بلیط هواپیما

بهترین دانشگاه های چین برای تحصیل

بهترین دانشگاه های چین

اگر قصد دارید در برای ادامه تحصیل به کشور باستانی چین سفر کنید و در کنار آشنایی با فرهنگ و تمدن و تاریخ این کشور دارای تاریخ پر فراز و نشیب و طولانی در یکی از دانشگاه های آن مقاطع تحیلی بالا را طی کنید با الی گشت همراه باشید. با ما باشید تا چند دانشگاه برتر را به شما معرفی کنیم و از برخی ویژگی ها و مزایای این دانشگاه ها برایتان بگوییم. انتخاب کشور چین برای ادامه تحصیل می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد اما پیش از آن حتمت باید دقت داشته باشید که چه رشته و چه دانشگاه و چه شهری را برای ادامه تحصیل و زندگی موقت تا پایان دوره تحصیل انتخاب می کنید تا بتوانید با خیال راحت و با صرف کمترین هزینه و انرژی و زمان نتیجه مطلوب و لازم را برده باشید. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا چند تا از بهترین دانشگاه های چین را به شما معرفی کنیم.

چین

دانشگاه پکن

مطالب مرتبط:
جشنواره بین المللی گردشگری در پکن برگزار شد
به این ۸ دلیل به مناطق روستایی چین سفر کنید

دانشگاه پکن: این دانشگاه که یکی از معتبرترین  وبزرگترین دانشگاه های چین است در سال ۱۸۹۸ آغاز به فعالیت علمی نموده و تا کنون دانشجویان بسیاری از آن فارغ التحصیلان شده اند. این دانشگاه که نخستین دانشگاه چین می باشد از نظر دارا بودن کلیه مقاطع تحصیلی و دوره ها و نیز تعدد و تنوع رشته های تحصیلی در کشور چین در جایگاه برتری قرار دارد و در واقع نخستین دانشگاه ملی چین در تاریخ این کشور است. ۳۱ دانشکده دانشکده گوناگون دارد و از چهارده بخش تشکیل شده است. در مقطع کارشناسی ۱۰۱ رشته، در مقطع کارشناسی ارشد ۲۲۴ رشته و در دوره  دکترا ۲۰۲ رشته در این دانشگاه و دانکده های گوناگون آن ارائه می شود. وجود بیش از حدود ۴۰۰۰ دانشجو از ۸۰ کشور گوناگون در این دانشگاه در سال های اخیر نشان دهنده اعتبار علمی و جایگاه آن در سطح بین المللی است.

دانشگاه پکن

رشته های تحصیلی دانشگاه پکن

بعضی از رشته هایی که در مقطع کارشناسی یا لیسانس ارائه می شود از این قرار است؛ علوم زمینی و فضائی، مهندسی الکترونیک و علوم کامپیوتر، علوم بهداشتی شیمی، مطالعات بین الملل، تاریخ، علوم ریاضی، زبانهای خارجی، تحقیقات اقتصادی، علوم محیط زیست، هنر، فیزیک، جامعه شناسی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات چینی، مدیریت اطلاعات، اقتصاد،علوم و تکنولوژی کامپیوتر، روزنامه نگاری و ارتباطات، مدیریت، مطالعات پیشرفته میان رشته ای، روانشناسی، باستان شناسی، موزه داری، فلسفه، حقوق، علوم و مهندسی محیط زیست، ارتباطات بین الملل.

دانشگاه چین هوا

در مقطع کارشناسی ارشد نیز رشته های متعددی وجود دارد و این تنوع می تواند شما را در انتخاب رشته مورد علاقه بسیار کمک کند. از جمله رشته های موجود در این مقطع می توان به این رشته ها اشاره کرد: زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات چینی، علوم زمینی و مدیریت اطلاعات، داروشناسی ملکولی، علوم و مهندسی محیط زیست، مهندسی الکترونیک و علوم کامپیوتر، مدیریت اطلاعات، جامعه شناسی، روانشناسی، نرم افزار و میکرو الکترونیک، باستان شناسی، موزه داری، حقوق، زبانهای خارجی، مطالعات بین الملل، شیمی، فیزیک، اقتصاد، تحقیقات اقتصادی، مطالعات پیشرفته میان رشته ای، تحقیقات جمعیت شناسی، تاریخ، فلسفه علوم ریاضی، مدیریت،هنر. لازم به ذکر است که کلیه رشته های اشاره شده در بالا  به زبان چینی تدریس و ارائه می گردد و چنانچه دانشجویی پذیرش از این دانشگاه دریافت نمایید  به مدت دو ترم می بایست به  آموزش و یادگیری زبان چینی در این کشور مشغول باشد. اما در دانشگاه پکن کلاس ها ی بسیاری از رشته های پزشکی به زبان انگلیسی برگزار می شود.

دانشگاه فو دان

هزینه تحصیل در دانشگاه پکن

هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه پکن برای دانشجویان خارجی برای یک سال، در دوره کارشناسی برای رشته های فنی مهندسی ۳۰۰۰۰ یوان معادل ۴۴۰۰ دلار آمریکا است و برای رشته های علوم انسانی ۲۶۰۰۰ یوان معادل ۳۸۰۰ دلار آمریکا می باشد. برای دوره کارشناسی ارشد رشته های فنی مهندسی با هر گرایشی ۳۳۰۰۰ یوان ۴۸۰۰ دلار آمریکا و رشته های علوم انسانی  ۲۹۰۰۰ یوان ۴۲۰۰ دلار آمریکا است. هرینه تحصیل در دوره دکترا دانشگاه پکن در رشته های فنی ۴۰۰۰۰ یوان ۵۹۰۰ دلار آمریکا و در رشته های علوم انسانی ۳۲۰۰۰ یوان ۴۷۰۰ دلار آمریکا است. لازم به توضیح است هر  ۱ دلار آمریکا برابر با ۶٫۸ یوان چین است.

دانشگاه نان جین

دانشگاه چین هوا

دانشگاه چین هوا: دانشگاه بعدی که می خواهیم به شما الی گشتی ها معرفی کنیم و یکی از بهترین دانشگاه های چین به شمار می آید، دانشگاه چین هوا  است که در پایتخت چین یعنی شهر پکن قرار دارد. سال پایه گذاری این دانشگاه سال ۱۹۱۱ است و در آن  ۳۵ رشته در دوره کارشناسی و در کارشناسی ارشد ۸۴ رشته، و ۶۴ رشته هم در دوره دکترا ارائه می شود.از این تعداد رشته تنها  ۱۰ رشته تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می گردد. از جمله رشته هایی که در این دانشگاه در دوره کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می گردد می توان به موارد زیر اشاره کرد: مهندسی شیمی،علوم بیولوژی و بیوتکنولوژی، مهندسی عمران،علوم و مهندسی محیط زیست، مهندسی مکانیک، روزنامه نگاری و ارتباطات، مهندسی کامپیوتر و نرم افزار،؛ علوم اجتماعی، تکنولوژی هسته ای و انرژی نوین، میکرو الکترونیک و نانو الکترونیک، فیزیک، مدیریت، مهندسی الکتریک، مهندسی هیدرولیک، معماری، مهندسی اتومبیل، مهندسی الکترونیک، اتوماسیون، فضانوردی، حقوق، شیمی، علوم ریاضی، مهندسی صنایع، علوم و تکنولوژی کامپیوتر و پزشکی. هزینه تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی  و غیر چینی در رشته های علوم و مهندسی در دوره دکترا ۴۰۰۰۰ یوان و در دوره کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس ۳۳۰۰۰   یوان است  برای سایر رشته های علوم انسانی و علوم اجتماعی شامل روزنامه نگاری، حقوق، اقتصاد و… مقطع دکترا۴۰۰۰۰ یوان و فوق لیسانس ۳۰۰۰۰ یوان است. برای رشته هنر دوره دکترا ۵۰۰۰۰ یوان و دوره فوق لیسانس ۴۵۰۰۰ باید شهریه پرداخت شود. باز هم نکته مهم اینکه کلیه رشته های اشاره شده در بالا به زبان چینی تدریس می شود.

