نکاتی برای داشتن سفری ارزان به اسپانیا

بهترین و ارزان ترین سفر به اسپانیا

در میان کشورهای قاره اروپا اگر تصمیم دارید که به شهرهایی مانند مادرید و بارسلونا سفر کنید، می بایست با نکات سفر به اسپانیا آشنا باشید. مجله ی گردشگری الی گشت در مجموعه نکات سفری خود، سعی می کند تا نکته هایی را که به هر چه بهتر انجام شدن سفرتان کمک می کند، ارائه دهد. با خواندن این نکته ها می توانید ارزان ترین و کم هزینه ترین سفر خود را به اسپانیا داشته باشید. همچنین با رعایت نکات سفر به اسپانیا و اطلاعاتی از قبیل نحوه انتخاب پرواز، رزرو هتل در اسپانیا، شیوه های غذا خوردن در این کشور، بازدید از جاذبه های شهرها و بسیاری مورد ارزان ترین و بهترین سفر خود را به مادرید و بارسلونا خواهید داشت.

نکات سفر به اسپانیا

گرفتن ویزای اسپانیا

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به جنوب اسپانیا
معرفی سالامانکا، شهر طلایی اسپانیا
همه آنچه که باید از شهر مورسیا در اسپانیا بدانید

کشور اسپانیا هم جزو کشورهایی است که برای ورود به آن، نیاز به داشتن ویزای شینگن هستید. برای اینکه اقدام به گرفتن چنین ویزایی نمایید، باید از چند ماه قبل حداقل ۳ ماه قبل برای آن درخواست دهید. گرفتن ویزای شینگن خود به تنهایی نیاز به داشتن مدارک و شرایطی است که در مطالب ویزای شینگن مجله ی گردشگری الی گشت می توانید بیشتر راجع به آن مطالعه کنید. در نکات سفر به اسپانیا چندان مجال صحبت از شرایط ویزای شینگن را نیست. برای گرفتن ویزا، می بایست پرواز و هتل خود را از قبل انتخاب کرده باشید.

دلایل رد ویزای شینگن چیست؟-نکات سفر به اسپانیا

انتخاب درست زمان پرواز به اسپانیا

پرواز خود را به اسپانیا در زمان مناسبی بگیرید. اگر می خواهید که هزینه های سفرتان کمتر افتاده و برای بلیط هواپیما مبلغ کمتری پرداخت کنید، به سراغ لحظه آخر بروید. نه تنها بلیط هواپیماهای لحظه آخری و چارتری می تواند در پایین آمدن هزینه های سفر شما کمک کننده باشد؛ بلکه خرید از ایرلاین های ارزان تر هم راه حل دیگری است. هر چند که در نکات سفر به اسپانیا و پرواز از فرودگاه امام خمینی ایران، معدود ایرلاین های مشخصی وجود دارد اما باز هم در میان آن ها به دنبال بهترین انتخاب باشید. در انتخاب پرواز خود به نکات زیر حتما توجه داشته باشید:

  • اگر زمان سفر در برایتان در اولویت است، پروازی را انتخاب کنید که بدون توقف باشد.
  • برای اینکه هزینه کمتری بپردازید، می توانید به سراغ پروازهای با یک توقف در مسیر بروید.
  • قیمت تمام ایرلاین ها را از سایت های مختلف پیدا کنید.
فرودگاه مالاگا اسپانیا-امکانات-نکات سفر به اسپانیا
به زمان پرواز و زمان رسیدن به فرودگاه های اسپانیا دقت کنید

ترجیحا به دنبال پروازی باشید که در مدت زمان قابل قبولی (که چندان خسته کننده نباشد)، شما را در هنگام صبح به فرودگاه های اسپانیا برساند. رسیدن به هنگام شب در شهرهای مادرید، بارسلونا و دیگر شهرهای اسپانیا می تواند به دلیل نا آگاهی از مقصد آزاردهنده باشد.

عموما زمان چک-این اتاق ها در هتل، از ساعت ۲ ظهر به بعد شروع می شود. بنابراین اگر زودتر از این زمان برسید، می بایست با پذیرش هتل هماهنگ کنید. شاید مجبور به پرداخت هزینه ای شوید. پروازهایی که صبح به اسپانیا وارد می شوند، برای افرادی که چمدان های سنگین ندارند و سبک سفر می کنند، مناسب است. اما اگر می خواهید ابتدا به هتل رفته و چمدان ها را درون هتل بگذارید، پروازهایی را انتخاب کنید که ساعات ظهر به بعد، زمان رسیدن آن ها به مقصد هستند.

حتما نکات فرودگاهی را از قبل بخوانید. اینکه چه وسایلی را با چه بار مجازی می توانید با خود وارد کشور اسپانیا کنید.

اطلاعات فرودگاه مالاگا اسپانیا-نکات سفر به اسپانیا

انتخاب بهترین هتل برای اقامت در شهرهای اسپانیا

اگر برای سفر به مادرید، برنامه ریزی می کنید، حداقل ۲ روز برای دیدن جاذبه های مطرح مادرید زمان نیاز دارید. بنابراین در این شهر، حتما برای دو شب هتل خود را رزرو کنید. در نهایت پس از گذشت این مدت، تصمیم خواهید گرفت که مقصد شما در این کشور کجا خواهد بود. اگر علاقه مند به شهرهای بزرگ و یا فوتبال هستید، بارسلونا حرف اول را می زند.

در نکات سفر به اسپانیا باید تاکید کنیم که حتما به دیدن بارسلونا بروید. اما در مادرید برای انتخاب هتل، گزینه های متنوع و بی شماری در اختیار دارید. در مجموع هاستل ها و هتل های ۳ ستاره اسپانیا، برای کسانی که به دنبال هزینه های بالا برای اقامت نیستند مناسب است.

هتل-Cerveceria-Los-Gatos-در-مالاگای-اسپانیا-نکات سفر به اسپانیا

منتها این هتل ها، بسیاری از امکانات هتل های ۴ ستاره و ۵ ستاره را ندارند. به طور مثال در هتل های ۳ ستاره شهرهایی مانند مادرید و بارسلونا خبری از استخر، آرایشگاه، اسپا و حمام آبگرم، سونا و جکوزی و حتی اتاق های بزرگ نیست. با این وجود تمیز بودن فضا و صبحانه عالی را همچنان می توانید ملاک انتخاب این هتل ها قرار دهید. اگر بتوانید به سراغ هتل های ۴ ستاره بروید، از هر لحاظ خیالتان راحت باشد.

مکان هتل بسیار اهمیت دارد.

هر چند که دسترسی ها و وسایل حمل و نقل عمومی در شهرهای اسپانیا بسیار راحت است اما ترجیحا در نکات سفر به اسپانیا توصیه می کنیم به دنبال هتل هایی باشید که در نزدیکی مراکز فرهنگی و مرکز شهر باشند. این گونه تنها هزینه های رفت و آمد خود را کاهش می دهید، بلکه احتمال گم شدن نیز نخواهید داشت.

هتل کاتالونیا اتوچا مادرید اسپانیا-نکات سفر به اسپانیا

همانند اسپانیایی ها غذا بخورید

اسپانیایی ها صبحانه کم و ناهار مفصل می خورند و از این بابت بسیار به ایرانی ها شباهت دارند. دلیل این موضوع هم این است که صبحانه ها در اسپانیا گران تر از ناهار می شود. حتی میان وعده عصرانه هم از ناهار گران تر برایتان تمام می شود. بنابراین بسیاری از مردم اسپانیا را خواهید دید که در ساعات ۷ یا ۸ صبح تا ۱۰ صبح در کافه ها نشسته اند و تنها یک نان تست و فنجانی قهوه سفارش داده اند. در نکات سفر به اسپانیا وعده اصلی خود را به ناهار در روز تغییر دهید.

هشت پا- غذاهای معروف اسپانیایی-نکات سفر به اسپانیا

به دنبال جاذبه های بیرون شهر هم باشید

اسپانیا تنها در شهرهای مادرید و بارسلونا خلاصه نمی شود. تنها با یک ساعت رانندگی یا قطار سوار شدن از مادرید می توانید خود را به یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین شهرهای اسپانیا، یعنی سالامانکا برسانید. اگر عاشق تفریحات ساحلی و دیگر شهرهای کمتر شناخته شده برای توریست ها هستید، به دیدن شهرهایی مانند مورسیا، زاراگوزا، مالاگا، مدینه الزهرا و دیگر شهرهای کوچک بروید. در نکات سفر به اسپانیا باید تذکر دهیم که بیشتر جاذبه های معروف را در خارج از مادرید پیدا خواهید نمود.

میدان پلازا مایور در شهر سالامانکا اسپانیا-نکات سفر به اسپانیا

بازدید از موزه ها را در روزهای تعطیل قرار دهید

چه چیزی بهتر از هزینه های ارزان است؟ رایگان بودن! در تمام زمان های سفر خود به دنبال جاذبه های رایگان باشید. بیشتر موزه های اسپانیا در بعضی از روزهای مشخص یا زمان های مشخص رایگان می شود. می توانید قبل از سفر خود، لیست جاذبه ها و موزه هایی را که می خواهید به دیدن آن ها بروید، پیدا نموده و برنامه زمانی آن ها را از اینترنت پیدا کنید. سفر خود را همزمان با تاریخ هایی انجام دهید که مصادف با رایگان بودن موزه های مورد نظرتان باشد. همچنان که پیشنهاد ما در نکات سفر به اسپانیا همزمانی سفرتان با جشنواره های اسپانیاست.

موزه ای با نگرش هنراسپانیایی اصیل!-نکات سفر به اسپانیا

زمان جشنواره ها و فستیوال های اسپانیایی را بدانید

یکی از پرطرفدارترین زمان ها برای سفر به این کشور، هنگامی است که جشنواره های بزرگ اسپانیا برپا می شوند. جشن پرتاب گوجه فرنگی در والنسیا در تابستان، عبور اسب سواران از روی آتش در جشنواره لاس لومیناریاس اسپانیا در زمستان، فستیوال هرم انسانی در تاراگونا هر دو سال در ماه اکتبر و بسیاری از مسابقات تیم های لیگ اسپانیا، گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب می کند. از نکات سفر به اسپانیا همزمانی شدن سفرتان با یکی از فستیوال ها و جشنواره های این کشور است. این گونهبا یک تیر دو نشان زده اید. نه تنها یکی از جاذبه های فرهنگی این کشور را از نزدیک دیده اید، بلکه خود نیز همراه با دیگر مردم اسپانیا در آن ها می توانید شرکت کنید.

منبع: tripsavvy.com

معرفی هتل وینچی پالاس والنسیا | ۴ ستاره
معرفی هتل وینچی پالاس والنسیا | ۴ ستاره
یک سفر خوشمزه به بارسلونا + ویدیو
یک سفر خوشمزه به بارسلونا + ویدیو
معماری اسپانیایی را در این عکس ها ببینید
معماری اسپانیایی را در این عکس ها ببینید
سویل، شهری تاریخی در اسپانیا
سویل، شهری تاریخی در اسپانیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code