بهترین دانشگاه های اسپانیا برای تحصیل

دانشگاه های اسپانیا برای تحصیل

تب و تاب تحصیل در مقاطع بالاتر خیلی ها را به فکر می اندازد تا یکی از بهترین شهرها و دانشگاه های دنیا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند اما در بین این همه دانشگاه خوب انتخاب کمی سخت می شود اینجاست که باید نشست و تحقیق کرد و دید که شرایط کدام یک از شهرها و دانشگاه ها با ما جور است! تا به حال شرایط تعدادی زیادی از معروف ترین دانشگاه های دنیا را برایتان گفتیم امروز هم به سراغ اسپانیا می رویم و درباره شرایط بهترین دانشگاه های این کشور حرف می زنیم تا اگر تا به حال تصمیمی برای تحصیل در اسپانیا داشته اید با فهمیدن ویژگی های بهترین دانشگاه های این کشور مصمم تر شوید. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا از بهترین دانشگاه های اسپانیا بیشتر بدانید.

دانشگاه های اسپانیا- جملات پرکاربرد اسپانیایی
مطالب مرتبط:
هزینه های سفر به سویل در اسپانیا
اگر به دنبال تاریخ اسپانیا هستید بخوانید!

خیال دارید اسپانیا را برای تحصیل انتخاب کنید؟ مطمئنا دوستانتان به این تصمیم شما حسادت می کنند چون قرار است به یکی از بهترین کشورهای دانشگاهی دنیا بروید. اسپانیا یکی از بزرگ ترین کشورهای دنیا و یکی از پربازدیدترین آن هاست و تعداد گردشگرانش حتی از تعداد جمعیتش هم بیشتر است پس تحصیل در این کشور هم فال است و هم تماشا! ترکیبی از بهترین دانشگاه های دنیا، سبک زندگی جذاب و این حقیقت که زبان اسپانیایی یکی از متداول ترین زبان های دنیاست باعث شده تا خیلی از دانشجویان بین المللی این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. اسپانیا کشور تضادهاست جایی که هم زرق و برق غرب اروپا را دارد و هم آرامش جنوب اروپا را. دانشگاه های قدیمی این کشور نشان می دهد که اسپانیا تاریخی بلندبالا در تحصیلات عالیه دارد ، حتما غافلگیر می شوید اگر بدانید قدیمی ترین دانشگاه اسپانیا در سال ۱۲۱۸  میلادی درست شده است. سیستم تحصیلات دانشگاهی اسپانیا در سال ۲۰۰۷ ی تغییر و تحول اساسی را تجربه کرد پس الان شرایط کاملا مناسب است تا در اینجا درس بخوانید و تا مرز حتی دانشمند شدن پیش بروید! کلا اسپانیا ۷۸ دانشگاه دارد که از بین آن ها ۵۷ دانشگاه، دولتی و ۲۷ دانشگاه خصوصی است، ۱۱ تا از آن ها هم در رنکینگ QS جزو ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا هستند. نیازی به گفتن نیست که بهترین دانشگاه های اسپانیا در مادرید و بعد از آن در بارسلونا هستند. حتما شما هم با ما هم عقیده هستید که تعریف و تمجید دیگر بس است  و بهتره برویم سر اصل مطلب!

دانشگاه بارسلونا

بهترین دانشگاه کشور با رتبه جهانی ۱۵۹! این دانشگاه در سال ۱۴۵۰ تاسیس شده و از قدیمی ترین دانشگاه های دنیاست. امروز حدود ۶۳ هزار دانشجو در مقاطع لیسانس و کارشناسی در ۱۸ دانشکده و حدود ۱۰۰ دپارتمان این دانشگاه ثبت نام می کنند. این دانشگاه در خیلی از رشته ها جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیاست و مهمترین دانشکده های آن پزشکی، حقوق، ریاضیات، زمین شنانی و شیمی هستند.

دانشگاه بارسلونا

دانشگاه مستقل مادرید

این دانشگاه در سال ۱۹۶۸ تاسیس شده و رتبه جهانی اش ۱۸۷ است. دانشگاه حدود ۳۶ هزار دانشجو و ۸ دانشکده دارد که بیشتر از همه دانشکده حقوق اش معروف است. دانشگاه از سه پردیس تشکیل شده و پردیس اصلی آن پردیس کاندوبلنکو است که در فاصله ۱۵ کیلومتری شمال مادرید قرار دارد. «فیلیپه ششم» که تا همین چند سال پیش پادشاه اسپانیا  بود دانشجوی همین دانشگاه بوده است پس مطمئنا دانشگاهی که محل تحصیل پادشاه بوده امکانات خوبی دارد!

