بلیط هواپیما

بهترین دانشگاه های فرانسه برای تحصیل

دانشگاه های برتر فرانسه برای تحصیل

فرانسه یکی از محبوب ترین مقاصد دنیا برای تحصیل است و ۳۱ دانشگاه و موسسه آموزشی این کشور در لیست بهترین دانشگاه های دنیا هستند که تعدادی از آن ها در پاریس و بقیه در دیگر شهرهای این کشور پراکنده اند. پاریس یکی از پربازدیدترین شهرهای دنیاست و حتی آن را یکی از زیباترین شهرهای جهان هم می دانند پس مطمئنا تحصیل در آن می تواند خیلی لذتبخش و رویایی باشد هر چند دیگر شهرهای فرانسه هم دانشگاه های برتر زیادی را در خود جای داده اند. اگر آرزو دارید که در فرانسه تحصیل کنید مطمئنا دوست دارید بدانید که کدام یک از دانشگاه های این کشور بهتر هستند، دلتان می خواهد دانشگاه های برتر این کشور را کشف کنید و بهترین تحصیل را در فرانسه داشته باشید. مطمئنا دانستن رتبه بندی دانشگاه ها به دانشجویان و محققان کمک می کند تا کیفیت تحصیل در دانشگاه های مختلف را با هم مقایسه و بهترین داشنگاه های جهان را شناسایی کنند. رتبه بندی دانشگاه های با فاکتورهای مشخصی معلوم می شود؛ برخی از رتبه بندی ها فقط روی کیفیت تحقیقات دانشگاه ها تمرکز دارند در حالی که برای بقیه رتبه بندی ها شاید کیفیت آموزش از فاکتورهای دیگر مهمتر باشد. البته دانشجویان برای انتخاب محل تحصیل فقط نباید به رتبه جهانی آن دانشگاه نگاه کنند و باید فاکتورهای دیگر مثل فرصت های کارآموزی، زبان آموزش و یا مکان تحصیل را هم در نظر بگیرند. بعد از بررسی این موارد می فهمید که بهترین دانشگاه برای شما لزوما دانشگاهی با رتبه های بالای جهانی نیست. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با بهترین دانشگاه های فرانسه آشنا شوید.

بهترین دانشگاه های فرانسه برای تحصیل

دانشگاه اکول نرمال سوپریور (Ecole Normale Supérieure)، پاریس

مطالب مرتبط:
چطور می توانید پاریس را با حال و هوای دهه ۲۰ تجربه کنید!
کارهای هیجانی اما عجیب در پاریس

این دانشگاه که در محله لاتین پاریس قرار دارد در سال ۲۰۱۷ رتبه اول دانشگاه های فرانسه و رتبه ۴۳ دانشگاه های دنیا را پیدا کرد. این دانشگاه که در سال ۱۷۹۳ تاسیس شده یکی از دانشگاه های رقابتی و معتبر این کشور است و در علوم انسانی و علوم مختلف بسیار قوی عمل می کند. حتما اگر بهتان بگوییم ۳۱ نفر از فارغ التحصیلان این دانشگاه موفق به کسب جایزه نوبل شدند به چشم دیگری به این دانشگاه نگاه می کنید. البته فیلسوف هایی مثل میشل فوکو و ژاک دریدا هم در این دانشگاه تحصیل و مدرک خود ا از اینجا گرفتند. این دانشگاه در ابتدا برای تربیت معلم تاسیس شد اما امروز به آموزشگاهی برای تربیت محققان و استادان تبدیل شده است.

دانشگاه اکول نرمال سوپریور

مدرسه پلی تکنیک (Ecole Polytechnique)، پاریس

این دانشگاه معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه فنی مهندسی فرانسه است و در سال ۲۰۱۷ رتبه جهانی ۵۹ را کسب کرد. این دانشگاه در ۳۰ کیلومتری خارج مرکز پاریس قرار دارد و محوطه آن ۱۲۰ هکتار فضای سبز برای حدود ۴۶۰۰ دانشجو دارد.

مدرسه پلی تکنیک

دانشگاه پیر و ماری کوری (Université Pierre et Marie Curie)، پاریس

این دانشگاه با ۱۰ رتبه پیشرفت در سال ۲۰۱۷ به رتبه ۱۳۱ جهانی رسید. دانشگاه در گذشته یکی از شعبه های دانشگاه پاریس بود اما در سال ۱۹۷۱ از این دانشگاه جدا شد و دانشگاهی مستقل را تاسیس کرد. امروز این دانشگاه تبدیل به یکی  بزرگ ترین مجموعه های علمی و پزشکی فرانسه شده و ۳۴ هزار دانشجو دارد که ۲۰ درصد آن ها بین المللی هستند. دانشگاه پاریس سیزده شعبه مختلف داشته که تعدادی از آن ها در سال ۱۹۷۱ از این دانشگاه جدا شدند.