پکن

 دانشگاه فو دان

و اما سومین دانشگاهی که به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های چین به شما معرفی می کنیم دانشگاه فو دان در شهر شانگهای چین است این دانشگاه در سال ۱۹۰۵ فعالیت خود را آغاز کرد و از حدود ۴۵ سال بعد یعنی در سال ۱۹۵۰ اقدام به پذیرش دانشجویان غیر چینی نمود و اکنون حدود ۲۸۰۰ دانشجوی خارجی از بسیاری از کشورهای دیگر در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. رشته های تحصیلی دوره لیسانس در دانشگاه فو دان این موارد می باشند: زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات چینی، مطالعات مذهبی، جامعه شناسی، سیاست بین الملل، تاریخ و فرهنگ چین، روانشناسی، اقتصاد چین، فلسفه، مهندسی ارتباطات، میکرو الکترونیک، پزشکی، حسابداری، بازاریابی، ریاضیات کاربردی، فیزیک و شیمی. برای ادامه تحصیل در این دانشگاه شهریه سالانه ای برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده که در دوره کارشناسی رشته های علوم انسانی ۲۳۰۰۰ یوان و رشته های فنی ۲۸۰۰۰ یوان و برای رشته های پزشکی و هنر ۴۲۰۰۰ یوان می باشد. در دوره کارشناسی ارشد رشته های علوم انسانی و رشته های فنی مهندسی بین ۲۸۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ یوان شهریه دریافت می شود. برای رشته های پزشکی و هنر ۴۸۰۰۰ یوان و در مقطع دکترا برای کلیه رشته ها از ۳۰۰۰۰ تا ۵۴۰۰۰ یوان شهریه دریافت می شود.

چین

دانشگاه نان جین

چهارمین دانشگاه معتبر و جامع چین دانشگاه نان جین است. که در سال۱۹۰۲ فعالیت علمی خود را آغاز نموده است و در حال حاضر بیش از ۱۸۰۰۰ دانشجوی خارجی از هفتاد کشور جهان در آن مشغول به تحصیل می باشند. آموزش زبان چینی در این دانشگاه به صورت دوره های بلند مدتارائه می گردد که برای دانشجویان خارجی جهت یادگیری زبان چینی توسط برگزار می گردد. هزینه تحصیل در این دانشگاه برای  هر یک سال ۱۹۰۰۰ یوان چین می باشد و رشته های زبان چینی، روزنامه نگاری، اقتصاد و تجارت بین الملل، مدیریت تجاری، حقوق در آن تدریس می شود.

دانشگاه چین

دیگر دانشگاه های چین

از دیگر مراکز و موسسات علمی برتر و بهترین دانشگاه های چین می توان به این موارد اشاره کرد: دانشگاه جیاو تون شانگهای در شانگهای، جیائو تونگ در شانگهای، دانشگاه فودان، دانشگاه تسینگ هوا در پکن، دانشگاه نرمال گوانگشی، دانشگاه سیچوان، دانشگاه هنگ‌کنگ. لازم به ذکر است که هزینه های تحصیلی اعلام شده از سوی دانشگاها برای سال ۲۰۱۰ می باشد و همچنین هر ۱ دلار آمریکا با ۶٫۸ یوان چین برابر است. امیدواریم شما دوستان الی گشتی با بهترین گزینش در رسیدن به اهداف علمی و تحصیلی تحصیل در بهترین دانشگاه های چین به عالی ترین اهداف خود دست یابید.

بهترین دانشگاه های پرتغال برای تحصیل
بهترین دانشگاه های پرتغال برای تحصیل
بررسی شرایط تحصیل در بلژیک
بررسی شرایط تحصیل در بلژیک
آشنایی با بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل
آشنایی با بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل
بهترین دانشگاه های دبی برای تحصیل
بهترین دانشگاه های دبی برای تحصیل