فارغ التحصیلی

دانشگاه مستقل بارسلونا

این دانشگاه هم مثل دانشگاه قبل در سال ۱۹۶۸تاسیس شده، رتبه ۱۹۵ جهانی دارد و سومین دانشگاه اسپانیا در سطح جهانی است. دانشگاه حدود ۳۶ هزار دانشجو دارد و از معدود دانشگاه های اسپانیا است که پردیس مرکزی دارد و همه فعالیت های آکادمی، تحقیقاتی، فرهنگی و اجتماعی اش در همان محل انجام می شود. این پردیس در ۲۰ کیلومتری مرکز بارسلونا است و رفت و آمد به آن خیلی آسان است.

دانشگاه مستقل بارسلونا

دانشگاه کمپلوتنسه مادرید (University Complutense Madrid)

قدیمی ترین دانشگاه کشور و یکی از قدیمی ترین موسسات آموزشی کل دنیا! این دانشگاه در سال ۱۲۹۳ ساخته شد و در رتبه ۲۳۳ جهانی قرار دارد. دانشگاه بیش از ۸۶ هزار دانشجو دارد و از یک نظر دیگر هم منحصربفرد است و آن این که یکی از اولین دانشگاه های دنیا بود که به یک دانشجوی دختر مدرک دکترا داد آن هم در سال ۱۷۸۵!

دانشگاه کمپلوتنسه مادرید

دانشگاه ناوارا (University of Navarra)

این دانشگاه خصوصی در سال ۱۹۵۲ تاسیس شد و ۱۲ هزار ۷۰۰ دانشجوی لیسانس و فوق لیسانس دارد. پردیس های اصلی این دانشگاه در شهرهای «پامپلونا» و «سن سباستین» قرار دارند . در سال ۲۰۱۵ یک موزه هنرهای معاصر در آن افتتاح شد پس اگر علاقمند به تحصیل در رشته هنر هستید این دانشگاه می تواند گزینه خوبی باشد. دانشگاه در سال ۲۰۱۸ به رتبه ۲۷۰ جهانی رسید پس خیالتان راحت باشد که اینجا یکی از بهترین دانشگاه های دنیاست.

دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا (Universitat Politècnica de Catalunya)

می خواهید در رشته های مهندسی درس بخوانید؟ این دانشگاه که در شهر بارسلونا قرار دارد بزرگ ترین دانشگاه مهندسی کاتالونیا ست. هدف این دانشگاه از همان اول بر جهانی شدن بوده برای همین هم هست که الان بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی دوره دکترا و لیسانس کل کشور را دارد.

دانشگاه پلی ‌تکنیک کاتالونیا

دانشگاه چارلز سوم مادرید (Charles III University of Madrid)

دوست دارید در پایتختت اسپانیا تحصیل کنید؟ خیلی از رشته های دوره لیسانس و فوق لیسانس این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود و ۲۰ درصد دانشجویانش بین المللی هستند. اگر می خواهید در رشته های اقتصاد، مهندسی، وکالت، ارتباطات، علوم انسانی و اجتماعی درس بخوانید اینجا با توجه به تعداد دانشجویانی که دارد یکی از بهترین دانشگاه های اروپا و اسپانیاست.

دانشگاه چارلز سوم مادرید

دانشگاه فابرا پومپئو (Universitat Pompeu Fabra)

این دانشگاه جوان و مدرن در سال ۱۹۹۰ در بارسلونا  تاسیس شده و از بهترین دانشگاه های اروپاست. این دانشگاه برای آموزش از مدل های باکیفیت استفاده می کند و تحقیقاتی برجسته در پروژه های بین المللی و جهانی انجام می دهد. این دانشگاه یک مرکز تحقیقاتی در زمینه های علوم اجتماعی، علوم انسانی، ارتباطات و آی تی دارد.

دانشگاه فابرا پومپئو

دانشگاه پلی تکنیک والنسیا (Polytechnic University of Valencia)

این دانشگاه در سال ۱۹۶۸ در شهر والنسیا تاسیس شده و بر روی علوم و تکنولوژی تمرکز دارد. دانشگاه از ۳ پردیس و۱۴ مدرسه و دانشکده تشکیل شده است. پردیس «ورا» در والنسیا قرار دارد و امکانات تفریحی، ورزشی و آموزشی خوبی را در زمینی به مساحت حدود ۸۰۰ هزار متر مربع فراهم کرده است.

دانشگاه پلی تکنیک والنسیا

دانشگاه ساراگوسا (Universidad de Zaragoza)

این دانشگاه در سال ۱۵۴۲ در شهر ساراگوسا تاسیس شده و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اسپانیاست. دانشگاه با ۲۲ دانشکده ۴۰ هزار دانشگاه دارد و تنها دانشگاه عمومی این ناحیه است. پردیس های این دانشگاه در سه نقطه مختلف شهر قرار دارد پس می توانید محل اقامت خودتان را در جایی قرار دهید که به پردیس محل تحصیلتان نزدیک باشد.

منبع: topuniversities.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code