دانشگاه پیر و ماری کوری

دانشگاه École Normale Supérieure، لیون

این دانشگاه همیشه در حال تلاش برای بالا بردن رتبه جهانی خود است و موفق شد در سال ۲۰۱۷ با ۲۰ رتبه پیشرفت نسبت به سال قبل به رتبه ۱۵۷ جهان برسد. اینجا یک موسسه دولتی برای نخبه هاست که دانش پژوهان و معلمان زیادی را در زمینه علوم انسانی و دیگر علوم تربیت می کند.

دانشگاه École Normale Supérieure

دانشگاه CentraleSupélec، پاریس

این دانشگاه رتبه مشترک ۱۶۴ را در دنیا آورد و در اول ژانویه ۲۰۱۵ با ترکیب دو دانشگاه Ecole Centrale Paris و Supélec به وجود آمد. بر اساس سرشماری های بسیاری که انجام شده این دانشگاه در بین سه دانشگاه برتر مهندسی فرانسه قرار دارد. شغل های مهندسی از پردرآمدترین شغل ها در فرانسه هستند برای همین این دانشگاه دانشجویان زیادی دارد.

دانشگاه CentraleSupélec

مؤسسه مطالعات سیاسی (Sciences Po)، پاریس

این دانشگاه مرکز تحقیقات دولتی و آموزش عالی در شهر پاریس است که دانشکده های حقوق، اقتصاد، دانش اجتماعی، سیاست، تاریخ و رشته های مرتبط دارد و در سال ۲۰۱۷ موفق شد رتبه ۲۲۰ جهانی خود را حفظ کند. این دانشگاه دارای ۱۳ هزار دانشجو هست  که نیمی از آن ها بین المللی و از ۱۵۰ کشور مختلف هستند.

مؤسسه مطالعات سیاسی

دانشگاه Grenoble-Alpes، گرونوبل

این داشنگاه رتبه ۲۳۶ را کسب کرده و در ژانویه سال ۲۰۱۶ ازترکیب دو دانشگاه دیگر به وجود آمد اما موسسه اولیه آن قدمت طولانی ای دارد و در سال ۱۳۳۹ تاسیس شده بود.

دانشگاه Grenoble-Alpes

دانشگاه پاریس سود (Paris-Sud 11)، پاریس

این دانشگاه یکی از شعبه های دانشگاه پاریس بود که در سال ۱۹۷۱ از آن جدا شد. دانشگاه پردیس های دانشگاهی زیادی دارد که بیشتر در جنوب پاریس هستند. دانشگاه «پاریس سود» بیشتر به خاطر داشتن رشته های علوم و ریاضی معروف شده و موفق شد در سال ۲۰۱۷ به رتبه ۲۴۲ دنیا برسد. از افتخارات این دانشگاه که یکی از معتبرترین دانشگاه های فرانسه است ۴ مدال فیلدز و دو جایزه نوبل است.

دانشگاه پاریس سود

دانشگاه پانتئون-سوربن (Panthéon-Sorbonne)، پاریس

این دانشگاه هم یکی از شعبه های دانشگاه پاریس بود که در سال ۱۹۷۱ ازاین دانشگاه جدا شد. امروز این دانشگاه یکی از بزرگ ترین دانشگاه های کشور است و حدود ۴۰ هزار دانشجو  دارد. این دانشگاه قرار است در ژانویه سال ۲۰۱۸ با UPMC ترکیب شود و دانشگاه سوربن جدید را به وجود بیاورد. دانشگاه پانتئون-سوربن از مهمترین مراکز تحقیقاتی و آموزشی دنیا به حساب می آید برای همین دانشجویان خارجی زیادی در آن مشغول به تحصیل هستند.

منبع: topuniversities.com

بهترین دانشگاه های فیلیپین برای تحصیل
بهترین دانشگاه های فیلیپین برای تحصیل
معرفی بهترین شهرهای آسیا برای تحصیل
معرفی بهترین شهرهای آسیا برای تحصیل
تحصیل در دانشگاه های مالزی بدون مدرک زبان، کنکور و ارزان!
تحصیل در دانشگاه های مالزی بدون مدرک زبان، کنکور و ارزان!
بهترین دانشگاه های نیوزلند برای تحصیل
بهترین دانشگاه های نیوزلند برای تحصیل