بهترین زمان سفر به اوکراین

سفر به اوکراین

یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپای شرقی که سکونت انسان ها در آن به ۴۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد، اوکراین است. شاید در وهله ی اول، سفر به اوکراین چندان کار راحتی نباشد چون مردم زیادی در این کشور مسلط به زبان انگلیسی نیستند، علاوه بر این، اوکراین مدتی دستخوش تغییرات و درگیری های سیاسی بود و این موضوع باعث کم شدن گردشگری در آن شد. با این وجود، همین موضوع باعث شده تا بکرتر باقی بماند. مردم اوکراین واقعا دوست داشتنی و گرم هستند و از توریست ها استقبال خیلی خوبی می کنند، قدم زدن در هر گوشه ی این کشور، شما را به سفری در زمان می برد. در مورد این کشور فقط می توان گفت همه چیز عالی است! اما بهترین زمان سفر به اوکراین چه موقع است؟ در ادامه همراه الی گشت باشید:

بهترین زمان سفر به اوکراین

آب و هوای اوکراین چگونه است؟

مطالب مرتبط:
تصاویری زیبا از طبیعت اوکراین
حتی اگر بخواهید هم نمی توانید به این مکان ها بروید!

سراسر اوکراین از دشت های حاصلخیز و صاف تشکیل شده است که از آنها رودهای مختلفی می گذرد. اوکراین کوه های زیادی ندارد و فقط بخشی از رشته کوه های کارپات در این کشور قرار گرفته است که بلندترین کوه آن هورلا نام دارد و به ارتفاع ۲۰۶۱ متر است.

بنابراین می توان گفت که به طور کلی اوکراین، آب و هوای معتدل قاره ای دارد و میزان بارندگی در بخش های مختلف آن متفاوت است، مثلا در شمال و غرب اوکراین، باران بیشتر می بارد.

با این اوصاف می توان گفت که اگر چه سفر به اوکراین در تمام طول سال امکان پذیر است اما بهترین زمان سفر به اوکراین در فصل بهار و پاییز است. در فصل بهار، طبیعت جلوه ی دیگری دارد؛ درختان شکوفه های رنگارنگ می دهند و در فصل پاییز هم هوا بسیار ملایم و مطبوع است.

کیف در پاییز
سفر به اوکراین

در فصل تابستان، ساحل دریای سیاه بسیار گرم و شلوغ می شود و بیشتر گردشگران این فصل را اوکراینی ها و روس ها تشکیل می دهند. زمستان اوکراین همانطور که انتظار می رود بسیار سرد است و کریستال های برف همه جا را می پوشانند و لایه ای سفید رنگ روی همه ی خیابان ها و ساختمان ها می اندازند. با این وجود زمستان هم زیبایی خود را دارد و گنبدهای طلایی کیف که در زیر سنگینی برف سفید رنگ شده اند، بسیار دیدنی می شوند.

در مورد حمل و نقل در اوکراین

اگر قصد داشتید به این کشور سفر کنید، چه از تور استفاده کردید و چه به تنهایی، نیازی به نگرانی درباره جابه جایی در این کشور مخصوصا در کیف پایتخت آن که شهر بزرگی است، نیست. کیف، سیستم متروی کارآمدی دارد و هزینه های رفت و آمد در آن بسیار ارزان است.

متروی کیف
داخل متروی کیف

مترو بهترین وسیله برای گشت و گذار در این شهر است چون هم سریع است و هم تمام مناطق شهر را پوشش می دهد. بلیط متروی کیف فقط ۲ گریونا قیمت دارد.

پریپات، شهری که یک شبه به شهر ارواح تبدیل شد
پریپات، شهری که یک شبه به شهر ارواح تبدیل شد
جاذبه های شهر لووف در اکراین، عروس اروپا
جاذبه های شهر لووف در اکراین، عروس اروپا
بهشت واقعی اینجاست؛ تونل عشق اوکراین!
بهشت واقعی اینجاست؛ تونل عشق اوکراین!
معرفی کشور اوکراین + ویدئو
معرفی کشور اوکراین + ویدئو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code