بهترین دانشگاه های مجارستان برای تحصیل

بهترین دانشگاه های مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای زیبا در مرکز اروپا است. در این کشور تدریس به زبان انگلیسی است و همین موضوع باعث شده یکی از دلایل انتخاب این کشور برای تحصیل باشد که متقاضیان زیادی دارد یک دلیل دیگر اعتبار علمی و قدمت دانشگاه های این کشور است و همچنین هزینه های زندگی مناسب، امکانات فراوان برای زندگی راحت و چند دلیل دیگر این کشور را در رده کشورهایی قرار می دهد که گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل است. پایخت مجارستان شهر بوداپست است که یکی از زیباترین شهرهای اروپایی به حساب می آید و واحد پول کشور مجارستان فورینت است و یک دلار معادل ۳۳۰ فورینت است. در این بخش بهترین دانشگاه های مجارستان را معرفی می کنیم.

معرفی دانشگاه های مجارستان

معرفی دانشگاه های مجارستان

مطالب مرتبط:
بی دلیل به مجارستان « پاریس شرق» نمی‌گویند!
این جاذبه ها را در سفر به مجارستان حتما ببینید

در دانشگاه های مجارستان دانشجویان خارجی این امکان را دارند که در تمامی رشته های پزشکی یا فنی مهندسی تحصیل کنند معرفی بهترین دانشگاه های مجارستان که در رشته های مورد نظر دروس را ارائه می دهند کمک خوبی به کسانی است که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند. در این کشور یک دانشگاه ۶ زبانه وجود دارد که تنها دانشگاه شش زبانه اروپا است و رشته های فنی و مهندسی در این دانشگاه به زبان های آلمانی، انگلیسی، ایتالیایی، فرانسه، مجاری و روسی ارائه می شود که در این دانشگاه هر دانشجویی می تواند زبان مورد نظر خود را انتخاب کرده و ادامه تحصیل دهد. این دانشگاه دارای راکتور تحقیقاتی است و فرصت های تحقیقاتی زیادی به دانشجویانش اختصاص می دهد. دانشگاه فنی بوداپست مجارستان یکی دیگر از دانشگاه های خوب مجارستان است که استادان مجرب و حرفه ای دارد و یک افتخار دیگر دانشگاه دریافت ۹ جایزه نوبل است. در ادامه بهترین دانشگاه های مجارستان را به شما معرفی می کنیم.

بهترین دانشگاه های مجارستان
 • دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست

یکی از معروف ترین دانشگاه های فنی و مهندسی در اروپای مرکزی دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست است که در سال ۱۷۸۲ بنا شده و همان طور که گفته شد به ۶ زبان آلمانی، ایتالیایی، انگلیسی، فرانسوی و روسی در آن دروس رشته های گوناگون تدریس می شود.

رشته های موجود در این دانشگاه در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا شامل: رشته های ساختمان، طراحی منطقه ای و شهری، پلاستیک صنعتی، رشته های شیمی آلی و بیولوژیک، تکنولوژی غذایی، رشته های راه و راه آهن، سازه، رشته  قدرت، مهندسی نرم افزار، مهندسی سخت افزار، مهندسی کامپیوتر، میکروالکترونیک، کنترل و تجهیزات، رشته های تولید، مدیریت صنعتی، صنایع غذایی و شیمیایی،‌ ریاضیات، رشته های مهندسی حمل و نقل، مهندسی هسته ای، تکنولوژی هسته ای، تربیت معلم، مدیریت، ارتباطات و چندین رشته دیگر از جمله رشته هایی هستند که در دانشکده های این دانشگاه تدریس می شوند.

هزینه شهریه در مقطع کارشناسی برای هر سال ۶۰۰۰ یورو است و برای مقطع کارشناسی ارشد مبلغ  ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ یورو است و در دوره دکترا هم حدودا همین مبلغ است که در این دوره ها بصورت اقساط در دو قسط دریافت می شود. دانشکده های این دانشگاه که یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان است همه دارای امکانات خوبی هستند.

دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست
 • دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های مجارستان دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس است که از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور در  در جنوب کشور مجارستان و در شهر میشکولس است. این دانشگاه که در محدوده مرز کشور کرواسی است تحصیل در آن به زبان انگلیسی و مجاری است و گروه های تحصیلی فنی و مهندسی و رشته های هنر و موسیقی و حقوق در آن به تحصل مشغول هستند. همچنین در این دانشگاه رشته ی کامپیوتر به زبان انگلیسی تدریس می شود و رشته ی موسیقی به هر دو زبان مجاری و انگلیسی است، رشته ی حقوق به زبان مجاری و انگلیسی و رشته های علوم انسانی هم به زبان انگلیسی و مجاری تدریس می شود. شهریه ی مقطع لیسانس برای هر سال ۶۰۰۰ یورو است و هزینه های زندگی و اقامت در شهر میشکولس مجارستان نسبتا پایین است و برای دانشجویان مناسب است. این دانشگاه از بهترین دانشگاه های مجارستان برای ادامه تحصیل دانشجویان غیر بومی است.

دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست
 • کالج بین المللی بوداپست

یکی دیگر از قدیمی ترین مراکز آموزشی و موسسات آموزش عالی مجارستان که از بهترین دانشگاه های مجارستان هم هست کالج بین المللی بوداپست است که در آن دوره های پیش دانشگاهی و آماده سازی پیش پزشکی هم برگزار می شود و یکی از مراکز معتبر علمی اروپایی است. شهریه دوره تحصیلی برای یک سال در این کالج ۶۰۰۰ یورو است.

دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس
 • دانشگاه علوم پزشکی سملوایز بوداپست

اگر قصد دارید یک دانشگاه با قدمت بالا و معتبر را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید دانشگاه علوم پزشکی سملوایز بوداپست بهترین گزینه است. این دانشگاه که از معتبرترین مراکز علمی و دانشگاههای علوم پزشکی مرکز اروپا در پایتخت کشور مجارستان است به اسم پروفسور سملوایز کاشف وایتکس است و مورد تایید ایران است. در این دانشگاه رشته های تحصیلی به زبان های آلمانی و انگلیسی و مجاری تدریس می شود. رشته هایی که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تدریس می شود شامل: رشته ی رشته ی پزشکی، رشته دندان پزشکی، داروسازی، پرستاری، مامایی، فیزیوتراپی، تربیت بدنی است. این دانشگاه از بهترین دانشگاه های مجارستان در تمام مقاطع است.

کالج بین المللی بوداپست
 • دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورجی

دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورجی که در شهر سگد قرار دارد یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان در یک نقطه زیبا و جذاب این کشور است. سگد شهر کوچکی در حاشیه رودخانه دانوب است. رتبه این دانشگاه  ۲۰۰  است و تدریس کلیه رشته ها در آن به زبان انگلیسی و مجارستانی است.

دانشگاه علوم پزشکی سملوایز بوداپست
 • دانشگاه علوم پزشکی پچ

دانشگاه علوم پزشکی پچ از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های مجارستان است که در مرکز شهر پچ قرار دارد. این دانشگاه ۶۴۲ سال قدمت دارد و از پیشرفته ترین و معروف ترین دانشگاه های تحقیقاتی کشور مجارستان است. رشته های ارائه شده در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای این دانشگاه شامل: رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی است.

دانشگاه علوم پزشکی پچ
 • دانشگاه اتوش لورند در بوداپست

دانشگاه اتوش لورند در بوداپست در سال ۱۶۳۵ در شهر بوداپست بوسیله پیتر پازمانی ایجاد شد که اوایل فقط دانشکده هنر و الهیات بود ولی بعدها دانشکده حقوق و دانشکده پزشکی هم در آن بوجود آمد. تدریس در دانشگاه اتوش لورند بوداپست به زبان های انگلیسی و مجاری است و این دانشگاه که یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان است در رشته های زیست شناسی، ادبیات و زبان شناسی دانشجو می پذیرد.

دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورجی
 • کالج مک دانیل بوداپست

این دانشگاه در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد و یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان در رشته های اقتصاد، مدیریت بازرگانی، علوم سیاسی، علوم سیاسی و اقتصاد، ارتباطات، تاریخ هنر، مطالعات ارتباطات بین الملل، روزنامه نگاری و رسانه های جدید،هنرهای تجسمی است.

 • کالج سوینبرن بوداپست

این کالج که در شهر بوداپست قرار دارد شعبه ای از دانشگاه سوینبرن استرالیا است و از بهترین دانشگاه های مجارستان است که در مقطع کارشناسی تدریس به زبان انگلیسی است و رشته های مدیریت توریسم، مدیریت اطلاعات دانشجو می پذیرد.

دانشگاه هنر بوداپست
 • کالج چمپلین بوداپست

این کالج هم در شهر بوداپست قرار دارد و یکی از شعبه های دانشگاه ورمونت آمریکا است که در رشته های مدیریت، مخابرات، مدیریت هتل داری و رستوران و چند رشته دیگر دانشجو می پذید و یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان محسوب می شود. شهریه هر سال تحصیلی برای مقطع کارشناسی ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو است.

 • دانشگاه علوم پزشکی دبرسن

در این دانشگاه رشته های پزشکی و دندان پزشکی به زبان انگلیسی برگزار می شود در هر سه مقطع  کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا کلاس برگزار می شود و رشته های پزشکی، دندان پزشکی در آن تدریس می شود. این دانشگاه ها تعدادی از بهترین دانشگاه های مجارستان بود که معرفی شد.

دانشگا ه های مجارستان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد