بلیط هواپیما

بهترین دانشگاه های پاریس برای تحصیل

دانشگاه های پاریس

وقتی حرف از سفر به یک مقصد رویایی می شود یکی از شهرهایی که همیشه به ذهن می رسد، پاریس فرانسه است. پاریس پر از فرهنگ، هنر، تفریح و همه ی آن چیزهایی است که یک گردشگر به آن نیاز دارد. اما جالب است بدانید که زندگی دانشجویی در پاریس نیز بسیار هیجان انگیز می باشد. مهم نیست که چه رشته ای می خوانید و یا در کدام منطقه از پاریس زندگی می کنید اما دانشگاه های پاریس آنچنان متنوع هستند و زندگی دانشجویی در این کشور آنقدر هیجان انگیز است که افراد زیادی برای تحصیل فرانسه و شهر پاریس را انتخاب می کنند. محله های زیادی در پاریس وجود دارند که دانشگاه ها در آن واقع هستند که البته برخی از آن ها نیز در حومه های شهر وجود دارند. در ادامه الی گشت برخی از دانشگاه های پاریس را برایتان معرفی می کند که جزو برترین دانشگاه های فرانسه می باشند. با ما همراه باشید.

پاریس فرانسه

۱- دانشگاه نرمال سوپریور | Ecole Normale Supérieure

مطالب مرتبط:
چطور می توانید پاریس را با حال و هوای دهه ۲۰ تجربه کنید!
بدون لپ تاپ به این کافه های پاریس نروید!

دانشگاه نرمال سوپریور در محله لاتین پاریس قرار دارد که در سال ۱۷۹۳ تاسیس شده است. در آخرین رده بندی دانشگاه ها، این مورد به رتبه ۴۳ دست یافت. رشته های انسانی و علوم در این دانشگاه تدریس می شوند که بسیاری از فارغ التحصیلان آن موفق به کسب جایزه نوبل شده اند. این دانشگاه در نزدیکی کلیسای معروف نتردام و باغ لوکزامبورگ واقع است که به جذابیت آن افزوده است.

دانشگاه نرمال سوپریور

۲- دانشگاه پلی تکنیک | École Polytechnique (ParisTech) 

رتبه این دانشگاه ۵۹ در جهان می باشد و بالاترین رتبه اش را در رده بندی دانشگاه ها برای رشته های ریاضی کسب کرد که آن هم رتبه ۲۲ بود. دانشگاه در حال حاضر در جنوب شهر پاریس قرار گرفته که بیش از ۴۶۰۰ دانشجو و استاد دارد. محیط دانشگاه ۱۶۰ هکتار می باشد و امکانات ورزشی و تفریحی زیادی در آن دیده می شود.

دانشگاه پلی تکنیک

۳- دانشگاه پیر و ماری کوری | Université Pierre et Marie Curie (UPMC)

دانشگاه پیر و ماری کوری یکی از بهترین دانشگاه هایی است که در آن رشته های مربوط به علوم و پزشکی با بیش از ۱۲۵ آزمایشگاه تدریس می شود. این دانشگاه از سال ۱۹۷۱ افتتاح شد و در حال حاضر حدود ۳۴ هزار نفر دانشجو دارد که چیزی بالغ بر ۲۰% آن ها دانشجویان بین المللی می باشند. دانشگاه پیر و ماری کوری در منطقه لاتین پاریس و در کنار موزه ملی تاریخ طبیعی و رودخانه سن واقع می باشد.

دانشگاه پیر و ماری کوری در فرانسه

۴- دانشگاه علوم پاریس |  The Institute d’Etudes Politiques de Paris

دانشگاه علوم پاریس که به Sciences Po Paris نیز معروف می باشد در حوزه علوم انسانی و اجتماعی بسیار معروف می باشد که حدود ۳۵% از بودجه اش را صرف تحقیقات با همین محوریت می کند. در حال حاضر این دانشگاه دارای ۷ مجموعه و محوطه می باشد که در کل فرانسه وجود دارند.

دانشگاه علوم پاریس

۵- دانشگاه پاریس-سود (جنوبی) ۱۱ | Université Paris-Sud 11

این دانشگاه افتخارش را از میان رشته های متنوع اش کسب می کند که در جنوب شهر پاریس می باشد. محوطه علمی Orsay دورترین قسمت دانشگاه از شهر پاریس است که با مساحتی حدود ۲۰۰ هکتار، پوشیده از درختان و باغ گیاه شناسی می باشد. دانشکده پزشکی این دانشگاه البته نزدیک تر می باشد که از مرکز شهر تنها یک ساعت فاصله دارد.

دانشگاه پاریس-سود

۶- دانشگاه پنتئون-سوربن | Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne

یکی دیگر از دانشگاه های پاریس پنتئون-سوربن می باشد که رشته هایی نظیر حقوق و رشته های اقتصادی در کنار رشته های مربوط به هنر و علوم انسانی در آن تدریس می شود. رشته های مربوط به باستان شناسی نیز در حوزه تخصصی این دانشگاه می باشند. دانشگاه پنتئون-سوربن نیز در منطقه لاتین پاریس واقع است.

دانشگاه پنتئون-سوربن

۷- دانشگاه تکنولوژی پاریس | École des Ponts ParisTech

این دانشگاه که به دلیل نوآوری و اختراعاتش مشهور می باشد، رشته هایی را در زمینه مهندسی، مدیریت، اقتصاد، حمل و نقل، برنامه ریزی شهری ومحیط  زیست ارائه می دهد. محوطه اصلی دانشگاه با قطار ۲۰ دقیقه با مرکز شهر پاریس فاصله دارد که باعث شده دانشجویانی که تمایل دارند در مرکز شهر زندگی کنند، مشکلی از بابت رفت و آمد نداشته باشند. این دانشگاه برای دانشجویان امکانات اقامتی در خود دانشگاه و دیگر نقاط شهر پاریس فراهم می کند.

دانشگاه تکنولوژی پاریس

۸- دانشگاه پاریس-سوربون | Université Paris-Sorbonne

این دانشگاه یکی از بنیانگذاران اتحادیۀ دانشگاه سوربن است (یکی دیگر از گروه های برجسته دانشگاه های فرانسه که شامل UPMC می باشد) و دارای دانشکده های هنر، زبان و علوم انسانی از دانشگاه اصلی پاریس می باشد. این مورد از دانشگاه های پاریس نیز در محله لاتین پاریس قرار دارد، که دانشجویان بومی و بین المللی زیادی را به خود جذب می کند. بخش فرهنگی دانشگاه هر سه ماه یک بار رویدادهای بسیار متفاوت فرهنگی و هنری برگذار می کند که به جذابیت های آن افزوده است. این رویدادها شامل اپراهای فرهنگی، نمایش های متفاوت، مسابقات شعر خوانی و موسیقی و … می باشند.

دانشگاه پاریس-سوربون

۹- دانشگاه دیدرو |Université Paris Diderot (Paris 7) 

دانشگاه پاریس دیدرو در حال حاضر رتبه ۳۰۵ در جهان است که چند خیابانی پایین تر از کتابخانه ملی فرانسه و در کنار رودخانه سن واقع می باشد. محل دانشگاه از سال ۲۰۱۲ به این منطقه منتقل شد که از هیاهوی منطقه لاتین پاریس که پر از دانشگاه های مختلف می باشد کمی دورتر باشد. مسئولین اعتقاد داشتند که علاوه بر محیط شهری کمی آرامش و سکوت برای دانشجویان بسیار مفید می باشد. حدود ۲۹ هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند که حدودا ۳۵% آن ها دانشجویان خارجی می باشند. طیف وسیعی از رشته ها از جمله پزشکی، دندانپزشکی، هنر و علوم انسانی و علوم اجتماعی در دانشگاه دیدرو تدریس می شوند که می توانید از آن ها بهره ببرید.

دانشگاه دیدرو

۱۰- دانشگاه دافین |Université Paris Dauphine 

دانشگاه دافین یکی از دانشگاه های پاریس است که در حوزه های متفاوتی نظیر اقتصاد، ریاضی، تجارت، فناوری اطلاعات، حقوق و علوم اجتماعی دارای رشته های متنوعی می باشد. دانشگاه در سه منطقه از پاریس وجود دارد. محوطه اصلی در نزدیکی طاق پیروزی پاریس (یک ویدئو از طاق پیروزی) است و حدود ۸۸۰۰ دانشجو به همراه ۵۶۹ استاد می باشد. یک مدرسه کوچک خبرنگاری و یک مرکز تجارت نیز در منطقه تجاری پاریسین وجود دارد.

دانشگاه دافین

منبع: topuniversities.com

بهترین دانشگاه های فیلیپین برای تحصیل
بهترین دانشگاه های فیلیپین برای تحصیل
تحصیل در دانشگاه های مالزی بدون مدرک زبان، کنکور و ارزان!
تحصیل در دانشگاه های مالزی بدون مدرک زبان، کنکور و ارزان!
بهترین دانشگاه های سنگاپور برای تحصیل
بهترین دانشگاه های سنگاپور برای تحصیل
بهترین دانشگاه های سوئیس برای تحصیل
بهترین دانشگاه های سوئیس برای تحصیل