بهترین زمان برای سفر به سن پترزبورگ

تا به حال درباره جاذبه ها و تفریحات سن پترزبورگ روسیه زیاد صحبت کردیم. نکته دیگری که باید درباره این شهر بدانید این است که در چه زمانی از سال می توانید سفر بهتری داشته باشید و وضعیت آب و هوایی در این شهر چگونه است. در سن پترزبورگ بیشتر زمان شما در گشت و گذار در شهر می گذرد و برای رفتن به جاههای مختلف باید پیاده روی زیادی داشته باشید و زمان زیادی را در فضای بیرون باشید. این یعنی این که بهتر است سفر به سن پترزبورگ را به زمانی بیندازید که وضعیت آب و هوایی خوب باشد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
مسکو یا سن پترزبورگ؟
سن پترزبورگ، دریچه ای گشوده به اروپا

سن پترزبورگ

چه وقت به سن پترزبورگ برویم؟

به طور کلی معمولا گردشگران در فصل زمستان به این شهر نمی آیند. حتما می دانید که هوای روسیه چقدر سرد است و طبیعتا برای گردشگران که به این هوا عادت ندارند می تواند شرایط سختی به وجود بیاید. با این حال، اگر بخواهید برای تعطیلات سال نوی میلادی به این شهر بروید باید بدانید که سن پترزبورگ در این ایام پر از مسافران روسی می شود که از شهرهای دیگر این کشور به اینجا آمده اند و هتل ها را پر کرده اند!

ژوئن (خرداد) زمان خوبی برای بازید از این شهر است مخصوصا اگر بخواهید پدیده شب های سفید سن پترزبورگ را از نزدیک ببینید، پدیده ای که در بین گردشگران بسیار محبوب است. اما باید بدانید که در این ماه ها هتل ها پر هستند و باید چندین ماه زودتر هتل خود را رزرو کرده باشید. اگر قصد شرکت در جشن ها را ندارید و فقط می خواهید به دیدن جاذبه ها و آثار هنری این شهر بیایید می توانید سفر خود را در ماه های خلوت تر بین سپتامبر تا اکتبر (شهریور و مهر) انجام دهید. سفر در فصل پاییز به شما این فرصت را می دهد تا رنگ های پاییزی شهر و خورشید طلایی را ببینید و به پارک ها و باغ های آن بروید که در پاییز واقعا رنگ های تماشایی ای دارند.

 آب و هوا در سن پترزبورگ چگونه است؟

این شهر ۴ فصل دارد:

بهار: بهار در آوریل و مه (فروردین و اردیبهشت) است. هوا به طور کلی گرم است با وجودیکه شاید هنوز برف های زمستان بر روی زمین مانده باشد. اگرمی خواهید مطمئن باشید که سرما کاملا از بین رفته سفر خود را در مه (اردیبهشت) انجام دهید، در این ماه دمای هوا حدود ۱۰ درجه سانتی گراد است و باید همچنان لباس گرم بپوشید.

بهار در سن پترزبورگ

تابستان: شلوغ ترین فصل است چون شهر پر از گردشگر می شود. سال به سال دمای هوا فرق می کند با این وجود می توانید دمایی حدود ۲۱ درجه سانتی گراد را انتظار داشته باشید. تابستان از ژوئن تا آگوست( خرداد تا مرداد) است و مخصوصا هوای جولای و آگوست (تیر و مرداد) گرم و مرطوب است.

پاییز: فصل پاییز از سپتامبر تا نوامبر (شهریور تا آبان) است. پاییز این شهر خیلی رنگارنگ و زیباست و دمای هوا هم خیلی خوب است. اگر از هوای برفی خوشتان نمی آید در ماه نوامبر به این شهر نیایید چون معمولا بارش برف از نوامبر شروع می شود.

سن پترزبوگ در پاییز

زمستان: زمستان از دسامبر(آذر) شروع و تا مارس (اسفند) طول می کشد. در زمستان شهر سرد و یخبندان و هوا گرفته است و دمای متوسط هوا به زیر صفر میرسد.

منبع: russianblogger.me

کوه وتووارا با چیدمانی اعجاب انگیز از سنگها
قدمی در میدان سرخ مسکو + ویدیو
معرفی هتل پارک این بای رادیسون ایزمایلو مسکو
معرفی فرودگاه بین المللی کازان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code