی تاکایاما هرساله میزبان یکی از سه فستیوال زیبا و رنگارنگ ژاپن است. جشنواره تاکایا که به نام هاچیمان ماتسوری هم شهرت دارد یکی دیگر از جشنواره های پاییزی ژاپن است که اوایل ماه اکتبر برگزار می شود. در این فستیوال رنگارنگ پاییزی هم اجسام شناور و زرق و برق داری در بین جمعیت به حرکت در می آید که گاهی ارتفاع بسیار زیادی دارند. این اجسام شامل عروسک های کاراکوری (karakuri dolls) هم می شود که عروسک های خیمه شب بازی سنتی ژاپن هستند و برای اجرای نمایش های داستانی استفاده می شوند. علاوه بر این، کل صحنه نمایش و فستیوال هم با فانوس های کاغذی رنگارنگ تزئین می شود.

فستیوال تاکایاما ژاپن

۶- جشنواره بزرگ پاییزی | Autumn Grand Festival

  • زمان: اواسط اکتبر

شوکی تایسای (Shuki Taisai) یا فستیوال بزرگ پاییزی یکی از مشهورترین جشنواره های پاییزی ژاپن و بزرگ ترین فستیوال در ناحیه نیکو به شمار می آید. در این جشنواره صدها تیرانداز در حالی که سوار بر اسب هستند به سمت اهدافی مشخص تیراندازی می کنند و همین طور رژه منظم و باشکوه ۱۰۰۰ جنگجوی سامورایی هم یکی دیگر از بخش های فستیوال است. این فستیوال مروری اجمالی بر تاریخ و فرهنگ ژاپن در قرن ۱۷ است و سنت های مبارزه و جنجگویان سامورایی را در معرض نمایش قرار می دهد.

جشنواره بزرگ پاییز در ژاپن

۷- جیدای ماتسوری | Jidai Matsuri

  • زمان : اواخر اکتبر

جیدای ماتسوری یکی از سه فستیوال بزرگ کیوتو است و هرساله در ۲۲ اکتبر برگزار می شود.  این فستیوال یکی از مشهورترین جشنواره های پاییزی ژاپن است و یادآور سنت تاریخی حرکت دسته جمعی سامورایی ها از قصر امپراتوری کیوتو تا نیایشگاه جینگو است. این پیاده روی و فستیوال فرصت بسیار خوبی برای مشاهده مردم محلی و همین طور گیشاهای خاص کیوتو به نام جیکو (geiko) است که در لباس سنتی قرن های هشتم تا بیستم ظاهر می شوند. پیشنهاد می کنیم اگر در سفر به ژاپن به تماشای این فستیوال باشکوه و زیبا رفتید بعد از تمام شدن سوار قطار شوید و به دهکده کوهستانی کوراکا در همان حوالی بروید. چون عصر همان روز فستیوال آتش بازی هیجان انگیزی در این دهکده برگزار خواهد شد.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد