چه ماهی بهترین زمان سفر به فیلیپین است؟

بهترین زمان سفر به فیلیپین | Best Time to Visit The Philippines

بازدید از فیلیپین به خاطر جزیره ها بکر و آب کریستالی و شفافش، یک ماجراجویی هیجان انگیز است. اما در این کشور همیشه آفتاب نیست و زمان هایی وجود دارند که باران های شدیدی می بارد که شاید کمی کلافه تان کند. اما در هر صورت اینکه کسی بخواهد باران را تجربه کند، در آفتاب دلنشین قدم بزند و یا بخواهد هر دو را با هم در این کشور ببیند، بسته به سلیقه شما دارد. ما در مجله الی گشت، در ادامه این متن بهترین زمان سفر به فیلیپین را به نحو متفاوتی برایتان آورده ایم. در ادامه می بیند که ماه به ماه، برای شما توضیح داده شده که با چه آب و هوایی مواجه خواهید شد. با ما همراه باشید:

بهترین زمان سفر به فیلیپین

ژانویه (حدودا ۱۱ دی تا ۱۰ بهمن)

می شود گفت که ماه اول میلادی، ژانویه بهترین زمان سفر به فیلیپین استوایی است. البته امکان اینکه باران ببارد در این ماه وجود دارد اما هوای خنک کشور به دلیل باران های موسمی شمال شرقی، دلیل مناسب بودن این ماه است. فستیوال های زیادی در ماه ژانویه برگزار می شود که از جمله آن ها می توان فستیوال آتی آتیهان (Ati-Atihan) در هفته دوم ژانویه نام برد.

بارش باران: ۷ روز

دما: ۲۶ درجه سانتی گراد

فستیوال در فیلیپین

فوریه (حدودا ۱۱ بهمن تا ۱۰ اسفند)

در طول این ماه، دمای هوا کمی بالاتر از ژانویه است اما شما می توانید از هوای خنک شهر بگیو (Baguio) سود برده و به شهر پاینز (City of Pines) بروید، جایی که فستیوال گل ها در آن برگزار می شود. این فستیوال سالیانه پایتخت در هفته سوم فوریه برگزار شده و در آن همه چیز با گل تزیین شده و مردم به خیابان ها می آیند.

بارش باران: ۴ روز

دما: ۲۷ درجه سانتی گراد

فستیوال گل ها فیلیپن

مارس (حدودا ۱۱ اسفند تا ۱۰ فروردین)

مارس زمانی است که درجه حرارت شروع به بالا رفتن رفته و زمینه های تابستان آینده را فراهم می کند؛ با این حال، شرایط آب و هوایی هنوز جزو بهترین زمان سفر به فیلیپین است. در این ماه حواستان به تعطیلات رسمی فیلیپین باشد. معمولا هفته مقدس این کشور (Holy Week) در این ماه و یا اوایل آوریل اتفاق می افتد که در آن بیشتر مردم فیلیپین به دعا مشغول می شوند. بیشتر خانواده در این ماه از شهر خارج می شوند و در کنار سواحل و پارک ها پیک نیک می کنند.

بارش باران: ۴ روز

دما: ۲۸ درجه سانتی گراد

مسابقه قایقرانی در مارس

آوریل (حدودا ۱۱ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت)

با اینکه آب و هوای این ماه گرم و مرطوب است و دما بالا می رود، اما آوریل زمانی است که می توانید جزیره گردی کرده و ماجراجویی های متفاوتی را تجربه کنید. گردشگران زیادی این ماه را برای بازدید از فیلیپین انتخاب می کنند؛ آن ها به جزایری مانند پالاوان و بوراکی رفته و حسابی تفریح می کنند. اگر نمی خواهید به ساحل بروید و دلتان کمی طعم فرهنگ می خواهد، فستیوال هایی نظیر بانگوس در شهر دوگاپان برگزر می شود.

بارش باران: ۳ روز

دما: ۲۹ درجه سانتی گراد

سواحل فیلیپین

می (حدودا ۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد)

ماه می هنوز هم بهترین زمان برای سفر به فیلیپین است. در حالی که در مناطق کم ارتفاع تر ممکن است دمای گرمتری را تجربه کنید، می توانید کوه نوردی کرده و یا مناطق ساحلی را برای خنک شدن و شنا انتخاب کنید. اگر می خواهید از جمعیت زیادی بوراکی اجتناب کنید، سواحل شنی سفید دیگری نیز برای لذت بردن وجود دارد.

بارش باران: ۱۲ روز

دما: ۳۰ درجه سانتی گراد

ساحلی در فیلیپین

ژوئن ( حدودا ۱۱ خرداد تا ۱۰ تیر)

هرچه این ماه به جلوتر می رود، بارش باران به ویژه در لوزان بیشتر می شود. گردشگران ساحلی هنوز هم می توانند در جزیره های جنوبی گردش کنند که البته باران هر لحظه ممکن است ببارد. فستیوالParada ng mga Lechon  هرساله در این فصل در استان باتانگاس برگزار می شود و در همین زمان، شهر تالکوبان فستیوال سه بخشی اش را که شامل مسابقه قایقرانی و … می شود، برگزار می کند.

بارش باران: ۱۶ روز

دما: ۲۸ درجه سانتی گراد

فستیوالParada ng mga Lechon

جولای (حدودا ۱۱ تیر تا ۱۰ مرداد)

حجم باران در این ماه افزایش می یابد و اکثر جزایر لوزون به علت بادهای موسمی جنوب غربی به شدت تحت تأثیر قرار می گیرند و سفر به شمال کمی مشکل خواهد شد. با رفتن به جنوب به جزایر بوهول، کبو  و سیارگائو از باران اجتناب کنید، زیرا این جزایر در ماه جولای به سختی بارندگی های سنگین را تجربه می کنند.

بارش باران: ۲۱ روز

دما: ۲۸ درجه سانتی گراد

جزیره بوهول

آگوست (حدودا ۱۱ مرداد تا ۱۰ شهریور)

آب و هوای آگوست تقریبا شبیه به جولای است. بخش های مرکزی مانند منطقه کوردیلرا و شمال لوزون باران های سنگینی را تجربه می کنند، مترو مانیلا و جنوب لوزون نیز به دلیل بادهای موسمی جنوب غربی استثنا نیستند. با این حال بهترین اگر آگوست را زمان برای سفر به فیلیپین انتخاب کنید، بهتر است به  شهرهای جنوبی تر مانند منطقه میندانائو بروید. شهر داوائو در هفته سوم آگوست، فستیوال کادایاوان را جشن می گیرند.

بارش باران: ۲۲ روز

دما: ۲۷ درجه سانتی گراد

فستیوال کادایاوان

سپتامبر (حدودا ۱۱ شهریور تا ۱۰ مهر)

در این ماه هوا کمی رو به طوفان های شدید و باران های سیل آسا می آورد. می توان گفت که ماه سپتامبر اوج ماه های بارانی فیلیپین است و اگر می خواهید که به ساحل بروید، بهتر است آب و هوا را حتما چک کنید. اگر بیشتر برای شناختن فرهنگ فیلیپین سفر می کنید، این ماه بهترین زمان دیدن موزه ها و سایت های تاریخی، شرکت در تورهای غذایی و بازدید از رژه قایقی فلوویال (Fluvial Parade) است. البته کوهنوردی هم در این ماه توصیه می شود.

بارش باران: ۲۰ روز

دما: ۲۸ درجه سانتی گراد

کوه مایون وولکانو

اکتبر (حدودا ۱۱ مهر تا ۱۰ آبان)

با اینکه احتمالا بارش باران هنوز در این ماه وجود دارد، اما معمولا در اواخر اکتبر هوا کمی بهتر می شود و جزو بهترین زمان سفر به فیلیپین خواهد بود. رویدادهای اصلی این ماه شامل فستیوال کمپیگین لانزونس (Camiguin’s Lanzones) است که در فضای باز برگزار می شود. دیدن جزیره وایت یکی از بایدهای ماه اکتبر است و اگر می خواهید بدانید که چرا باکولود (Bacolod) شهر لبخندهاست می توانید به این شهر رفته و در فستیوال ماسکارا شرکت کنید.

بارش باران: ۱۶ روز

دما: ۲۸ درجه سانتی گراد

فستیوالی در فیلیپین

نوامبر (حدودا ۱۱ آبان تا ۱۰ آذر)

در حالی که ماه نوامبر آغاز فصل خشک است، هنوز احتمال طوفان وجود دارد. بهتر است سفر خود را به خاطر شانس بیشتر وجود آب و هوای خوب، به سمت انتهای ماه برنامه ریزی کنید. در این ماه همچنین جمعیت کمتری در مقاصد محبوب مانند پالاوان وجود دارد، زیرا مردم محلی بیشتر در مراکز خرید هستند تا برای کریسمس خود را آماده کنند.

بارش باران: ۱۳ روز

دما: ۲۷ درجه سانتی گراد

کریسمس در فیلیپین

دسامبر ( حدودا ۱۱ آذر تا ۱۰ دی)

دمای خنک تر ماه دسامبر باعث شده که از نظر بسیاری از گردشگران این ماه بهترین زمان سفر به فیلیپین باشد. به علاوه، فیلیپینی ها فصل کریسمس را به عنوان یک زمان مهم از سال در نظر می گیرند؛ آن ها در سپتامبر خانه های خود را تزئین می کنند و شما قطعا در هر قسمت از کشور احساس نزدیک شدن کریسمس را درک خواهید کرد. اگر می خواهید حال و هوای کریسمس را به اوج برسانید بهتر است به شهر سنت فرناندو در پامپانگا رفته و از فستیوال جاینت لنترن بازدید کنید.

بارش باران: ۱۱ روز

دما:  ۲۷ درجه سانتی گراد

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد