بلیط هواپیما

بهترین دانشگاه های مالزی برای تحصیل

دانشگاه های مالزی

خیلی ها دوست دارند که در دانشگاه های معتبر خارج از کشور تحصیل کنند و دنبال این هستند تا در مورد بهترین دانشگاه های دنیا تحقیق کنند تا دانشگاه باب میل خودشان را پیدا کنند. مالزی از آن کشورهایی است که می توانید برای تحصیل روی آن حساب کنید. با گشت و گذار در جنوب دریای چین فرهنگ ها و جغرافی های متنوع ای می بینید که در میان آن ها مالزی هم از لحاظ چشم اندازها و هم از نظر مردمانش یک کشور خاص و منحصربفرد است. با انتخاب مالزی برای تحصیل زیبایی های طبیعی این کشور را در جنگل های بارانی باستانی، پارک های ملی و سواحل باشکوه کشف می کنید. این زیبایی ها در محیط های شهری هم پیدا می شوند؛ بازارها و مساجد رنگارنگ، مکان های مقدس و فستیوال های شادی که به صورت سنتی و مدرن در فرهنگ مالزی جشن گرفته می شود. مالزی که از نظر سیاسی ثبات زیادی دارد دانشگاه هایی با رنکیگ بالای زیادی را در خود جای داده است. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا تعدادی از بهترین دانشگاه های مالزی را به شما معرفی کنید.

دانشگاه های مالزی

دانشگاه مالایا (Universiti Malaya)

اگر فقط بهترین دانشگاه هر کشور راضی تان می کند یک راست به کووالالامپور بروید و در دانشگاه مالایا ثبت نام کنید. این دانشگاه در عین حال که بهترین دانشگاه مالزی است قدیمی ترین دانشگاه این کشور هم هست. در رتبه بندی QS سال ۲۰۱۸ با ۱۹ رتبه پیشرفت موفق شد رتبه ۱۱۴ را بیاورد. حدود ۱۷ هزار نفر در این دانشگاه تحصیل می کنند که ۳۷۰۰  نفر از آن ها از کشورهای دیگر به اینجا آمده اند تا در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند. اگر دلتان می خواهد در رشته های مهندسی تحصیل کنید می توانید روی این دانشگاه حساب کنید چون رتبه مهندسی آن ۸۳ است.

دانشگاه مالایا

دانشگاه پوترا مالایا (Universiti Putra Malaysia)

این دانشگاه امسال هم به پیشرفتش ادامه داد و با حدود ۴۰ رتبه پیشرفت به جایگاه ۲۲۹ ام دنیا رسید، البته همچنان هم دومین دانشگاه برتر مالزی است. این دانشگاه که در شهر سردانگ مالزی قرار دارد از دانشگاه های تحقیقاتی است و در سال ۱۹۳۱ به عنوان یک مدرسه کشاورزی تاسیس شده است. این دانشگاه در ۱۹ رشته مختلف رتبه جهانی دارد اما در رشته کشاورزی و جنگلداری در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیاست.

دانشگاه پوترا مالایا

دانشگاه ملی مالزی (Universiti Kebangsaan Malaysia)

اگر خیال دارید این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کند باید به ۳۵ کیلومتری جنوب کوالالامپور و شهر زیبا و سرسبز بنگی بزنید. این شهر آنقدر زیباست که در آن هم تحصیل می کنید و هم طبیعت گردی!  این دانشگاه رتبه ۲۳۰ جهانی و حدود ۲۷ هزار دانشجو دارد که بیشتر آن ها در رشته های سیاسی، مهندسی، حقوق و سیاسی تحصیل می کنند. دانشکده پزشکی آن در حومه منطقه «چراس» قرار دارد و حتی در خود کوالالامپور هم شعبه ای از این دانشگاه هست.

دانشگاه ملی مالزی

 دانشگاه تکنولوژی مالزی (Universiti Teknologi Malaysia)

این دانشگاه که در شهر جوهور بهرو قرار دارد با رتبه ۲۵۳ از بهترین دانشگاه های دنیاست. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه فنی مهندسی دولتی کشور است، امکانات و اساتید خوبی در رشته های فنی دارد و هر رشته فنی ای که فکرش را می کنید در آن آموزش داده می شود. البته اگر می خواهید در رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی برق و مهندسی شیمی تحصیل کنید که چه بهتر! چون این دانشگاه در این رشته ها جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیاست.

دانشگاه تکنولوژی مالزی

دانشگاه علوم مالزی (Universiti Sains Malaysia)

دانشگاه علوم مالزی در حال حاضر رتبه ۲۶۴ دنیا را دارد و در رشته های مهندس معدن و مهندسی شیمی در لیست ۵۰ دانشگاه برتر دنیاست. این دانشگاه سه پردیس مختلف دارد که پردیس اصلی آن در شهر پنانگ، پردیس سلامت آن در ایالت کلانتان و پردیس مهندسی آن در شهر Nibong Tibal قرار دارد. البته خبر خوبی هم برایتان داریم و آن اینکه قرار است به زودی پردیس جهانی آن در کوالالامپور باز شود.

دانشگاه علوم مالزی

دانشگاه تکنولوژی پتروناس (Universiti Teknologi Petronas)

زمان زیادی از تاسیس این دانشگاه نمی گذرد و در سال ۱۹۹۷ تاسیس شده است. این دانشگاه که اسمش در ابتدا موسسه تکنولوژی پتروناس و یکی از شعبه های فرعی شرکت پتروناس بوده در زمینه های مهندسی، علوم و تکنولوژی تدریس می کند. در اینجا می توانید در ۵ رشته مهندسی و ۳ رشته کارشناسی ارشد تحصیل کنید.

دانشگاه تکنولوژی پتروناس

دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی (International Islamic University Malaysia)

اولین بار نخست وزیر مالزی در سال ۱۹۸۲ تصمیم به ساخت این دانشگاه گرفت و یک سال بعد آن را تاسیس کرد. در این دانشگاه مشکلی از بابت زبان ندارید چون اگر زبان انگلیسی بلد باشید به راحتی می توانید تحصیل در آن را شروع کنید.از آنجایی که این دانشگاه اسلامی است خانوم ها باید در آن پوشش اسلامی داشته باشند. این دانشگاه دو پردیس مختلف دارد و پردیس اصلی آن در شمال کوالالامپور است. در این دانشگاه هم می توانید در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنید. اگر دلتان می خواهد در اینجا ادامه تحصیل بدهید باید در آزمون تافل رتبه ۵۵۰ بیاورید.

دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی

دانشگاه صنعتی مارا (Universiti Teknologi MARA)

این دانشگاه زمینه های تحصیل در رشته کارشناسی ارشد را در سال ۱۹۹۹ فراهم کرد و از آن زمان تعداد رشته های آن در این مقطع روز به روز زیاد شد تا اینکه امروز ۶۰ رشته ارشد در علوم و تکنولوژی، تجارت و مدیریت، و علوم اجتماعی و انسانی تدریس می شود. در ۵ سال گذشته هر سال ۱۰۰۰ نفر به تعداد دانشجوهای این دانشگاه اضافه می شود و این به خوبی نشان می دهد که این دانشگاه چقدر محبوب است.

دانشگاه صنعتی مارا

دانشگاه مالتی مدیا (Multimedia University)

دوست دارید در زمینه های «علوم چند رسانه ای» و «مدیریت» متخصص و حرفه ای شوید؟ به دانشگاه مالتی مدیا در کوالامپور بروید. این دانشگاه در سال ۱۹۹۶ تاسیس شده و اولین دانشگاه خصوصی و در عین حال بین المللی مالزی بوده است. این دانشگاه دو پردیس مختلف در ملاکا و سایبر جایا دارد و اگر در این شهرها باشید هم می توانید تحصیل در این دانشگاه را تجربه کنید.

منبع: topuniversities.com

بهترین دانشگاه های سوئد برای تحصیل
بهترین دانشگاه های سوئد برای تحصیل
بهترین دانشگاه های کلمبیا برای تحصیل
بهترین دانشگاه های کلمبیا برای تحصیل
بهترین دانشگاه های ژاپن برای تحصیل
بهترین دانشگاه های ژاپن برای تحصیل
بهترین دانشگاه های لندن برای تحصیل
بهترین دانشگاه های لندن برای تحصیل